• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Problen spera na 6011,odvezem jucer kod majstora da vidi zasto ne radi kad majsor zove da nema zubi ,ukapcalice,i vilice sve je u krasnom k...u i sad nisam pametan sta da radim dali to puno kost jos je kod majsora vase misljenje hvala?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
nek ti majstor da neku okvirnu cijenu,pa mozes odluciti... ali ne bi trebalo biti preskupo...
 
E

el pibe

Guest
Sad kad je već u radioni i raskopan nek napravi do kraja.Samo kod takvih situacija je najgore kaj meštri znaju nabrojat još kusur zdravih dijelova da su otišli.Pa ti izvadi čitavu kutiju rasturenih dijelova ispod panka od zadnjih 29 stranki kaj je popravljal.A nisi pored kad je otvarano pa moraš vjerovat na riječ.U današnje vrijeme vjerovati na "riječ" pa baš i ne znam da bi.Riječi su me znale fejst koštati.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma isao sam danas da vidim jel nije majstor nista vise htio dirati kada je skinuo trubu vidio sta se nalazi unutra odmah me zvao da dođem pogledati rekao je dbelovi 2250 plus ruke
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Bogami nije ni zetor više jeftin za održavanje.
Več sam rekao ako ti majstor nije neki kum ili kučni prijatelj naj....o si.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
pa to nije tak puno,ako usporedis s nekim zapadnjakom,tamo bi bilo 5 brojki u pitanju...
 
E

el pibe

Guest
Još gore ak je majstor kum ili kućni prijatelj.Onda je i žena u opasnosti da na...e.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma majstor je ok je da je malo skuplji ali nije fuser jel oce naplatit ali oce i napravit radid ce mi jos kvacilo i hidraulik i za ruke ce uzet tako je rekao ravno 2000 kunica imatu polsla kabina dole obje trube a ima bome posla pun kufer.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
To je več nešta drugo a to nisi nam rekel.
Bezobrazno od mene ali bum rekel. Ženi se nevide radni sati.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
A vidit cemo sta ce se do kraja desiti tko zna sta ce jos biti kad skine pa onda neka ode jos koji lezaj pa semering pa ovo pa ono pa kako to na kraju ispadne samo se bojim da ne e se cifra pocet lagano penjati ali saje tuje iz ove se koze ne moze
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Prvi put sam u ovoj temi zbog prijatelja. On ima Zetor proxima 8441. Upravo danas su mu pukla 6 ili 7 desna vrata. Kaže da su oko 700 KN i da mu se to dešava u 5 i 10 mjesecu svake godine. Promijenio je nove gume i one podloške , pregledao kabinu i sve ostalo što je znao ali.. Napominjem da su se pucanja događala kad je traktor bio parkiran.
Ima li tko kakav pametan savjet?
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ma nije, već ga je nalupao pa ne smije ni pogledati prema njemu.

Sljedeći ...
 
E

el pibe

Guest
Čim je staklo bušeno a na takvim vratima mislim da ima oko sedam rupa.A rupe su dosta u vanjskoj zoni stakla i staklo je samo po sebi jako tvrdo.Velika je mogućnost da baš zato dođe do pucanja.Puno je uzroka temperatura,neko napinjanje,neravni pant,vožnja sa otvorenim vratima,vibracije...Najbolje kad se nabave nova vrata staviti ih gore.Skinuti gumu i provjeriti (premjeriti)uz okvir ako ima neko odstupanje da prati okvir.Da ga negdi ne lomi.Jer staklo najlakše puca ako nekom silom djelujemo na malu površinu.I dobro pregledati gumu može u njoj ostati kamenčić i taj radi svoje.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Hvala na ponuđenom objašnjenju ali meni zanimljivo zvuči da pucaju u slučaju kad je traktor parkiran i to u proljeće i u jesen. Slučajnost (6-7 puta) ili nešto drugo (HAARP) :(mm):
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
je li staklo ravno ili zakrivljeno? ako je ravno, neka ga napravi po mjeri kod majstora.
mozda nesto ne stima s vratima i original staklo ne odgovara na njih? negdje se naslanja na okvir ili nesto. promjena temperature i to je to..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
u originalu je zeleno izo-staklo,i nije ravno,nego zakrivljeno... na rub ide ona guma,a kvaka i panti se sarafe na staklo... i meni su pale na pamet razlike temperature,ali nije to tako drasticno,onda bi pucala i druga stakla... mozda je stvarno stvar u susjedu,ako je vec dobio po pi... ne bi me cudilo da se osvecuje... :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
E sad bi susjed opet mogo dobiti po pi.... Možda da ga nije nalupao sad nebi dva puta godišnje mjenjao stakla. Ima sreče šta mjenja samo stakla.
 
E

el pibe

Guest
Ma ak je do susjeda onda je to lako.Napisao je da odlaze desna vrata.Izgleda kao stvar navike.Nek napravi test i počne traktor kontra parkirati.Ako počnu pucati stakla sa lijeve strane,onda već može obaviti kvalitetan razgovor sa susjedom:icon_axe:
 
Na vrh