• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
A to, misliš njima je skup jer je masivan? Ja sam te krivo skontal.
Kaj se sastavnih dijelova tiče mislim da su tu negde. Samo je ovaj Zetorov napravljen puno masivnije i veče, samim tim i kvalitetnije.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Muha
Znam da nije sličan zetorovom,ali sam pitao,dali ima kave veze veličina,tj kakav odabrati,da li je bolji da je veći ili manji?
Ipak je dobro da si me podsjetio,skroz sam smetnuo sa uma da na zetoru dolaze dvije pumpice,svaka za svoj kotač.
Da li bi svejedno mogla biti dobra,ako spojim dvije cijevi u jednu,jer trenutno nema instalacije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Normalno da ima velčina veze. Ima veze s količinom ulja koju daje i promjer ima veze s silom koja je potrebna da bi kočilo.
Znaš kak se veli, za silu je vrag i muhe kosal ali pitanje je kolko bu to dobro pa da nebu ispalo da si 100 kuna u vjetar hitil pa tak jos jednom napraviš i za čas imaš za orginalni cilidar.

Ja bi išel, ako bi išel na preinaku (mada vidim da taj cilidar stoji ukoso, možda s razlogom jer negdje nečemu smeta), na pripasivanje nekog cilindra od nekog rabljenog cilindra iz auto programa.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Na nekim modelima su ugrađivali tvornički,a moj je imao cilindre u dobošima,ali nije bilo spojeno ulje nego mehanički kao princip ručne na autima i nikad nije nešto pretjerano kočilo,ja sam pronašao slične cilindre od kombija pa ču od toga uzet i pumpu,valjda bi trebalo biti puno bolje od postoječeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ovak na oko mi ne izgleda uljepšavan za prodaju, a ne izgleda mi ni ubit.
Kakvo je pravo stanje buš videl kad ga vidiš u živo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
A vidim po slikama da je kod nekog ko se preprodajom bavi.
Znaš da ga niko nigde nije šparal pa tak ni u Norveškoj i zato ga treba dobro ogledati prije kupovine.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Bok, zanima me gdje sve postoji nekakav filter na hidraulici, radi se o zetoru 7340 znam za onaj magnet i sito naprijed na pumpi i dolje ispod je onaj klasični, dali još postoji gdje kakav filter ili magnet ?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Mislim da toga nema ali hvala na slici, inače imam problem da hidraulika super diže i veliki teret sve normalno ali dok je skroz gore podignuto padnje dolje za par cm i naglo digne nazad znači coca, pa ču prvo promijeniti sve filtere i očistio sam magnet kojeg ja mislim da nije nitko dirao nažalost, sve puno špene i strgana mrežica bila a i na obodva pomočna cilindra u radu malo curi gore ulje vjv popustile mandžete ne znam dali bi zbog toga skako hidraulik mislim zbog pomočnih cilindara
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ako bilo koji cilindar propušta, poluge budu padale. Da je do filtera, ne bi niti dizal.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
A dobro promijenim filtere sad i onda cilindri dolje da se prepakiraju, dali postoji set za reparaciju cilindara ili se kupuju gumice i mandžete po uzorku i koliko košta to od prilike
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Ako ne drži teret tu su onda mandzete na klipu hidraulike loše.A vanjski cilindri možda ne mogu držati neki veći teret.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Promjenim filtere i prepakiram vanjske cilindre pa ču vidjeti ali vjerojatno će se morati dizati poklopac da
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Jel zna netko koliko ide ulja u getribu i hodraulik kod zetor 7340 ? Dok se mjenja jel se samo dolje ispusti i nalije drugo ili ima nekako drugačije riješenje da što više starog ulja iz cijelog sistema izađe van
 
Na vrh