• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Eh da se vrati stara škola... Najmanji šestak koji sam videl je bio MWM 75ks bez turba u nekom starom Renaultu... To je bila izdržljivost!
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Gledam i ne vjerujem svojim ocim pa taj od 150 KS ima kubikazu istu kao moj od 85. U cemu je fazon osim u turbini. Dokle takvi motori budu radili? traktorska i auto industrija stvarno napreduju u motorima ista kubikaza samo Ks povecavaju jos malo pa ce 3 cilindra bit 120 KS :icon_evil:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
10 000rs,bude odvrtio svaki motor..
Prije če doč drugi kvarovi,nego da motor stane..

Baš ste čudni,a kaj bi onda morali motori 6 cilindra,kaj imaju po 300ks biit za otpad,ili ništa koristi ??
Dan danas se vrte Volvo,i MB motori te konjaže na silokombajnima,i gdje još ne....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Volvo i case rade sa takvim kvalitetnim materijalima o kojima česi i večina ostalih može samo sanjati.
Manje kubika bolje eko norme,a visoki tlakovi ubrizgavanja i turbina veča snaga koja je u večini slučajeva iskoristiva i na nižim okretajima radilice.

Puno brzina na odabir pospješuje elastičnost stroja u raznoraznim poslovima.
Tako da danas više skoro nije bitno jel 3.0L ili 4.2L...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Vjerojatno ce ti novi motori izdrzati neke pristojne radne sate, ali nemoze se porec da su stariji motori uhu ugodniji a prije svega ugodniji za voznju, elasticniji..
Jucer po dvoristu veceg mf-a na laganoj uzbrdici iz 1. brzine na mozda 1300okr saltam u 3. pri cemu gotovo stane dok ga presaltam. Istina, malo lamela zacvili ali krene dalje na ler gasu skoro. Siguran sam da to taj zetor sa svojih 150ks nemoze pa da se na glavu postavi.
S druge strane, po njegovom manjem bratu znam da jednostavno poleti dok se zavrti posteno. Sad pitanje je kome se sta vise svidja i vise odgovara..
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u sustini je to sve isto,i nema tu nekih ogromnih razlika u kvaliteti,zetor je brend i kvalitet,a na kraju sve i jedan traktor gura i uvijek nade nekog kupca od novog pa do 60g starosti..itd
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Evo šta je problem bio, cijev na koju se šerafi ventil pritiska, sic na pumpi je dublji i vijak s 1 pločicom nije mogao zabrtviti, rub cijevi udara u kučište pumpe i nema brtvljenja.. ubacivanjem 1 podložke na isti vijak, riješen je problem... prvi meštar, (ko če kog zajebat ako ne svoj svog) nije to uvidio, oprao ruke fino, jel je on sve dobro složio i nije do njega, a naplatio za moje 3 dnevnice u firmi to.....on je to složio, drugi je mjerio pritisak na kiper ventilu, nije imao ni 5 bara, sad ima oko 180..

Evo, da se nadovežem, propišal je i semering spojničke, izdržao je 13 sati, 3 pod plugom i 10 prikolica na cesti..... kad to moj kum složi za dobre dnevnice... nema tu :D: uvjek bi imao posla
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Barem je šarafe razradil nekom drugom ko bu to složil. Sad samo puhneš i oni idu :(giggle):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
eeeeee, svaka čast :D: sad si me sjetil da tražim ovog drugog da smanji račun, pošto je sve pokretno :D:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
zato šta on jednom složi, "čvrsto stoji iza svog posla i onog šta je napravio", sve nepravilnosti, reklamacije, itd su problem u "nečem drugom" dobro naplati, posvađa se i više nema posla s tim dalje, ... ukratko.....
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja malo svoga zetor obnovio za registraciju
 

Prilozi

  • 20150331_151535.jpg
    20150331_151535.jpg
    43 KB · Pregleda: 172
  • 20150331_151526.jpg
    20150331_151526.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 177
  • 20150331_151512.jpg
    20150331_151512.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 178
  • 20150331_151458.jpg
    20150331_151458.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 160

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Imao sam prije čelave pa kada sam stavio ove ide puno bolje,a neznam koja je razlika od traktorskih guma,ove sam jeftino dobio zato sam ih uzeo,jel meni taj traktor koristi za međurednu obradu,tako da su mi za taj posao i ove odlične.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
10 000rs,bude odvrtio svaki motor..
Prije če doč drugi kvarovi,nego da motor stane..

Baš ste čudni,a kaj bi onda morali motori 6 cilindra,kaj imaju po 300ks biit za otpad,ili ništa koristi ??
Dan danas se vrte Volvo,i MB motori te konjaže na silokombajnima,i gdje još ne....

A koju kubikažu imaju ti stari motori? Ovi novi motori imaju kubika ko malo jače osobno vozilo.
A i 10 000 sati je jako relativan pojam,prvo i prvo,nisu ni napravljeni da toliko izdrže.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Sve je to relativno, puno sati mogu doživjeti samo ako se servisni intervali (izmjena ulja, filtera itd) i znak samog održavanja (tjeranja dok ide-ide), radi na vrijeme, može svaki puno sati napraviti... slučaj nedavno: pljuje po zetoru kak je radio generalku na 2 i pol tisuće, ulje promjenio 5 puta ak i tolko i radi bez ulja u mjenjaču..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo jedan zanimljiv podatak iz zetorove knjige.
Zetori koji stalno ili večinu vremena rade ubrdima skračen je vjek motora i prednjeg pogona za 15-20%,a navodi da bi nakon 6000rs trebalo provjerit i zamjenit djelove motora koji su istrošeni radi bolje učinkovitosti i isplativosti rada sa tim zetorom...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,čak su navodili da rad na većim nadmorskim visinama radi drugačijeg sastava zraka isto skraćuje vijek trajanja motora za neki postotak... 6000 sati su navodili za noviju liniju Majora, 8000 za Proximu...

@ Zetorboy- čovjek kojem sam ja prodao plug ima 6340 ko tvoj,1997. godina,5800 sati,prvi vlasnik,nikad mijenjano ulje u mjenjaču ni filter, nikad podmazan prednji most ni polužje hidraulike,o mijenjanju ulja u mostu i stražnjim reduktorima da ni ne govorim,a motorno ulje se mijenja jedanput godišnje... I kad se taj traktor ubrzo raspadne,kriv bude prokleti Čeh koji ga je napravio...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh