• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

E

el pibe

Guest
Postoji na tržištu folija koja se stavlja kao zaštita i ojačanje stakla(protuprovala,zaštita od udaraca,vjetra itd...)Napisal bi ali ne smijem reklamirati firmu.Sličan princip kao i vjetrobransko staklo.Ako je mehaničko oštećenje lakše mu je ući u trag jer se ne može raspršiti ni pod razno. Ovak kad dođeš i nađeš hrpu stakla pa sad ti znaj kaj se dogodilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Skupa je to igra s folijom. Ak nakani, pukla bu s njom ili bez nje.
 
E

el pibe

Guest
Folija nebude spriječila pucanje šajbe,nije u tome igra.Radi se čisto da staklo ostane u jednom komadu.Toliko da čovjek može imati neku početnu točku,smjernicu i lakše pronađe uzrok.A cijena ne bi trebala zabrinjavati,svakako neće premašiti cijenu jednih novih vrata.Uzmimo u obzir dosadašnju cijenu 6ili7 vrata koje su otišle u prah.A konkretnog objašnjenja nigdje.Ukoliko se čovjek i odluči na takav pothvat, po meni jedini problem može biti ako je proizvod dostupan na našem tržištu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Dostupan je, znam tko to ugrađuje, no znam da je opako skupo.

Ako je geometrija panti u pitanju, to se lako provjeri šipkom i klaftrom. Prine bi rekel da su problem neka unutarnja naprezanja u staklu, baš kak si i sam rekel.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mislim da bi mogao lako biti uzrok pucanju nekakva tvornička greška prilikom obrade same ručke stakla i da ga tu ušpanava pa dolazi do toga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ali opet je ono bitno da staklo puca samo u određenom razdoblju, 5. i 10. mjesec...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
To je vremenski razmak od 5 i 7 mjeseci.Hebi ga napinje se napinje i vise ne moze izdrzati pa pukne:icon_eyes:.Ali ja i dalje mislim da je tu nekaj iskrivljeno i da to spana sajbu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na jednom 7711 3 puta je puklo zadnje staklo promjenil sam distance duže za 1 mm i namazal masom za brtvenje (zaboravil sam kad je bilo čitam temu pa se sjetil) i više ne puca da li slučajno ili su distance pomogle neznam .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Nošenje omotanih rolo bala sa Z3511 :):



[YT]https://www.youtube.com/watch?v=eHf5nppdiME&feature=youtu.be[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A zakaj nemaš haubu?
Motor se slabije hladi bez nje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Več sto godina te hoču pitati zakaj nemaš haubu?
A prednji kraj i koljevka budu veseli zbog tog lupkanja
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Ovako već sam negdje napisao da hauba nije vraćena još od remonta getribe, a i pukla je na jednom mjestu pa dok to ne sredimo ne vraćamo je nazad. Što se bala tiče nezz koliko su tocno teške, ali traktor lakše nosi malcer od 630 kg nego njih. S njim uvijek nosim jer jedino on može ući u štalu.. Što se tiče prednjeg kraja, na desnom kotaču ima malo lufta i to moramo srediti na zimu. Dvije ili tri bale nisam mogao iznijeti uzbrdo nego sam se okretao. A većinom kad nosim bale uzbrdo ili kad je prevrcem na zadnjima je.

Nego jedno pitanje: hidraulika mi na njemu jako sporo diže i kad ugasim traktor spušta hidrauliku. Prije 5 godina je stavljena nova pumpa.. Znači traktor diže isto kg kao prije samo jako sporo i pri radu sa beracem jedva diže heder bio hladan ili vruć. U čemu bi mogao biti problem. U mjenjač je stavljen novi hipenol i ima ga dovoljno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Najvjerojatnije brtvila klipa hidraulike, ali kad je več širom treba servisirati i razvodnik
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Mislim da ćemo to odgoditi za na zimu.. Sad mora posijati ječam i tako neke poslove, a 6245 će preuzeti berbu jer je i onako premokro. Koliko dodje servisiranje razvodnika?


I jos jedna stvar.. zamijenili smo zupcanik i viljusku od 2 i 3 i stavili smo novi utvrdjivac... I traktor je prije izbacivao iz druge, a sad izbaciva iz treće.. Do čega mi mogao biti problem?? Izbaciva samo pod teretom nizbrdo..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,225
Pa onda možda i skoro to napravimo, hidraulika dolje i gotovo i taman promijenimo mandzete da više ne spusta hidrauliku kad je ugašen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh