• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Svi traktori koji se mogu kretati brže od 30km/h moraju imati neki oblik kočenja prednje osovine. Na Zetoru je to uključivanjem prednjeg pogona, baš kak i na NH-u i JD-u..
Ne vidim u čemu je problem.
Baš me zanima kak bi stal pri punoj brzini samo sa zadnjim kočnicama.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Kao sto rekoh u potpunoj smo ravnici,a prilikom kocenja se cuje zujanje prednje vuce kao kada se vozi sa upaljenom..sto je u nasem slucaju bezpotrebno opterecenje na zupcanike.
Nismo u prometnom mjestu tako da i saobracaja nema.
I jos plus zbog cega najvise hocemo jeste to da kada se zakoci skroz na 0 Kmh isto kao da ostane prednji pogon ukljucen i nakon jedne sekunde nesto kao cvakne.
A kada se zaletim i kocim smo sa rucnom kocnicom to se nista ne cuje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Naravno, jer se prednji pogon obično pali preko štop šaltera.
Ne brini se, prednji je pogon manje opterećen pri kočenju nego pri pogonu i to kratko traje.
Veća buka se čuje jer suprotna strana zupčanika se nije zagladila. Moraš se više voziti u rikvercu ;)

Ak je to tvornica tak napravila, onda tak može biti. Ja se ne bi s tim zamaral i ne bi to prepravljal, jer ti jednom može spasiti glavu.

Ti si prvi za kojeg znam da bi to isključil. Neki bi bogatstvo dali da imaju prednje kočnice.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Ti si prvi za kojeg znam da bi to isključil. Negi bi bogatstvo dali da imaju prednje kočnice.

Možda prvi, ali ne i jedini, došao je i moj otac na takvu ideju, ali se on iznervirao pri manevriranju s viličarom :D
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Bok, koliko je teško skinuti poklopac hidraulike sa zetora 7340, skinem sjedalo i onaj lim iza kabine i pod se rastavi, dali se mora paziti posebno na nešto na neke polugice ili tako nešto, ne znam da zovem majstora ili probam sam
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
A što trebaš odraditi na hidrauliku? Ako je problem skinuti, problem je i to odraditi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Za samo promijeniti manžete ne treba neko specijalno znanje.
Bitna je volja i samo pripaziti da ih naopako ne okreneš.
Ako zapneš tu smo ;)
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ma nije to toliko teško za odraditi, znači skineš taj lim odozgo i onda odvrneš šarafe što drže poklopac i možeš ga skinuti, jest da nije toliko baš lagan ali polako. Onda skineš cilindar i izvadiš klip i tako ćeš najlakše promjenuti mandzetne.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
To mogu rastavit ali nema šanse da sam dignem to van a pokušat cu šta sad znat cu za drugi put
 

Filip Markić

Novi član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
8
Pozdrav
Zanima me farbanje plastičnih dijelova točnije haube na Zetoru 7340 Major. Kupio sam boju, no ne znam moram li raditi sto sa prijasnjom poprilicno je izblijedila, a ne znam hoce li se nova primiti
 

Filip Markić

Novi član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
8
Hvala na odgovoru znam na sto mislite
zanima me jos ako kojim slucajem znate da ne skidam prijasnju boju da li bi se nova ljuskala
 

Najnoviji postovi

Na vrh