• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa gleda se opci dojam,ako je traktor izudaran,hrđav,kabina unistena,to je veliki trosak za popraviti,a govori puno i o njegovom gazdi i odrzavanju, trebalo bi ga provozati da se ugrije,vidjeti kako prima gas,kako dimi,u radu izvaditi mjerac ulja,ne smije ga puno bacati van,isprobati brze-spore brzine,prednji pogon,hidraulik,zaviriti u kiler,probati kocnice,struju... Nisu to novi traktori,svaki ima mana,ali da se naci dobar stroj... Kod pregledavanja se uvijek nesto propusti,i to vidis tek kad ga kupis,ali tome nema lijeka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na svakom zetoru kad stangicu za mjerenje izvadi van baca ulje jer je nisko pozicionirana,rade nek pogleda jel jako pusi na odusak.

Jos bi dodal da prikopca tanjurace ili neki tezi prikljucak i nek proba dizat i spustat na leru i na vecem gasu,mora glatko ici gore i dole bez trzajeva i nesmije jako zujat.
Ukopci kardan da vidis jel kaj zuji i kak se ukapca.
I ti modeli moraju zivahno primat gas bez puno crnog dima ili nedaj boze bjelog dima osim kad su skroz hladni onda moze malo bjelo dimit mozda minutu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,693
povedi nekoga tko ga ima ili slično nešta, onda se nebudeš sigurno zaebal :)
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@lisnik
@muha
momci desi mi se da na zetoru, poslije dan-dva stajanja kvacilo prva dva -tri puta ne odvoji
probao sam ozraciti, ali nista
koji cilindar trebam zamijeniti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najvjerojatnije zeza donji,al to nemres sa sigurnoscu znat moze biti i gornji.
Ima za kupit set gumica za reparaciju cilindara al ako je klipic ili cilindar dobil ris ili neko ostecenje najbolje je zamjent cilindre.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tog sam i ja gledao,mislim da je to netko doma sam radio,u originalu 6211 nema šiber,a ni nije takav. dosta dobro izgleda,samo steta kaj je tapacirung plav...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
@lisnik
@muha
momci desi mi se da na zetoru, poslije dan-dva stajanja kvacilo prva dva -tri puta ne odvoji
probao sam ozraciti, ali nista
koji cilindar trebam zamijeniti
Po Oficirovom bi i pedalu trebalo mjenjati :icon_confused:

Jel donji cilindar mastan, ako nije onda mjenjaj gornji.
Najvjerojatnije i je problem u gornjem.
Zamjenu gumica i popravak zaboravi, nema računa. Zapakiraj i poštom pošalji onome ko se ima vremena s tim igrati i sprobavati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cilindar je skup gumice nisu....
Ako je stari cilindar dobar nove gumice budu trajale par let.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
cudan je neki siber, rucka ne izgleda kao kod originala, netko se igrao s tim, al ak je dobro odradeno, ne smeta. jedino plavi tapacirung. pa brate mili
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Cilindar je skup gumice nisu....
Ako je stari cilindar dobar nove gumice budu trajale par let.

Ti si u postu prije preporučil oba, a to je 200-tinjak kuna, gumice su 80-tak za oba i ako procuri ....., a najvjerojatnije bude ubrzo.
Ako se mjenja samo onaj koji treba to je 100-tinjak kuna i gotovo je od prve.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
Da trebalo bi se poigrati s tim. Volio bih na svom imati šiber jer bi bilo manje vruće u kabini.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
moj 7711 ima original, nikakva kemija, dobar limar to odradi nabrzinu :D
ako vec nema klime
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Siber je isti kao kod mene na 8540 a nema neku posebno funkciju samo ga odvalit gdje kad ides nazad i jos kroz njeg zna sunce sijat pa izgori se najbolje imat na vratima dodatna prosirenja pri zatvaranju tako da ostane 10 ak centimetara lufta al sad skonta da se vrata kontra otvaraju od mog tako da ne bi funkcionisalo a siber na ovu stranu ovako nema funkciju jer se 90% vozi naprijed i ovako zrak ne ulazi slabo. :icon_eek:
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@muha
donji je suv, gornji sam zamijenio prije jedno 5 godina, i stvarno nije skup, tao da cu opet zamijeniti gornji i dobro
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
a brate ak ti treba puhat direktno u glavu, skini prednju sajbu sta ce ti. siber kao takav ima funkciju lagane recirkulacije zraka i to je to. da bude prirodno a ne ko na motoru :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh