• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Bok! Španeri poluga hidraulike na proksimi su mi u lošem stanju. Obzirom da ona ima one krute španere, koji su prilično skupi (cca 500kn komad), zanima me da li je netko već pronašao alternativu da se može ugraditi na nju?
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Zetor5245, malo pusta ulje iza di se kopca topling poluga, gledal sam katalogu, to su iza dvije osovine jedna u drugoj, kak najlakse zamjenit semering, treba pazit na nekaj određeno
Lp. 20210226_045320.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Tu nisu semerinzi, tu su O-ring gumice.

Uglavnom, trebaš poklopac dolje i cijelog ga rastaviti da dođeš do toga, ne ide izvana.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pitanje, imam dva zetora, u jednom transhidraol a u drugom hipenol 90, dal ce se preko kiper prikolice puno ulja mjesati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Kod svake zamjene pomalo.
Kad okreneš 20 - 30 krugova ulja budu ista u oba
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pa znaci, nebre biti nikakve vece stete! U 5245, 87 godina, sad je hipenol, moze u njega transhidraol?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Onda radije zamijeni ulje prije miješanja.
U Zetoru možda i nemre biti štete, ali u nekim drugim markama bi moglo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Pa znaci, nebre biti nikakve vece stete! U 5245, 87 godina, sad je hipenol, moze u njega transhidraol?
Nema štete, ni da ostane ovak kak je sad i da se ulja izmješaju i ostanu izmješana u oba.
Ni jednom nebu ništ. Kupovina novog ulja bi po meni bilo bacanje novaca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Može i u konačnici ti je najbolje rješenje ako si u financijskim mogučnostima da svugde imaš trans
 

Najnoviji postovi

Na vrh