• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nisam probao jer ne znam gdje je odzraka ,jel na cilindrima kod papuce ili na cilindru ispod kabine ?
I da napomenem da desna papuca propada do poda ne koci nista ,a lijeva je normalna i koci na pola pritiskanja.
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Pozdrav svima
Ako moze pomoc zetor 7340 nakon sto ga upalim cvili jako,sto vise gas dodam cvili jace a kazaljka na obrtomjeru se zamrzne i tako bude pola minute minutu nekad i duže,onda kazaljka proradi i sve bude oke i prestane cviliti,nakon sto ga ugasim i ponovo upalim opet isto bio hladan ili vruc motor,uvijek tako nakon sto ga upalim
Sta bi moglo biti?
 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Vjeruj da sam nula od nekog majstora,,, dok se ne jave ovi stručniji,,, pogledaj alternator,, da nisu ležajevi,,,
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Ležaj u alternatoru cvili, tako je i meni pa je zaribao i pobacao remenje u oranju dobro da sam gledao temperaturu, skini alternator i majstoru na pregled
 

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Evo za prvu ruku sam poslusao mikin prijedlog nategnuo sam remen i vise ne cvili sad sve normalno radi...i nema problema...dok je tako nista ne diram...a moguce i da su lezaji na alternatoru losi,nije iskljuceno...
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Koliko sati se po propisu razrađuje motor nakon generalne, i nakon koliko sati se prvi put mijenja ulje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kod mene kad se radilo je bilo pravilo. 20 sati u mjestu (bilo bi bolje voziti se, ali nemam ja vremena za to, a ni živaca) pod promjenjivim gasom.
Nakon toga dotezanje glave, štelanje ventila i isporuka.
Daljnjih 30 sati traktor je išel u lakše poslove.
Na 50 je bila izmjena ulja i dalje gas ko da nikad nije ništ bilo.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
I taj alternator treba ponekad rastavit i ocistit smece iz njega ko i na imtu.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Nedavno smo kupili 5211 i kazaljka od obrtaja radi potpuno normalno bez ikakvih problema a brojac radnih sati se ne pomjera,to nam je isto bilo i na 7745 ali nije dugo bio u vlasnistvu pa nismo ni pokusavali nista kod njega
Jel neko pokusao da rijesi taj problem ili mora novi sat da se kupuje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Najvjerojatnije davač impulsa na motoru, prije nego sat.
Probaj ga dali je ispravan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kako se moze ispitati dali je davac ispravan?
Da me xxx nemrem se setiti koja žica, ali nemaš kaj pogrešiti da i fulaš.

Uglavnom, srednja je masa. Jednu bočnu otpojiš i pikaš ju na masu. Ako čuješ u satu da motorič okreče kotačić brojača to je to. Ako dost dugo klikaš žicom po masi i broj se mora okrenuti.
Ako se nist ne dogada probaj drugu bočnu žicu.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Evo kod prijatelja na 2011 gledamo, kaže teško se ubacuje u petu brzinu. Mi smo provjerili ima li lufta na gornjem snopu i utvrdjivače ali sve je kako treba,ručno kad pomjeram viljušku u petu brzinu ide bez problema. Jedino na biraču brzina ona kugla što drži ručicu mjenjača je loša tj, ne drži ručicu nikako,pa ne znamo dali to može biti uzrok što neće u petu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh