• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Kaj bi tek bilo da si ih tražil silikonski bez opruge ili nedaj Bože telefonski... jebaj ga, oni uglavnom imaju na lageru robu koja ide, a to je jeftina roba. Skupa po naruđbi, a kad ti reče cijenu više ti se ne naručuje....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Kolko je komplicirano zamijeniti semering na reduktoru što ide kardan u prednju vuču?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Koje su dimenzije tog velikog telefonskog ili običnog semeringa za zetorovu vuču ? Malo da potražim nešta bolje. Da ne tražim kad raskopam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Kolko je komplicirano zamijeniti semering na reduktoru što ide kardan u prednju vuču?
Misliš na ukapčalici?

Koje su dimenzije tog velikog telefonskog ili običnog semeringa za zetorovu vuču ? Malo da potražim nešta bolje. Da ne tražim kad raskopam.
Ja mislim da ti tu teflonski ne treba jer tu neke temperature nebi smjelo biti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ne teflonski. Barem neki silikonski. Ovo sve kod.mene oni crni. Ako imaš sreće nađeš dvoredni. Inače sve najobičnije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Tak je,na ukapčalici.
Pa treba skinuti onu centralnu maticu i onda se skine poklopac ispod kojega je semering, ako se dobro sječam tam ima više vrsta brtvljenja, a problem je ako ima lufta na ozubljenju osovine jer onda nakon kaj staviš novi semering hoče curjeti na ripnama.

Ne teflonski. Barem neki silikonski. Ovo sve kod.mene oni crni. Ako imaš sreće nađeš dvoredni. Inače sve najobičnije.
Stvarno nemam pojma na pamet koja je dimenzija, vjerujem da kolega Komer zna, on je mjenjal neki dan ili baciti oko u katalog.
Ako u tvojoj okolici nema sigurno imaju u Setu u Bjelovaru ili lager komerc...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Nisam 100% siguran,ali imaš 2 dimenzije..kod mene je bio veći,ali nisam ni gledao dimenziju,bitno da je pasalo u rupu;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,964
Našel sam neku sliku.
Taj s slike je bil 150x180x16 Gufero crni.
Sječam se gdje sam to mjenjal i još uvjek drži, a prošlo je dosta let od onda.

 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Bok, da li je netko stavljao samo cijev umjesto auspuha sa prigušivačem, radi se o 7340 turbo, kakav je zvuk i dali može naštetiti turbini, stari original lonac ronda vjerojatno izgorio prigušivać
 

Najnoviji postovi

Na vrh