• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@muha
donji je suv, gornji sam zamijenio prije jedno 5 godina, i stvarno nije skup, tao da cu opet zamijeniti gornji i dobro

Ako ti ni jedan ne slini ulje van onda zeza nepovratni ventilic na ulazu u gornji cilindar,on se da posebno promjenit i dobijes ga u setu sa gumicama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Na usisnom crijevu iz rezervara prema Boš pumpi.
Po želji može biti i na povratu :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj je to isto kak na starim Citroenima jedno ulje za hidrouliku kočnice i sl ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na cilindru na samom ulazu ulja iz posudice.
Kad stisne kuplung ne ode ulje u drugi cilindar nego propusti nepovratni i papuca u prazno propadne(bez odvajanja lamele).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa to je gumica na ulazu imaš ih tri prva dihta ulje da bude pritisak druga (manžeta) stvara pritisak i treča ne pušta da slini ulje iz celindera umjesto tog celindera da se napasati stari tip kočionog jedino kaj stoji u koso ali je bolje riješen .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemam slike.
Zgleda kao metalna plocica perforirana sa strane a na nju ide gumica.
Govorim za gornji cilindar.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znam kak izgleda imam bar 3 rastavljena največa mana loš materijal gume pa zacvika u stišnjenom položaju .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
Zetor proxima 90 clasic 650rs:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=kuIk11TwQAY&feature=youtu.be[/YT]
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
e ljudi danas sam primjetio da mi se dole kad sam kacio kardan,znaci dole gdje kardansko vreteno unutra kao da nesto zuji odnosno vrti se non stop,nisam do sada to nikad cuo,dali je to normalno,dali u tom dijelu imaju neki prenosi il sta pa uvijek zuji i vrti se?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pumpa kad odradi tj kad više netreba raditi pritisak obično se ne čuje ovo bi mogel biti ležaj pogona pumpe hoču se raspasti iglice ako se ne čuje kad je isključena pumpa skini poklopac sa pumpom i i provjeri pogon ili ležaj igličasti kardanske osovine .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa sacekaj sad il se treba to cuti da zuji/vtrti ili ne?

sve radi kako treba,jedino sto to nisam dosad primjecivao nisam nikad uhom bio na izlazu kardanskog vretena pa da sam slusao zuji li sta itd...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ne gledaj na to.To je cesta pojava kod zetora.Kako si opisao cuje se kad priblizis uho.Kad se bude cula u kabini tad nesto nije u redu.Pogledaj jel rucica za brzinu kardana na 540 O/min.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
upravo tako lisnik,cuje se kad glavu priblizim kardankom vretenu,kao zuji, vrti se nesto... pa me to zainteresovalo, reko da pitam iskusnije clanove,a kardan je uvijek na 540,nikad nisam ni okretao na 1000, jer nemam prikljucka koji podrzava 540/1000 O/min
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
na kraju sam zamijenio donji cilindar poceo je balaviti
sad je ok.
18 evrica i idemo dalje
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mozda kome posluzi kako sam rasteretio hidrauliku za silokombaj umjesto drveta imam sinu koja je odredjene visine i drzi cijelu tezinu kombaja i prikolice jer kopcam prikolicu za njeg

 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
zna li itko dal se smiju otpustati granicnici za kut skretanja na carraro prednjem mostu? Pretpostavljam da bi sve bilo normalno kad je prednji pogon iskljucen,al kod ukljucenog je druga prica...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zašto nebi smjelo,šogor to napravio na svome 6340 i još ima i prednji utovarivač napred i ništa se nije desilo a koliko godina tak radi. I ja sam na svom df-u isto to napravio i nema problema sa ukopčanom prednjom vučom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh