• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
je,na blatobrane iznutra,na krov iznutra i izvana,na onu konstrukciju koja drzi kabinu i pod sa svih strana je stavljen,i na pod i dio ispod sica isto ide sa svih strana,pa preko toga crvena na blatobranima,a crna na ostalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Hmmm, za to se bu bolje blato lovilo radi hrapavosti i teže bu za oprati :icon_scratch:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pranje mi je najmanji problem,stitilo bu pleh od kamenja,i grana,nebu se tak hrđa lovila,dobra je i zvucna izolacija... ako je dobro za aute i kamione,onda mislim da nebrem fulati s tim! :)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ovaj 4340 s oglasa lijepo ofarban nema sta, svaka cast majstoru ali mene ti farbani traktori isto kao i auta odbijaju :( a mislim i da mu je cijena prevelika po meni nekih 11000€ vrijedi nista vise :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma nije on uopće farban, samo je možda malo više pažen i ima na sebi kilu voska na limariji i litru kokpit spreja u unutrašnjosti, a to se ostavite toga da ne može tako izgledat, ja imam traktor 95 god i 1300 sati i da ga je ušminkat kao ovoga mogu ga vratit u tvornicu,
to vam je isto ko sa polovnima autima, uveze iz švabije za 9-1000 € a kod nas prodaje za 13-1400, samo ga peru 3 dana, prašina se vadi čačkalicom, samo na haubi ima kilu voska i dolazi ga fotograf slikat koji još slike obradi u fotoshopu, a onda kada ga kupiš i prvi put opereš uhvatiš se za glavu kako to izgleda.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
zetor narandjasta RAL 2002
zetor tamno zelena 0271
zetor bijela 0296
zetor crvena 0221
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Planiram u proljeće farbat haubu,bočne limove i prednje blatobrane ako bu vremena i novaca.
Koliko bi mi trebalo laka za to s tim da sve ide s vanjske strane osim blatobrana njih planiram s obje strane?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mi smo potrosili za sve crveno kaj ima na traktoru (tvoj je skoro isti kao i moj) i one limove u kabini kod instrument ploce, sa svih strana, 2kg boje,skupa sa utvrđivacem. znaci,tebi bi bilo uvrh glave 1,5kg,s utvrđivacem.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
naravno. sad je preostalo jos samo farbanje traktora i felgi,a onda ide sklapanje,nadam se da bude gotovo do kraja tjedna,ako se ne dogodi nekaj nepredvideno,onda bude slika...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E jesi skidal gume i jesi felge dal pjeskarit ili si samo
smirglal?
Ja planiram felge pjeskarit i farbat kad bum gume mjenjal.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
skidali budemo gume,a pjeskaril nebum,jer mi je daleko za voziti.kad sam farbao uske felge za 5011,potrosili smo dva dikobraza i super je ispalo,tak budem i sad...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
1,5 kg dvokomponentne 2/1 uvrh glave za samo izvana, čak bi i kila bila na knap.

Pjeskarenje felgi zahtjeva nakon pjeskarenja malo žešči tretman tak da ako nisu jako hrđave nema potrebe za pjeskarenjem jer to košta.

Mislim da je sve skupa izašlo oko 2000 kuna neračunajuči rad vulkanizera koji je te gume motiral plastičnim pajserima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
2000kn za sve cetiri felge? dosta,nisam mislil da je tak skupo... a koji jos to tretman ide poslije? ja sam mislil da se mozda samo dobro opere,i to je to...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisu jako hrdave,al imam Čovjeka koji bi mi sve centri spjeskaril za 300kn i odma ih u kombiu vozim kod šogora da posprica filer a lak bum možda ja al možda i on sve odradi kak se spada sa akrilom dvokomponentnim.
Uzel bum litru crvene + utvrdivac pa ako sfali lako se nadokupi.
Najvjerojatnije ide Glasurit lak i satta pištolj.
Prije ljeta sumnjam da bum to isel delat.
@gogo tam di je hrda skines i obavezno temelj ili filer a lak moraš proc sa finim smirglom pa lakiras.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Mislim da je pjeskarenje bilo malo preko 500 kuna (iznutra i izvana).
2, ako ne i 3 kile dvokomponentnog špric kita.
2, ako ne i 3 kile dvokoponentonog laka.
Cinčanje šarafa i matica.
Šmirgl.
Posel.

Možda sam malo i preteral, ali bilo je jako blizu ako ne i točno tak.

Felge nakon pjeskarenja treba u roku odmah zaštititi, pošmirglati i pokitati gde su oštečenja dublja jer je hrđa ušla duboko, onda opet špric nadebelo da popuni rupe od pjeska, pošmirglati i moliti boga da to bude dobro i da netreba još jedna ruka na tanko.
nakon toga tek ide lakiranje da bi to izgledalo bolje nego tvornički i još treba moliti Boga da ti se nigde ne scedi.

Krvav posel
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U pravu si al moje felge nisu jako hrdave tak da nebu duboko pješak isel.
Bum jos videl za kaj se bum odlučio kad dojdem do tog posla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Dubina ulaska pjeska i oštečenje metala ovisi o granulaciji kvarcnoga pjeska s kojim se pjeskari.
Kaj je hrđe ušlo, ušlo je i mislim da je to dovoljno četkom okefati, premazati antikorozinom i pomusati.
Jedino ako hočeš da to bude pic, pic.
 

Najnoviji postovi

Na vrh