• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
O čem ti? Vidiš koliko je paleta udaljena iza.. Teret je to, znao je puknut klin na viljuskaru, a da se to desi na visini ode traktor na bok.

EDIT:
Još jedna slika viljuskara :)
b8b5334950b475cf4ebfcff0683a525e.jpg
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Kako o cemu? Moze nosit koliko moze. A jedino sto te ogranicava je dizanje prednjeg kraja. Ako je hidraulika ispravna naravno.
Klinovi ti pucaju zbog loseg materijala ili izvedbe. Na drljaci od 1800 kg koja je jos dalje imam sve cat2 i nema problema.
Ako ti ga ne dize nema razloga da skidas sa palete vrece. Osim tih klinova.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Diže ga naravno, treba motati s tim.. Druga stvar viličar je ručne izrade tako da.. Rotobrana može biti i 2t teška, ali je sve napravljeno kako treba, dok je kod mene na viličaru dosta loše napravljeno kopčanje za poluge.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Koliko visoko možeš dignuti bez tereta?
Ja sam baš danas posudio viljuškar,i 6211 ga digne na cca 2,5 metara,dalje neće,izgleda da ima premalo ulja,a u getribi ga ne fali,i hidraulika je ispravna.
Proxima ga diže do kraja...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Onda nešto nije ispravno.. Moj već 7-8 godina nosi taj viljuškar i diže do kraja 3.5-4 metra i pumpa je još uvijek ista, a ja dignem 120 bala u 2-3 sata i stalno pun gas..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hidraulika dobro radi,najteže kaj sam nosio je bila rotodrljača oko tone,nema problema.
A možda je i stvar u samom viljuškaru,valjda treba puno ulja da ga napuni,to je neka samogradnja,a hidro crijevo ima oko 2 i pol metra...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Moguće je svašta.. Ugl. svi moji traktori komotno rade sa svim priključcima :). 3511 normalno diže i vrata na balirci npr i sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Gogo, nemaš dosta ulja.
Čim on diže do određene visine bez brige, a dalje ne, ulja nema dovoljno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Al na mjeraču ga ima dosta,to je bilo prvo kaj sam pogledal,a i kod kupnje sam provjeraval...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Na mjeraču možda ima, ali nek malo visi ili se sporije vrača iz mjenjača u zadnji dio gde je pumpa i taman ga ponestane.
Trebalo bi zračunati koliko ulja ti taj cilindar od viličara posrkne u sebe ili za probu natočiti dve, tri litre preko max i usporediti onda visinu dizanja.
ja vjerujem da je do manjka ulja kad digne na tu visinu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma nije toliko ni bitno,bitno da mi hidraulika diže i spušta,viljuškar sam koristil sad,i više nikad... Velim,to je samogradnja,pa možda treba više ulja od tvorničkih,cilindar mi se čini dosta debeo,i dugačak.
Nego,ulje bi trebalo i ovak i onak zamijeniti,žuto je,ali čisto da budem siguran. Hipenol 80 može?
I da,kaj bi se dogodilo da se natoči prek maksimuma? Baš me zanima,npr,da se natoči oko 5 litara viška?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I ja sam nekak sve bliže odluci da ga natočim u Proximu,i onda da bude isto za oba dva,radi malčera...
Ti imaš 80 ili 90?
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Takav isti viljuškar imam i ja. Kupio sam ga na otpadu i odrezali ga skupa sa cilindrima za nagib. Izvagali ga i ima 600 kg a ne 700. Znači bez cilindara još 30-ak kg laganiji.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
I ja sam nekak sve bliže odluci da ga natočim u Proximu,i onda da bude isto za oba dva,radi malčera...
Ti imaš 80 ili 90?
90 :). Gle za proximu nisam siguran no serviseri kažu da je hipenol unutra. Za 450rs mjenjam sva ulja tako da ću sigurno znati :).

Eto nek je vilicar i 600kg teret je to, znamo voziti po 800kg u auto prikolici pa znam otprilike po tome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Nego,ulje bi trebalo i ovak i onak zamijeniti,žuto je,ali čisto da budem siguran. Hipenol 80 može?
I da,kaj bi se dogodilo da se natoči prek maksimuma? Baš me zanima,npr,da se natoči oko 5 litara viška?
Pa može, ali pošto u ostalima imaš trans ni ovome nebu od toga ništ, a da ne mješaša ako koristiš iste priključke.
Ništ se nebi dogodilo da ga ima malo preko maximuma, naprimjer tih pet litara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Nebu puklo ništ, ali moglo bi na odušak iči van ili ga pjena poštopati pa onda trpe semerinzi...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Za cijenu kolko je novi je i preskup, sve je napravljeno jeftino, nekvalitetno i niškoristi..Koda su ga kinezi pravili i sklapali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh