• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Najbolje je da ne koristi ta vrata i da parkira kontra traktor, to će riješiti puno toga :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dobro je ako mu se osvecuje razbijanjem vrata jer onda jos i dobar jer bi mu mogo napravit vecih belaja jel susjed vidi iz svog dvorista traktor di je parkiran jer nemora se ni priblizit traktoru vrata pucaju i susjed puca!!
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
:drink: :icon_pai:

Vratimo se temi. Nije susjed definitivno jer se nekoliko puta dogodilo da je vlasnik bio prisutan na nekoliko metara od traktroa čuje zvuk pucanja stakla, zatim traktor u garaži i i vidljivo dostupno samo prednje staklo a ono puče desno.
Inače je sve detaljno pregledano što se tiče kabine i naljeganja stakla, rubne gume nove i uredno zaljepljene.
Zadnje pucanje se dogodilo u subotu nekoliko trenutaka prije mog dolaska. Vrijeme je bilo ujednačeno a traktor je stajao u prolazu oko 0,5 m s desna je zid a ljevo oko 2 m.

Tako da ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ma nek ih skine i gotovo. Uzimao je samo staklo ili cijela vrata?? Nek proba uzeti cijela vrata... i nek što manje koristi desno, a više lijevo. Uostalom ja sam navikao koristiti većinom lijevo gledano sa sjedala jer ne moram ići kraj mjenjača.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da mu nisu pantovi vrata pomotani ? Možda se na oko nevidi da li je pomotano ali to je ipak staklo. Nemam više ideja.
 
E

el pibe

Guest
Uzmimo u obzir da je sve pregledano i mehanička oštećenja su isključena.Ostaje greška u staklu.Malo sam se informirao o kaljenom staklu.I našao zanimljiv podatak o tzv."spontanom" pucanju stakla,bez ikakvog vanjskog utjecaja.Koji i nije tako rijedak slučaj i dosta je istraživan.U spomenutom staklu može biti nečistoća u obliku (NiS) koji ostaje "zarobljen" u staklu prilikom same izrade.Taj element reagira na toplinu i širi se do 4% drukčije nego ostali sastav stakla što dovodi do pucanja materijala.I još jedan podatak,naknadna obrada stakla nakon što je kaljeno,brušenje rubova,poliranje...Isto dovode do pucanja stakla.Najvjerojatnije greška u samom staklu,neka proba promijeniti dobavljača(proizvođača).A dobro je poznato da na naše tržište dolazi isključivo "extra"roba:icon_winkle:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ja sam na svojoj 62-ki promijenio 8,9 zadnjih sajbi u nekih 10-tak godina. I sad zadnje staklo sam baš uzeo u Kirsu i čini mi se čvršće od onog što sam uzeo Tractorpro-u u sv. Ivan Zelini
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Nije zetor al ja mjenjam zadnje staklo kad stari zrakopci tanjurace i uvijek je isprika ja zaboravio na rucke
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Hahh, ja sam zapeo puno puta sa omotacom, jedno je razbila rotodrljaca.. I znam zapeti sa beracom kad moram ulijevo

Staklo mi je na traktoru samo preko zime, jer preko ljeta mi samo smeta, prvenstveno kod rada s viljuskarom. Sad smo ga stavili da bude manja buka pri branju :) i naravno toplije u kabini :).
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Lega kaže da su mu u Kirš promu rekli da je to tako, nije jedini ( to bi mu valjda trebalo olakšati patnju). Naruče cijelu paletu stakala iz Češke i nabrzinu prodaju.

I moj oštruman zaključak je da je to tako. Nema više kvalitete nigdje, u to sam ubijeđen jer sam iz vremena kad je kvaliteta bila prisutna, istina ne vrhunski dizajnirana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Lega kaže da su mu u Kirš promu rekli da je to tako, nije jedini ( to bi mu valjda trebalo olakšati patnju). Naruče cijelu paletu stakala iz Češke i nabrzinu prodaju.

I moj oštruman zaključak je da je to tako. Nema više kvalitete nigdje, u to sam ubijeđen jer sam iz vremena kad je kvaliteta bila prisutna, istina ne vrhunski dizajnirana.
Nevjerujem da je tak, to pucanje dva puta godišnje u istim mjesecima bi tvrtka kao što je Zetor več garant primjetila i odklonila nedostatke ako su tvornička greška.
Ja sam mišljenja kak i pojedini forumaši da je tu očito nekaj preknap.
Odnesite vrata u Kirš u 4 mjesecu pa ako pukne u 5 onda moraju reklamaciju uvažiti ili nedostatak ukloniti o svojem trošku
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Da pojasnim. Nisam vlasnik Zetora i ne omalovažavam ni jednu marku i kad sam spominjao kavalitet mislio sam generalno.
Legi sam do sada vadio mast optužujući ga na sto načina da je no kriv i da lupa nešto drugo a ne stakla ili da malo mijenja, ljeva-desna. Poslije toga je on doveo servisere i oni su promijenili, doveo majstora bravara i pregledali kabinu, kupio nove gume i podloške, jeli još nešto poduzeo ne znam. Posljije ovog zadnjeg pucanja ga više ne zekim. Žao mi čovjeka.

Obratio sam se u ovoj temi samo da vidim jeli još neko imao tih problema.

Hvala svima na trudu ali ako niko nije imao takvih problema nastavak je bespredmetan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Nekontaš, i meni je interesantna tema radi čega to staklo puca i rado bi saznal razlog pucanja.

istina da je to staklo poprilično veliko i moglo bi biti da puca od razloga koje si ti navel ili ostali kolege, ali mi je čudno da ostatak ekipe nema takvih iskustava, a ovi iz Kirša vele da je to klasika na tim modelima.
Za mene je to objašnjenje iz Kirša smješno
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ma Olrajt.
Legi više nije svejedno. Nema se novaca, ide sjetva i oranje, zahlađenje. Kaže da ide ljeto ne bi ga ni kupovao. Ovako mora pa koliko izdrži. Mislio sam mu pomoći s nekim informacijama ali ne vrijedi.
Ako ikad riješi uzrok pucanja obznaniću ga jer znam da istinske majstorre sve zanima.
Ali mene najviše kopa zašto u stajanju kad je neko vrijeme parkiran (ljudski faktor isključen).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ne samo da tebe zanima. Ima nas više. Malo bezvezno objašnjenje Kirš proma. Čudi me da kad je več nalupal suseda kak nije nalupal nekog u Kirš promu. Tak nešta se nebi smjelo događati da je bilo koji stroj u pitanju.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Prva vrata koja su pukla su pukla sama od sebe ili je zakacil nekam?Pa je mozda okvir malo savijen.Ako nije trebalo bi sa komsijom malo porazgovarati,pitati ga jel zna gdje se mogu kakva vrata kupiti pa se mozda ulovi,a onda mu ga naigrati.

Sjetil sam se jos neceg ,je li moguce da je kabina savijena a ne vrata tj okvir.To su milimetri potrebni i kad zatvoris vrata odnosno kad zalupis svladas taj otpor i neosjetis.A ustvari tih par milimetara napinje staklo.Trebalo bi pogledati tamo kod stupa kabine,kod krova i pri podu.Nemoguce je da staklo pukne samo od sebe ako je sve ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
to neko ko zna koliko su skupa vrata i još mu se taj možda zamjerio pa ovaj sa zračnicom vraća,nek pogleda ima li diabola okolo,a i ima razlog kažeš da ga je istukao jednom već..jer sve ostalo nema smisla,to bi staklo trebalo prije pući u vožnji nego na stajanju,uvjeren sam milion posto da je ljudski faktor u pitanju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh