• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Jeli normalno da ostaje ulja u nosaču uljnog filtera kad se skine filter, kod zamjene ulja?
Zetor 6340 a prije je bio centrifugalni filter (ako je to bitno).
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Dado, predpostavljam a pričamo o ovakvom filteru?
Normalno je da ostane malo ulja jer iz ovog aluminijskog djela nemože sve izači

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha jel se mozda sjecas koji sarafi mislim na debljinu i hod navoja imaju oni kaj ti drze kutiju na 4712,tam di se steze nosac za prvi kraj zetora ima 16 rupa sa navojem?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da. Takov filter sam stavio još lani. Zadnji put kad sam ispuštao ulje odmah sam skinuo i filter, cjedilo se do jutra ali ulje iz nosača filtera nije otišlo. Sad sam filter skinuo ujutro i nije bilo ništa ulja u nosaču pa nisam bio siguran kak treba biti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ja mislim da uvjek u onom loncu ostane malo ulja, nebi se htel pravdati jer se stvarno ne sječam, a takve detalje ne pratim tak da .... ali mislim da mora ostati.

Kaj si napravil s centrifugalnim? Hočeš ga se riješiti?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dal netko zna ima li razlike u filteru ulja za 6340 i za proximu?
i,posto filter stoji naopacke,treba li ga napuniti uljem prije montaze?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kak misliš da stoji naopak?
Ko na Fergusonu?
Nebus pogrešil ak ga napuniš, no pazi da to ulje bude izuzetno čisto, jer je nefiltrirano.

Filter nebi smel biti isti, jer za turbaka treba bolja (finija) filtracija.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,stoji kontra nego na onoj gornjoj slici,i na kucistu ima uredaj za hlađenje ulja...
na fergusonu ga nisam punil,nakon par sekundi pritisak se digne,ali me bas zanima dali se smije napuniti,ili nema veze...
jucer sam htel kupiti taj filter i ulje,ali mi je bas palo na pamet da ne bi mozda bilo razlike,i da mi trgovac ne uvali neodgovarajucu stvar...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Slažem se da nema potrebe za predpunjenjem filtera uljem.
Kak bi onda zalijal ovakve koji naopačke stoje?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh ja sam prvo pretpostavil da je mozda zato naopacke kaj se mora prvo napunit... al,dobro,to su gluposti, moram znaci samo najti odgovarajuci filter i to je to...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Gogo, kad mijenjaš ulje i pališ motor nakon toga, pali ga na vrlo niskom gasu, da se turbina ne zavrti prebrzo i da radilica ima čim manji teret, dok se ne uspostavi cirkulacija ulja.

Obično filtri imaju nepovratni (anti drain) ventil, oni koji stoje "u zrak" moraju imati i anti sifon filter, tak da se na iscijede dok motor ne radi, odnosno da motor svaki put ne starta "na suho", kak se ti bojiš pri zamjeni ulja.

No, ako se mijenjaju filtri hidraulike, koji stoje kak taj na motoru Proxime, svakak ih treba napuniti uljem, jer nekad pumpa nemre povleći ulje kroz prazne filtre.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Zj, oni koji imaju anti sifon filter kod svake zamjene filtera ipak startaju na "suho"
Ispravna pumpa ulja bude sama usisala ulje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Kod zamjene da, pa to sam i napisal, no anti sifon je zato da to nebi bilo pri svakom startu.

Hidraulična bi trebala usisati, odnosno dovleči ulje, no to se svaki put ne dogodi, pa nekad ipak neće. Pogotovo tam gdje su dva filtra, na višem položaju od nivoa ulja u getribi, debela usisna cijev...Zato sam napisal da je bolje napuniti filter(e), jer bu, u najmanju ruku, kraće radila na suho.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Slažem se ja s tobom da nije greška natočiti ulja i da to nemože naškoditi, ali pumpa uvjek ostane dovoljno masna da ustvarivnebu skroz na suho.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Centrifugalni su jeftiniji za održavanje, no rekel bi da im je kvaliteta filtriranja znatno lošija nego papirnatih filtera, i da im kvaliteta filtracije ovisi o ulju samom, temperaturi i, naročito, brzini vrtnje motora.
Najveća ima je prednost to kaj nemaju zamjenjivih dijelova, pa se mogu koristiti tam gdje nema servisne mreže ni rezervnih dijelova (Rusija, Ural, Sibir...)
 

Najnoviji postovi

Na vrh