• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ne znam kaj da velim... ako Muha veli da je ispravan,onda se nema kaj dodati... gume su najveci izdatak,a ostalo su sitnice koje se rijese ako si bas pedantan... a jedno dobro pranje,i dva crna spreja čuda naprave... ako ga skineš na 4500-5000e kupuj bez razmisljanja, a ako ne,velim,da se i noviji naci... to je bar moje misljenje... (makar me nitko nije ni pital) :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha nisam znal da nisi ti uspel dati vise gasa,jel mozda prckano po pvp?
Ili je prckano po sajli rucnog gasa?
Zoki taj traktor nije jako dugo opran,a ovi hrdavi limovi ispred pedala kuplunga i kocnica su od uka4 ulja,vjerojatno su cilindri slinili,ili nakon zamjene nije oprano ulje koje je pokapalo plehovinje.
Pogle kak je sic razderan,e dal je to habanje ili neka kiselina pojela?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
@ Oficir, VT pumpa nije dirana, nova je vodena, glave nisu skidane samo poklopci ventila, kočnice su slagane jer su pohrđale i pocvikale (navodno) od stajanja traktora. Vidiš da su pedale gde noga pritišče hrđave od silne upotrebe. Špera izgleda kao da je par puta stisnuta.
Motor je nedavno pran to se vidi ali nije bil premastan jer nema zaostataka masnoče previše, samo po filterima ulja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mozda je stajal 1leto,al je prije cini mi se naradil fest.
Dosta govore izlizani djelovi u i van kabine.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ma nema nikaj više sati, znam čoveka kak je novog zel, sam kaj to nije stroj od mene da bude zlickan i doteran do savršenstva.. pa nije ni moj 6340 bil nikaj bolji heheh.... Šteta ga pustiti, al mislio sam da bu manje tražio, s obzirom da ima dosta sitnica koje treba raditi, a još je gore kaj i sam gazda nezna kolko su te sitnice zapravo skupe.... al sve u svemu, bar smo dobro popili i pojeli :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Pa kaj vam je i sa gumama čudno, mi smo na majoru mjenjali zadnje na 1600 sati, a prve su mu treće gore već. Taj 5211 dosta vremena je proveo na cesti vukući dvoosovinku, najviše je i uzet zbog transport (zato ni nema automatske kuke dole) nikaj čudno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Moj u 3000 sati ima još svoje gume i još će 1000 otprilike ići sigurno, a dosta ima transporta pod jednoosovinkama.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
pa ono,ja sam svojeg kupil,bil je 22 godine star,i na njemu barumke made in Yugoslavia, kod mene je bil 7 godina,od toga je 5 godina bil glavni traktor,napravil sve skupa oko 6500-7000 radnih sati, a gume su ovak izgledale kad sam ga prodal...
(imal sam i boljih slika,ali jbg...)



how do i print screen
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,da,lažem, Ruma guma je bila u pitanju. a ti se nej uzbuđivati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Skini utvrđivače i probaj tuda, ako nejde onda poklopac dole
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Zetorproxima90 Jel znaš kakvo ti je ulje u getribi (hipenol, transhidraol, itd) u Proximi ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Transhidraol je u proximi.. a u 6245 i u 3511 je hipenol 90. I ne sviđa mi se što miješam ta dva ulja. Što mislite jel bi bilo dobro da stavim i hipenol u proximu i da tako riješim taj mogući problem??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Obrnuto, obavezno obrnuto.
Znam da je skuplje zamjeniti u dva ulje, ali u ova dva stavi trans jer ti kasnije ako ti stane (a stal bu) hidraulik na proximi bude skuplje.
Em buš trebal za tri transhidraol, em buš moral hidraulik popravljati (brtviti)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
E sad je gotovo. Kad smo radili getribu na 35-taku stavili smo novog hipenola.. Dosad nisam imao problema, a miješao sam ta dva ulja, sad mi nešto 35-tak neće da diže heder od berača tj, diže jako sporo i isto tako jako sporo i kipa.
 
Na vrh