• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
A gle, ako tak jako puše još više manje, kad počne ulje izbacivati onda problemi.
To kaj ulje svijetli nije dobar znak. Možda je samo do indikatora, možda do pumpe, ako ima centrifugalni filter može biti i do njega.
Treba izmjeriti pritisak i videti gde ga gubi. Tak raditi nemoj.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Ima filtere kaj treba prati.
Nisam primjetio da fali ulja.
Budem danas pogledao prije nego probam upaliti stroj.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
U perivom filteru ulja imaju dizne koje su možda poderane. Ja bi dobro oprao filter i onda izmjerio pritisak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
@dado6340 Ako sam ja dobro shvatil kolegu to nije centrifugalni filter i one dizice na njemu več je to onaj filter ulja s sitima koja se peru.
Na nosaču tog filtera isto imaju ventiliči koje je dobro provjeriti dali rade kod pranja filtera.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Uspio sam ga upaliti uz asistenciju kalorifera.
Natocil sam oko 2dcl ulja i lampica se upalila samo kad sam spustil na 600 okretaja. Bum videl kad se opet optereti kak bu bilo.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Filter kaj ima sita, da, rekli su mi da se pere u nafti i to sam napravio ovo proljeće kad sam kupil traktor
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kad je hladno ulje gušće je pa zato ima bolji pritisak. Možda ti je ostalo nafte u filterima pa je razriješilo ulje. Da nije možda ulje odradilo svoje sate pa zato ima slab pritisak ? To samo onak razmišljam, kak bi se reklo, na glas. Nadam se da se nebu niko ljutio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Ništ od toga dečki, ako on svijetli na 1000 okretaja.... od to malo nafte to nije. To još da na leru svjetluca ili svjetli mozda ali on na prevelikom gasu svjetli.

Tu negde ulje šiba gde nebi trebalo ili pumpa nema šusa iz nekog razloga.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Gubitak ulja je jako mali s obzirom na starost traktora. Kak ta uljna pumpa funkcionira, prek cega ima pogon?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Gubitak ulja iz motora nema veze s pritiskom ulja.
To kaj ja mislim da ga negde resteplje znači da ga gubi unutar samog motora pa tam gde treba biti pritiska ga nema i ulje se nekontrolirano vrača u karter motora.

Pumpa ulja je u karteru a pogon pumpe je od razvoda motora.
Ona uzima ulje iz korita motora, ispod sebe ima sito, na sebi ima sigurnosni ventil i pumpa ga prema filterima ulja a iz njih dalje u krvotok motora.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Meni na ursusu kad je svijetlila lampica pritiska ulja na oko 1000 okretaja motora bila je dobila i radilica i ležaji. Ovo sve šta smo prije pisali je ono " možda nije " pa da čovjek prođe jeftinije ako se uspije šta popraviti stanje. Ako se usudi i ako se ima para najbolje skinuti karter i provjeriti stanje radilice i ležaja. Tu če biti, MOŽDA, najprije kvar samo ako to napravi nema druge nego generalka a ona traži para za dijelove i ruke.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Pa na zetoru nije ni generalka bauk,dosta su jeftini dijelovi,ali to kolege bolje znaju
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jeftini jesu ali opet ovisi šta se kupuje i gdje. Majstorove ruke su samo oko 3000 kuna. Uglavnom nabere se oko 15000, opet kažem sve ovisi šta se kupuje i jel radiš sebi za dušu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ako je 150 kn satnica majstora,nezanm šta ima na njemu 20 sati radit,meni je prije 8 god na zetoru 4911 izašlo sve skupa o 6000 kn,a zamjenjeno je bilo sve šta je trebalp mijenjat,košulijce klipovi,ležajevi radilice,glave su ravnane ,ventili....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Opet kažem ovisi šta i gdje se kupuje. Sklop motora ima od 250 kuna do 650 kuna. Tokar dosta odnese, opet ovisi u kakvom je stanju blok i glave. Kolega je kod čegeca kompletnu reparaturu zetorove pvp četiri cilindra platio 3900 kuna. Misliš samo da se nema šta raditi na motoru toliko. Radio sam nedavno to pa znam, recimo, nešta od toga.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Rastavit motor, oprat blok, radilicu glave, klipnjače da bi išli na strojnu obradu, pa opet sve to opet oprat kad dođe sa strojne obrade i ostali sitni dijelovi ti odnese skoro 10 radnih sati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh