• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Proxima 90-120ks, forterre 100-140ks. Mozda su nešto mijenjali.. Proxima je niža, nešto uža i sa malo opreme, mehaničkom hidraulikom i ostalim, mjenjač kod clasica 10+2, confort 12+12. Bilo je i proxima plus sa getribom sa powerima, sad nz dal je imaju u ponudi.

Forterra je veći traktor, pogotovo viši. Getriba 24+18, ima powere, Bosch hidrauliku, ehr.. Modeli hsx imaju najbolju opremu, 40+40 getribu ako se ne varam.
 

Tinmark

Član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
53
Mozel mi napisat koje su razlike izmedju PROXIME I FORTERE

Pogledaj slike na stranici 908 kod tinmark imaš slike proxima i fortera i bit će ti malo jasnije a ako te zanima više slika i imformacija pošalji poruku
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,684
Vidim na fb neki dan, sad je valjda i POD Dežanovec postao generalni zastupnik za zetor, djelovi servis i prodaja traktora. Vrag zna kakve cjene budu imali sad nasprem Kirša
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Vrlo vjerojatno iste kao i u Kiršpromu. Tamo se kupuje dok je traktor pod garancijom i sl, a onda kasnije mogu i zamjenski dijelovi od mnogobrojnih dilera te vrste trgovačke robe
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Damirko- a Kirš ima original dijelove? Isto takve kvalitete kakva je za zapadno ili sjeverno tržište?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hmm... Ovo bi moglo bit interesantno ako je istina, ondak mogu birat kod koga ću kupit traktor, odnosno tko bude kompetetniji od njih :D

Dio k'o dio, manje više je sve proizvedeno u turskoj ili kini, a ako je i negdje kao OEM dio ista sirovina ide kao i za Kineze i Turke, sve je to mazanje očiju, svi gledaju što više ušparat na proizvodnji, a što više zaraditi na krajnjem proizvodu...

Najlakše shvaćanje; Ja hranim svinje i prodajem u klaonicu za 10kn/kg jer imamo ugovor, a on na "mojoj" svinji zaradi pun k i još toliko kad proda, meso, šunkice, slaninu, mast, kobasice, iznutrice, čvarke etc. i opet od ostataka napravi paštetu i hrenovke. On zaradi deset puta više na toj tvojoj svinji nego ti. Npr. kad bi ja kući tako prodavao nemogu imati ni upola cijenu kao jedan Bođirković i ekipa...

Isto tako nije bitno odakle je sirovina bitno je tko je proizvodi, odnosno pakuje, kao što Englezi pakuju Tokićevu marku dijelova... A proizvedeno u nekoj pripizdini za 1€

Orginal i neorginal, nema od toga ništa, ako te zapadne neko sranje, zapalo te...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Damirko- a Kirš ima original dijelove? Isto takve kvalitete kakva je za zapadno ili sjeverno tržište?

Kiršprom ima oem dijelove, ali ne ne znam da li postoji razlika između tržišta o kojima ti pišeš, lako moguće.

Osobno znam za 3 klase zetorovih dijelova koji se prodaju u RH: oem dijelovi, zamjenski dijelovi 1. klase, i zamjenski dijelovi 2. klase - i svi imaju svoju cijenu (i tu ne računam dijelove od ursusa koji pašu na zetora)

Recimo imao sam u rukama ručicu žmigavaca zetor serija 6340 i sl:

oem ručica dođe u vrećici sa svim oznakama i žigovima Zetor

zamjenska 1. klase dođe u kutiji na kojoj imaš naljepnicu - oznaku zemlje proizvodnje Češka, kataloški broj i sl podatke

zamjenska 2. klase koja dođe u rinfuzi i ima samo naljepnicu zetorov kataloški broj - 2 skupa od po 4 znamenke

Ista situaciju sam imao i sa automatima anlasera, ali je i cijena svakom od njih drukčija
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nekada davno ti je moj šogi radil u jednom sad već propalom velikom poduzeću sa auto djelovima kao vozać pa je tak prošel sa kamionom pola Europe skupljajući iste. Ima ti u Italiji jedna firma koja se bavi pakiranjem dijelova za svoji robnu marku i još 3-4 marke, ugl, firma je megalomanska, kupuju dijelove od svih živih doslovce na vagone i razlika ti je samo u kutiji i dali na komadu ostaje proizvođaćevo ime ili se lupa nešt drugo. Tak da ove priće oriđidi zetor itd meni ne drže vodu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
. Tak da ove priće oriđidi zetor itd meni ne drže vodu.

Točno Kavich od 1984 ne postoje originalni zetorovi dijelovi . Nekaj slično je te godine rekel tadašnji generalni direktor Zbrojovke . Nema više Zetormatiča .
Od kad Zetore rade Indija . Malezija i sl . Zadnji Česi su bili x9xx/ več xoxx su polako bili Indijci .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Već sad je problem nabave dijelova za 25-take, kroz par godina bude i za 3511 ipak će uskoro biti 50 godina star. Glava Zetorovih nema, ja sam ursusove stavio i zasad sam zadovoljan.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Milane 2511 i 3511 su isti dijelovi osim radilice . Ima dijelova ali upitna kvaliteta .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
. Tak da ove priće oriđidi zetor itd meni ne drže vodu.

Točno Kavich od 1984 ne postoje originalni zetorovi dijelovi . Nekaj slično je te godine rekel tadašnji generalni direktor Zbrojovke . Nema više Zetormatiča .
Od kad Zetore rade Indija . Malezija i sl . Zadnji Česi su bili x9xx/ več xoxx su polako bili Indijci .
Željac pa prvomajska je radila do 85 zupčanike za getribe zetora.
Isto kao i prvi mostovi su rađeni negdje u jugi mislim bosna,i to je nekaj valjalo,a danas je tak tak.
Na zupčanicima ima žig prvomajske ako ju je radila.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,652
Prvi mostovi za Zetora su bili rumunjski, isto kak i za Crystala (koliko znam).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za zupčanike točno ali nema žigova (bar ih ja nisem videl) razlika kaj su od Prvomajske bili vagani . Prvomajska otkazala izradu po naredbi Drugarice Milke Planinc zbog Torpeda a tu se nisu proslavili "domači čelik":icon_hang:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Malo se brkaju pojmovi. Kad spominjem oem dijelove onda i mislim na oem dijelove. I ne vezano gdje se oni proizvodili, svejedno su originalni.

Ljudima je problem što oni nisu više made in češka, već su made in china ili india. Ali ne bitno gdje se proizvodili, ako imaju oem žig zetora, oni su original.

Dalje, njihova kvaliteta zbog druge zemlje proizvodnje dijelova je neka druga tema za raspravu.

To da zetor više nema originalne dijelove, ne može biti dok god rade i proizvode traktore - to je pitanje zdravog razuma
 
Na vrh