• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Slazem se s tobom druze, 99 % si upravu..

Evo da i ja malo osvjezim temu..Nesto novija tipa Zetora od tog malog 45-ice..



Uploaded with ImageShack.us



:D:D
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Slazem se s tobom druze, 99 % si upravu..

Evo da i ja malo osvjezim temu..Nesto novija tipa Zetora od tog malog 45-ice..




:D:D

jaoo..baš sam danas gledal tvoj profil na pik.ba i baš mi je upal u oči taj zekan..baš je prekrasan..8):D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
na zetoru mi ne radi obrtajka,zanima me je i dalje vrti radne sate ili i oni ne rade
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Mogu sati raditi bez obrtaja, pogledaj masu ili malo procaprkaj kablove..:)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
na zetoru mi ne radi obrtajka,zanima me je i dalje vrti radne sate ili i oni ne rade
Najvjerojatnije ne. To bar nije problem provjerit, zapišeš, upališ i provjeriš dali ima razlike.

Edit, koji je zetor u pitanju?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
na zetoru mi ne radi obrtajka,zanima me je i dalje vrti radne sate ili i oni ne rade

O kom je zetoru riječ? A sasvim je sigurno da ne vrti sate, kad stane - stane sve.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Kod mene se desavalo, da mi okrece sate, a da na obrtaje ne reaguje :scratch:scratch
neznam odguda tako. :S
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
ako je stariji model onda je pukla sajla a kad ona ode ne vrti ništa. Ako je noviji, onda bi morao prčkati po kablovima :scratch il voziti kod auto električara. :mrgreen:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Kod starije tipe su sajle u pitanju, a kod novijih cini mi se da obraji imaju svoje kablove, a sta svoje.. :scratch

Nejse..:D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
u pitanju je 6911 95g,onda je to najvjerovatnije pukla sajla,budem je sutra kupio(znači ne vtni ni sate?)
-hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
u pitanju je 6911 95g,onda je to najvjerovatnije pukla sajla,budem je sutra kupio(znači ne vtni ni sate?)
-hvala
6911 bi trebal imati sajlu, ali nemora biti da je pukla (mada najvjerojatnije ako ništ ne radi je), možda je do pinjona ili samog sata.
Najprije provjeri, a onda kupuj.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
6911 bi trebal imati sajlu, ali nemora biti da je pukla (mada najvjerojatnije ako ništ ne radi je), možda je do pinjona ili samog sata.
Najprije provjeri, a onda kupuj.

a gle, čim je 95 godina, moguće lako da ima i elektronski sat, ak je on cvrcno, ode 800 kn za novi :-D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
a gle, čim je 95 godina, moguće lako da ima i elektronski sat, ak je on cvrcno, ode 800 kn za novi :-D
Moguče, a ni onaj davač impulsa na bregastoj nije jeftin
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Moguče, a ni onaj davač impulsa na bregastoj nije jeftin

e, to neznam kolko je...meni su radni sati zaštekali, pa sam išao to raskopat. totalno bezveze riješeno, ugavanom, zašteka na onim zvijezdicama kaj okreću brojeve, a svaka ima 1-2 mm lufta, i ako ne sjedne 100% u zupčanik od broja, zašteka, i to zadnje dvije.. onda se na kraju to sve rasipalo, pa sam htio ići kupiti novi sat, pa kad sam čuo kolko je odusto sam privremeno, inače, banana je zbog servisnog intervala, neznaš kolko si sati napravio. A ni oni nisu isti, opet ima razlike u onima koji idu 25 i 35km/h
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
e, to neznam kolko je...meni su radni sati zaštekali, pa sam išao to raskopat. totalno bezveze riješeno, ugavanom, zašteka na onim zvijezdicama kaj okreću brojeve, a svaka ima 1-2 mm lufta, i ako ne sjedne 100% u zupčanik od broja, zašteka, i to zadnje dvije.. onda se na kraju to sve rasipalo, pa sam htio ići kupiti novi sat, pa kad sam čuo kolko je odusto sam privremeno, inače, banana je zbog servisnog intervala, neznaš kolko si sati napravio. A ni oni nisu isti, opet ima razlike u onima koji idu 25 i 35km/h

Pa zar misliš da su u motoru isti uvjeti na 25 i 35km/h ? Ako neki ležaj ima uz niz faktora, propisan broj okretaja, zar misliš da se ne vrti brže na 35km/h nego na 25? Ja mislim da nemaš razloga sumnjati u točnost sata, tj, zamjerati mu to različito brojanje, jel kad ga je radio netko je mislio i na taj problem, nije to bezveze tako. Po meni, prati radne sate kako kaže sat na trakotru i nemaš problema.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa zar misliš da su u motoru isti uvjeti na 25 i 35km/h ? Ako neki ležaj ima uz niz faktora, propisan broj okretaja, zar misliš da se ne vrti brže na 35km/h nego na 25? Ja mislim da nemaš razloga sumnjati u točnost sata, tj, zamjerati mu to različito brojanje, jel kad ga je radio netko je mislio i na taj problem, nije to bezveze tako. Po meni, prati radne sate kako kaže sat na trakotru i nemaš problema.

ako hočeš točnost sata, stisni mu gas do poda, i on če pokazati npr 30km/h vozio ti njega u 1, ili 5 brzini, ili radio u leru. , tak da to nije apsolutno nikakvo mjerilo. samo sam htio reći, da kad sam zvao u hubzin da me čovjek pitao do kolko mi je postojeći sat baždaren, jel na 25 ili 35 km/h, što znači da postoje 2 vrste takvog sata..
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
ako hočeš točnost sata, stisni mu gas do poda, i on če pokazati npr 30km/h vozio ti njega u 1, ili 5 brzini, ili radio u leru. , tak da to nije apsolutno nikakvo mjerilo. samo sam htio reći, da kad sam zvao u hubzin da me čovjek pitao do kolko mi je postojeći sat baždaren, jel na 25 ili 35 km/h, što znači da postoje 2 vrste takvog sata..

pa nove serije čak i i proxima ima jedan sat od 35 a drugi od 40 km a starije serije imaju do 30 a na novim majoriam je 35 možda te zato pita da zna koje je godište traktor....
 
Z

zetor4718

Guest
ako hočeš točnost sata, stisni mu gas do poda, i on če pokazati npr 30km/h vozio ti njega u 1, ili 5 brzini, ili radio u leru. , tak da to nije apsolutno nikakvo mjerilo. samo sam htio reći, da kad sam zvao u hubzin da me čovjek pitao do kolko mi je postojeći sat baždaren, jel na 25 ili 35 km/h, što znači da postoje 2 vrste takvog sata..

ja nisam vidio sat na kojemu je 25 zadnja brojka,vidio sam samo sa 30 i 35,mislim na tipe kao 45,47,49,50,52,33xx.za 6911 postoji gotovo isti sat kao orginalan samo su unutra drukčije boje i kvadratići od temperature i pritiska.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ja nisam vidio sat na kojemu je 25 zadnja brojka,vidio sam samo sa 30 i 35,mislim na tipe kao 45,47,49,50,52,33xx.za 6911 postoji gotovo isti sat kao orginalan samo su unutra drukčije boje i kvadratići od temperature i pritiska.

može biti da je bilo 30/35, davno je bilo kad sam zvao. Uglavnom, kad sam čuo kolko je, odmah mi je pao mrak na oči :-D
 
Z

zetor4718

Guest
major ima 35, ali instrument table iz majora i starijih linija nisu iste kao na proximama, tak da taj sat na njih nepaše
@zetor 4718, moguće da sam se ja zeznuo, bit če da je 30/35, davno je to bilo kad sam zvao, uglavnom, jako je skupo..

znam da proxime imaju drukčiju instrumentablu jer to su več malo suvremenji traktori sa više "luksuza",a sat za zetore do linije 4911 odosno onaj "trokutasti" košta oko 450kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh