• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Uh. :Kiss::Kiss:
zwi1bq.jpg
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Muha hvala na odgovoru,to znači da uži dijelovi ležaja gledaju jedan na prema drugom...

Predpostavljao sam kako bi moglo,al bolje pitat za svaki slučaj...
 
Posljednje uređivanje:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
muha i ekipa, imam neki problem s kardanom, neutvrđen trenutno ugl ili slabo vrti ili ne vrti, mjenjac sve radi super odlicno. problem je bila i lamela jer je krcalo dok se uljucivao kardan, morala se povuc ona njegova kocnica pa ukljucit.
uglavnom zanima me, o kakvoj cifri otprilike se radi da se kompletan, pogon kardana zamjeni, jel taj sistem kompliciran i skup? znam da je pitanje konstrukcijski bez osnove jer zbilja nemam pojma sta sve unutra sta vrti da bi karadn radio
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
evo nisam probao jel vrtio ili proklizavao(ako je to moguce) al mi stari kaze da ne kvacim vise ni malcer da nece kardan da vrti pa sam radio sa 549, on je zadnji s ovim radio a ne sjecam se striktno u cem je problem. navodno je davno nesto osteceno s nekim strojem za vadit repu, pa me zanima sta moze biti najgora solucija da to raskopavamo ili da ne diram sad do jeseni.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najcesci uzrok je lamela.Kvasi je ulje kad pusta semering na spojnickoj.Popuca na nitnama kod kronera.Potrosene obloge.Prestelana lamela (druk lezaj pritisce na capne kad je kvacilo pusteno).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
evo nisam probao jel vrtio ili proklizavao(ako je to moguce) al mi stari kaze da ne kvacim vise ni malcer da nece kardan da vrti pa sam radio sa 549, on je zadnji s ovim radio a ne sjecam se striktno u cem je problem. navodno je davno nesto osteceno s nekim strojem za vadit repu, pa me zanima sta moze biti najgora solucija da to raskopavamo ili da ne diram sad do jeseni.
Prvo moramo znati jel klizi ili?
Ako klizi onda se nema kaj jače potrgati. Nebuš mogel radti kardanom, a ako ti treba onda buš popravljal, ako ne nebuš ili buš kad ti bu trebalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A kaj je z hidraulikom? Radi li ona normalno?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Interesuju me neke stvari vezano za hidrauliku na mom zetoru. Kako sam nabavio onaj radnji rovokopac na traktor vec sam dvije petoletkine pumpe zezno jer sigurnosni nije otvorio na razodniku ( ili ga nikak nema). Na tom utovaracu pise da mu treba 80 l ulja za rad. Na traktor data sam naso podatak da on daje 80 l ulja tj pumpa http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/7/1/1713-zetor-8540.html cini mi se da na pumpi pise 16 ccm a pogonski zupcanik je barem 2 3 puta vec od onog sto pogoni pumpu. Sad me interesuje koliko on ulja isporucuje na hidraulicne izlaze tj kiper. kontam da spojim direktno na kiper je kolko znam traktor ima svoj sigurnsni. Koliko je to dobro ili lose recimo za za pumpu i vec sve? i bitnije ako je moguce tj ne steti nicemu koliki je protok ulja na kiperu? :(doh): traktor vi radio 10 puta godisnje mozda do nekih 50 prikolica max ( djubreta, zemlje itako tih gluposti)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Na 5320?Sigurno puno... A treba ju i nabavit prvo. Ti bi mogao dobiti lijepe novce za svog,i kupiti duplaka...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pitanje je dal kolijevka paše... Pa volan,pa treba kupiti gume,pa još sto sitnica,ako računamo da ovaj s oglasa ima prednji most,kardan,felge,izvod s mjenjača,zupčanike...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A kada smo ga kupovali 6340 je bio skuplji nekih 5000 ondašnjih maraka, a što je najbolje onda je bilo novaca, mogao je otac birati šta je htijeo i bilo je sve daleko povoljnije. Ali onda nije trebao jači traktor, s početka je radio 100-tinjak sati godišnje. Sad bi mi dobro legao jedan 80-90ks duplak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Traktor moraš kalati na tri dijela da bi stavil zupčanik kaj vrti malu getribu ali i spojnička je drugačija .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A kolijevka? To me najviše zanima,jer ja bih možda napravil obrnuto,skinul prednji pogon,i ubacil običan most.
 

Najnoviji postovi

Na vrh