• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

A

AGRIPLUS65

Guest
digal je beton za deku oko 5 puni tački na maksimalnu visinu bes probloema ,jedino je malo spor.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
moja greška ispričavam se. :mrgreen: to mi ima kum na svom zetoru 7745 al nikad nisam obračao pažnju baš na njih pa sam po logici procjenio. pošto nisam dugo bio kod njega da to detaljnije provjerim.
ZJ kaže:
kikic MF kaže:
to su mu pomočni cilindri koji se uvlače kad se podiže a izvlače kad se spuštaju. odnosno bolje rečeno pomažu podiči veči teret
Netočno.
To su ti cilindri za paralelno vođenje korpe (umjesto mehaničkog paralelograma).
Ovo s podizenjem većeg tereta je samo nuspojava, bez značajnije funkcije.
malo te ne kužim baš kako onda korpu drži u paralelnom položaju nekak mi to dođe nejasno može tko bolje pojasniti??? :mrgreen: :D
 
J

johnycaseih

Guest
imam zetora 5211,i imam manji problem sa upravljanjem prednjih tockova,naime kad idem asfaltnim putem ili poljskim,svremena na vreme prednji tockovi mi se ljuljaju levo desno iako volan drzim cvrsto a tockovi se ljuljaju...prednje gume su naduvane na 2,5bar i ako ih malo ispustim da su malo mekse onda se ne ljuljaju ali se teze volan okrece.
sta bi mogao da bude uzrok ovog ljuljanja tockova?jel ce to nestati ako zamenim prednje gume posto su stare vec celave.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
johnycaseih kaže:
imam zetora 5211,i imam manji problem sa upravljanjem prednjih tockova,naime kad idem asfaltnim putem ili poljskim,svremena na vreme prednji tockovi mi se ljuljaju levo desno iako volan drzim cvrsto a tockovi se ljuljaju...prednje gume su naduvane na 2,5bar i ako ih malo ispustim da su malo mekse onda se ne ljuljaju ali se teze volan okrece.
sta bi mogao da bude uzrok ovog ljuljanja tockova?jel ce to nestati ako zamenim prednje gume posto su stare vec celave.

Krajniki su ti se razderali ,njih promjeni i trebalo bi bit ok ;)
 
J

johnycaseih

Guest
mislis na one krajnike na upravljackoj osovini ili na tocku tamo gde se okrece?
u katalogu rezervih delova ima takva jedna bolcna ili komadic zeljeza koji se tamo stavlja i na njega ide ona poluga gde se kaci upravljacka osovina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
kikic MF kaže:
moja greška ispričavam se. :mrgreen: to mi ima kum na svom zetoru 7745 al nikad nisam obračao pažnju baš na njih pa sam po logici procjenio. pošto nisam dugo bio kod njega da to detaljnije provjerim.
ZJ kaže:
[quote="kikic MF":27biaz01]to su mu pomočni cilindri koji se uvlače kad se podiže a izvlače kad se spuštaju. odnosno bolje rečeno pomažu podiči veči teret
Netočno.
To su ti cilindri za paralelno vođenje korpe (umjesto mehaničkog paralelograma).
Ovo s podizenjem većeg tereta je samo nuspojava, bez značajnije funkcije.
malo te ne kužim baš kako onda korpu drži u paralelnom položaju nekak mi to dođe nejasno može tko bolje pojasniti??? :mrgreen: :D[/quote:27biaz01]
Jednostavno: ti mali cilindri su ti povezani paralelno sa cilindrima korpe, a ne s podiznim cilindrima.
I onda kad dižeš granu, mali cilindri se stišću, i dodaju ulje u cilindre za nagib korpe, tj. rastežu ih. Ako je geometrija ovjesa jednih i drugih dobra (a sigurno je), korpa ide paralelno.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e to sam htio čuti. pošto sam vidio da je na tvrdu površinu pričlvrščen jedan i drugi cilindar a oni zapravo reguliraju prema protoku ulje sad je puno jasnije :D :D
 
A

AGRIPLUS65

Guest
johnycaseih kaže:
mislis na one krajnike na upravljackoj osovini ili na tocku tamo gde se okrece?
u katalogu rezervih delova ima takva jedna bolcna ili komadic zeljeza koji se tamo stavlja i na njega ide ona poluga gde se kaci upravljacka osovina.


na to kaj je zaokruzeno sam mislil ,al neznam kako je pri tebi.
 
J

johnycaseih

Guest
resio sam taj problem i u pitanju je bila kajla na trapu na levom tocku gde ima onaj sraf i poluga za krajnike tj spone.
kajla je bila malo razderana i na nju je sad navaren tanak sloj i vracena je nazad i sad se tockovi vise nemrdaju levo desno,sve je OK
 
M

mario540

Guest
ja imam zetora 7341 turbo star je 11 godina i nije bilo još nekvog večeg kvara ja s njim vuče 2 brazde 16 cola ide ko raketa
 
4

4fun

Guest
kolko skup?

gdje mogu pronać cijene traktora, uvijek kad gledam neki traktor nemogu pronać cijenu samo piše kontakt broj ili ni to ne piše
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Je,preljep je!!!
Cijena takvog je cca 40 000€ + PDV !!!
:D
 
V

vedo

Guest
meni se sviđaju ovi traktori,jer su im volani kvalitetni.Npr. kod nas ima jedan čovjek sa traktorom,on kad ide cestom niko ga ne pretiče toliko brzo vozi,mislim da je 5045 ili tako nekako tip njegovog traktora :D :D
 
G

gams

Guest
Koliko bi došla nadogradnja na zetor 73 40 za prednju hidrauliku, da se može staviti plug za snijeg čistiti?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
dino kaže:
PH za zetora ti je 5.766€ :shock:

???dino????=pa nije toliko puno...ja sem imal na ponudi rabljeni u kiršpromu za 1000€...!

mislim da je ovo prevelika cena koju si navel...
 
Na vrh