• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Evo kaj mi se desilo dana, ostal sam bez goriva, prevario me sat. Uzeo sam u Kiršu nedavno novi plovak, orginal zetorov za 70 litri.. Negdje na pola zadnje četvrtine kazaljka je samo pala, bez da je kontrolku ranije upalila i tu sam stal..Nasuo oko 8 litri da dojdem doma, sat je pokazivao malo manje od 1/4.. Al da stvar bude bolja, dospem još 25 litri i on dojde na pol, kak treba biti. Jel moguće da me sat jebe nekaj?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Plovak provjeri ommetrom ali ak kontrola ne radi možda je zaštekl a sat provjeri promjenjivim otporom i provjeri masu na rezervaru .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Kontrola radi, i pali ju na dijelu sata tamo di treba (znači na 10 litara negdje) samo po stanju u rezervaru, on je prazan tad.. Kontrolka i otklon kazaljke su dobro ufaženi, po satu gledano.. A s tim satom, a i sa starim plovkom, znalo se dešavati puno puta da kazaljka hoće trznuti. A i plovak nemožeš staviti kako ti paše jel on ima samo jedan položaj da rupe za vijke pašu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,160
Ceh cca 4000kn,
Gdje vam je osovina rikverc zupčanika i igličasti ležajevi?Jeste promijenili ležajeve na osoinama kad ste več bili u getribi?

Nisu to svi dijelovi. Da oko 4000 kn je došlo sve. Ne znam točno šta je sve mijenjano, ali mislim da su zamijenjeni i ležajevi na osovinama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Evo kaj mi se desilo dana, ostal sam bez goriva, prevario me sat. Uzeo sam u Kiršu nedavno novi plovak, orginal zetorov za 70 litri..
Sutra bu dobro, kad se posuši od lickanja :(happy):

Nisu to svi dijelovi. Da oko 4000 kn je došlo sve. Ne znam točno šta je sve mijenjano, ali mislim da su zamijenjeni i ležajevi na osovinama.

To je super povoljno, zupčanik je cca. 500 kuna komad, osovina soma, brtvila ulje, semerinzi, ležajevi, vilice ..... super povoljno.
Gde ste uzimali djelove?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,160
U tractorpro, Sv. Ivan Zelina. Tamo uvijek uzimamo dijelove. Od 69-te promijenjen je zupcanik od druge i treće i jedna osovina negdje 2003. Tako da traktor je zaslužio taj remont i sad znamo što imamo u getribi :).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mojem susjedu je obrađival glavnu i spojničku osovinu na 7011 (ubacil veče igličaste ležajeve ) oko 90-te do sad dobro za 7211 radil zupčanike 2/3 brzine oba i bilo dobro na 2511 obrađival vreteno i glavu (kocku) volana isto bilo dobro no tad je još stari radil kak je sad jer starog nema neznam .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Stari kad je složil Zetorovu pumpu i dize nisi imal brige.
Koštalo je, ali je i vredelo svakog uloženog dinara
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Je Muhač ali gdje uzeti uloške i elemente iz onog doba ovi Kinezi i sl bolje da ih ni ti nema još kad vele trgovci da su orginal Češki a ja bil u Brnu i dobro se sječam orginala .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A jebaj ga, zato velim, bošisti i ako ne valja za uho i nek ide slušat u radu probleme
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Iz pouzdanih izvora saznajem da Zetorboy nije prešel tehnički za Zetorom....
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Moral ga je još malo uglancati, pa je zaključio da nebude stigel do noći, nego je složio reflektore i do jutra bude tukel po glancu..... držimo mu fige...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja mu rekel da izvadi pivu iz frižidera i da ja stižem, da me ionak grlo boli, pa je rekao da neda ni pivu, jer je sve to zavjera nas IMT-ovaca...tako da nek sam glanca
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
hahah, zoki, pa nije ti to imt :) kak i ti, da ideš u treći grad u zagubinu jel ovde u okolici nermeš registrirati to kino :D čak ni lickanje ne pomaže :p
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
slika-1213-542ae5372f82d-velika.jpg
 
Na vrh