• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Zetor 7340 zaobljena hauba..desna kočnica cvika..
Što bi moglo biti uzrok?
Jednostavno se ova poluga ne vrača nazad..moram ju s pajserom vratit
20200316_122532.jpg
Što tu napraviti?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Meni su blokirale ako idem u rikverc ali otpuste kad ga malko cimnem u naprijed. Kod tebe neće odpustiti ?
Jedino mi pada na pamet da su kuglice dobile elipsasti oblik. Treba probati poštelati, možda je previše raspuštena pa blokira. Mislim da dok ne rastaviš nebuš znao. Kad se jave majstori budu oni rekli više.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Kod mene neče otpustiti išao u bilo kojem smjeru, ni cimanjem..jednostavo zablokira i ne pušta bez pajsera
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Čini mi se da je bilo ovaj meni objašnjeno štelanje kočnice. Zatežeš onu maticu M12 ( mislim da je tolika ) dok nebuš mogao rukom okrenuti kotač. Nakon toga odpustiš, mislim da je jedan krug, nisam siguran. Probaj, košta te pola sata da vidiš jel bude funkcioniralo ili ne.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
597
Kako najlakše odzračiti kvačilo, mijenjao sam onaj cilindar u kabini ispod papuče, dali se on sam odzraži sa pumpanjem ili se mora odpustit negdje crijevo ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Njemu treba za cilindar kvačila a on je ispod kabine. Nebude se sam odzračio. Moraš pumpati.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
597
Da mijenjao sam onaj cilindar na papuči, jel mogu pumpat na pedali i otpustit crijevo koje ide na onaj dolji cilindar, pomočni ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Možeš ali neznam da ćeš tako uspjeti ozračiti a bude i ulja malo svuda. Imaš na donjem cilindru odzračnik, to znaš. Ja za 1-2 dcl ulja nebi riskirao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ideš, on je mjenjal cilidar kvačila, neznam zakaj sam si ja u glavi pročital cilindar pedale kočnice...
Odzrači na cilindru kojeg ti Dado spominje jer samo se nebu odzracilo a ako odzračiš na lajtungu ostalo bu u cilindru možda malo zraka pa nebu odvajalo kak treba.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ima radapciger za te šolje, ali, ili sjekačem slomiti ako se daju ili kako sam ja, švas aparat i po rubu variti pa vodom ohladiti da proživi i mora ići van.

Ili navojna šipka/šaraf, povariti jednu maticu i platnu, zatim platnu zavariti na šolju i uvrtati dok ne izađe van, tako sam morao jednu šolju vaditi jer drugačije nije išla.

E sad, to su moje metode, vjerojatno ima još nekih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Može ovo sve kaj je Box napisal ili izbiješ onaj čep odozdo pa možeš izbiti košuljicu, a ujedno zamjeniš i košuljicu koju treba zadihtati jer na staroj hoče kroz nju voda ulaziti u ležaj pa ležaj dugo ne traje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Netko je negdje stavljao slike mazalica. Uopče nemam ideju gdje bi ih bilo pametno ugraditi. Jel ima tko kakvu ideju ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ja sam jednom bušil one poklopce na koje dolazi ležaj (koji nisu na slici) ali negde su bili problemi. Mislim da na gornjem jer tam dolazi onaj nosač blatobrana.
Ne sječam se jel bi se dalo bočno ugraditi. Najvjerojatnije bi bilo bolje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Da, ima nosač blatobrana a sa ove strane je nosač štange volana. Budem nešta smislio dok dođu i ako uopče dođu ležaji i semerinzi. Hvala. (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh