• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Bok, kako najlakše ovo piksirati, radi se o nosaču kabine naprijed gdje ide ona dugačka šipka, gume su promjenjenje ali i dalje lupa vjerojatno zbog tog lufta kojeg ima i sa jedne i druge strane, sliku sam skinuo sa interneta pa se slabije vidi, kod mene je možda još i veći luft
 

Prilozi

  • images.jpeg
    images.jpeg
    6.9 KB · Pregleda: 34

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Zetor 7340 zaobljena hauba..desna kočnica cvika..
Što bi moglo biti uzrok?
Jednostavno se ova poluga ne vrača nazad..moram ju s pajserom vratit
View attachment 24090
Što tu napraviti?
kod mene se ovo isto desilo na 7745 pogledaj na papuči kočnice ima matica za štelovanje kod mene je kljuć 13 a onutra vijak koji šarafcigerom treba opusti tako da prednji cilindar oslobodiš, pokušaj
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Hass nema tu lakog piksiranja. Bilo bi najlakše sve to zavariti pa dok traje. traje. Čini mi se da i kod mene ima tak nekak lufta ali ne lupa ništa.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Gume sam promjenio i stegnuo sve to ali ovaj nosač kabine lupa u onu šipku dok se vozim po neravnom, bilo bi lakše da su taj nosač napravili na vijke da se može skinitu, nadovariti, obraditi i vratiti nazad
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
kod mene se ovo isto desilo na 7745 pogledaj na papuči kočnice ima matica za štelovanje kod mene je kljuć 13 a onutra vijak koji šarafcigerom treba opusti tako da prednji cilindar oslobodiš, pokušaj
Da ali nemamo iste kočnice možda je sličan princip ali kod mene je su disk i ploče
Screenshot_20200322-111233_Drive.jpg
Screenshot_20200322-111139_Drive.jpg

a kod tebe vjerovatno pakne..
Zasad neču ništa dirati..kočit ču samo s lijevom..dok ne prođe ova situacija
Zapravo ni ne koristim ga sad previše..več tjedan dana stoji na mjestu..imam druge traktore koje koristim
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Hass, probaj naći nekakvu cijev pa ju uglaviti kao piksu. Što fiksnije bude manje če se pomicati i glodati dalje. Luft je najvjerojatnije elipsastog oblika ali probaj sa nekom cjevčicom. Ili nekako probušiti veću rupu i ubaciti piksu pa zavariti. Druge ti nema. Osim jače odvrnuti radio.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Da ali nemamo iste kočnice možda je sličan princip ali kod mene je su disk i ploče
View attachment 24391
View attachment 24392

a kod tebe vjerovatno pakne..
Zasad neču ništa dirati..kočit ču samo s lijevom..dok ne prođe ova situacija
Zapravo ni ne koristim ga sad previše..več tjedan dana stoji na mjestu..imam druge traktore koje koristim
iste su nam koćnice vidi u toj knizi za zetora 745 1992 g . nije mi kvar bo na točku i djelovima na slici već na prendjem klipu nije bilo lufta između klipa i papuće
Skini oprugusa papuče i vidi ima l lufta
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zna li netko koliko brzo ide 7711 sa oni velikim zadnjim tockovima? Ne znam koja je to dimenzija.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Neznam da li je prava tema,ali probat ću ovdje postavit pitanje
Dakle radim kočnice na traktorčiću Goldoni,ima dva ovakva cilindra kočnica Cilindretto freni Goldoni Transcar II serie Pistoncino - R.F.V. s.n.c. - Ricambi agricoli industriali e ferramenta
E sad zanima me da li bi bila dobra pumpa kočnica od zetora (4911)?
Mislim po snazi ,obujmu,količini ulja koju može stlačit.
Da li bi možda bila prevelika,premala,općenito koju bi bilo dobro uzet,možda od nečeg drugog(trentno nema nikakve),a original su preskupe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Zetor ti nema takvu pumpu kočnica. Tam je jedan ulaz i jedan izlaz.
Ova pumpa mene podsječa na neku od starijeg golfa, fiata...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Sad mi je jasno zakaj su taj most zamijenili Carraro mostom.
Prvo zato jer je kompliciran i skup za napraviti.
Drugo, kompliciran za sastavljanje
Treće - vječan je, koliko je masivno građen.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Prednost je što je dosta težak, pa je bolji raspored traktora. Carraro je lakši već.. Mana je što je na većini obični servo pa tu uvijek ima nekog lufta, taj volan mi nije precizan za sjetvu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Sad mi je jasno zakaj su taj most zamijenili Carraro mostom.
Prvo zato jer je kompliciran i skup za napraviti.
Drugo, kompliciran za sastavljanje
Treće - vječan je, koliko je masivno građen.
Nije mi jasno kak more biti skup za popravita, a vječan?

Ja tu ne vidim ništ kompliciranog, a i kvaliteta je dobra pa održavanje i nije nekaj spektakularnoga ni skupog.
Neznam jel si kad imal priliku vidjeti cararo prednji most rastavljen i lamele u njemu? Znaš kolko jedna lamela košta, plus pločice, a ide ih unutra cca 12+12 komada pa se još srce zajede i treba novo??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Rekel sam skup za napraviti, jer je masivan i ima puno dijelova.
Skup je proizvođaču, zato su ga zamijenili u startu jeftinijim Carrarom. Ovaj se njihov rijetko kvarile, pa nema. I prodaje dijelova...
 

Najnoviji postovi

Na vrh