• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pa to ti je Dado (koliko se sjećam) napravil na svojem Z6340...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Hmmm, on bi skidal centrifugalni, a ja bi ga kupil :icon_scratch:
Moj glas ide centrifugalnom i jedina mana mu je po mom ta kaj usljed poderanosti postoji mogučnost pada pritiska ulja. Mislim da bolje filtrira nego ovi papirnati bez mame i tate.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
koliko ja znam centrifugalni bolje precisti ulje od zamenjivih filtera. bar ono sto sam citao ,ali i po dugovecnosti svih starijih tipova motora. nijedan nisam video sa isparanom radilicom od opiljaka .
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Daj mi recite kod zetora 6340 prebacivanje kardana sa 540 na 1000, ali u neutralu je rucica i nikako da stavim na 540, nece ni lijevo ni desno a trebao bi lijevo, ne znam sta joj je.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
I kod mene to ide dosta teško mada sam probao samo par puta. Probaj malo cimati (ubaci u brzinu pa pomalo kreči) traktor da se potrefe zupčanici. Tak sam barem ja napravil.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Daj mi recite kod zetora 6340 prebacivanje kardana sa 540 na 1000, ali u neutralu je rucica i nikako da stavim na 540, nece ni lijevo ni desno a trebao bi lijevo, ne znam sta joj je.

jesi li prije koristio 1000 okretaja kardana?
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Nisam, a bila je u neutralu ne znam tko je prebacio probavao sam i zutu znaci ukljucit kardan pa onda cimat ju pa mozda uhvati neka krci ko ga hebe al nista pa sam kardan peko brzina pa u 5. Pa vozio traktot napred nazad i nikako nece i ne e pogodit, da netreba nju malo dignut ili povuc negdje prvo da se moze okrenut?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ako nisi nikad upotrebljavao,mozda se i zato nece okrenuti... neko ju je mozda s nogom ubacio u neutral,a ti ju lijepo s nogom vrati nazad... ne treba nju dizati ni nista,probaj ju udariti nježnije,i drži ručni kuplung podignut...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ugasi motor pa prebaci,cak netreba povlacit rucni kuplung.:(whew):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ugasi motor pa prebaci,cak netreba povlacit rucni kuplung.:(whew):
Ili negdje u dol ugasi traktor stavi u neku brzinu i stsni kuplung i pusti i drži napetu ručicu ponavljaj dok ne uzubi .
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Ili negdje u dol ugasi traktor stavi u neku brzinu i stsni kuplung i pusti i drži napetu ručicu ponavljaj dok ne uzubi .

Probat cu druge mi nema..tj. ima morat cu silu upotrijebit :icon_kidra:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nisam, a bila je u neutralu ne znam tko je prebacio probavao sam i zutu znaci ukljucit kardan pa onda cimat ju pa mozda uhvati neka krci ko ga hebe al nista pa sam kardan peko brzina pa u 5. Pa vozio traktot napred nazad i nikako nece i ne e pogodit, da netreba nju malo dignut ili povuc negdje prvo da se moze okrenut?

Ako sve ovo probao i neide nesto onda nestima.Na silu neces dobro proci.Odvrni utvrđivac kardana 540/1000 pa preobaj sraufcigerom ubaciti preko utora.Ako neide skidaj poklopac mjenjaca da vidis u cemu je problem.Prije toga provjeri kardansko kvacilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Muha jel se mozda sjecas koji sarafi mislim na debljinu i hod navoja imaju oni kaj ti drze kutiju na 4712,tam di se steze nosac za prvi kraj zetora ima 16 rupa sa navojem?
Sunac ti tvoj i tebi, ti si pital za 47, a nisi napomenul da trebaš za 52 i odatle razlika.
To je definitivno različito tak da su na 47 ipak 16 mm, najvjerojkatnije, nisam još zmeril ali budem.




 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tocno,a pametni cesi stave na te serije mislim novije od tvoje napred 14mm a nazad 16mm.
Ah,sada sam rjesil malo sam se nazezal,al sam rjesil,rupe i sarafe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ovo na 52 napred je koljevka prednjeg trapa, a otraga poklopac razvoda.
Pošto na poklopac razvoda ide prednji utovarivač vjerujem da su zato jači šarafi otraga, koljevku nevjerujem da je dobro opterečivati previše i zato sam napisal da ti možeš staviti na svoj nosač puno više utega jer si međusobno sve povezal i još k tome naslonil na prednju vuču
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tocno mi je prednji dio nosaca na prednjoj kuki,al ja ne mislim nis vise opterecivat,taj nosac,osim utega i slajsanja vecih trupaca,ili slajsanja ubrdo,al naravno bez cukanja i divljanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh