• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

I

ihorzic

Guest
E to , da , ide cijev u kabinu ...
Ali na što se cijev kvaći kod kilera ili pumpe , to ne znam ili ako ima tko sliku nek ju pusti pa da vidim.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
E to , da , ide cijev u kabinu ...
Ali na što se cijev kvaći kod kilera ili pumpe , to ne znam ili ako ima tko sliku nek ju pusti pa da vidim.

To ima vodena pumpa orginal sa izvodom za grijanje. Sječam se da sam negdje na netu u nekom dućanu vidio da imaju 2 tipa tih pumpi, oni šta imaju grijanje, i onih bez..Ali ipak bi trebao vidjeti kod sebe jel to tak, ovak pričam napamet sad :)

http://www.trgo-agencija.hr/detalji...0-hr-2-izlaza-grijanje-sa-remenicom-13mm.aspx
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@ihorzic
jeli kod tebe grijanje izvedeno gore u kabini ili je dolje. Kod mene na 6945 je dolje, a sutra ću pogledati i poslikati gdje je šta spojeno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
E to , da , ide cijev u kabinu ...
Ali na što se cijev kvaći kod kilera ili pumpe , to ne znam ili ako ima tko sliku nek ju pusti pa da vidim.
Ona pumpa vode kaj je neko metnul link nepaše, dva izvoda, remen 13 ............

Hladnjak kabine spajaš na pumpu vode na ovaj čepić (ako ga ima na tvojoj pumpi). Kupiš redukciju, skineš čep i spojiš jedno crijevo.



Na grani vode koja ide na glave (ova slika je od drugog tipa, ali kod tebe je samo cilindar više i drugačiji borung) također moraš imati ovakav čep. Na njega dolazi koljeno i tu spajaš drugo crijevo.
Ako nema ovog čepa, možeš raditi redukciju tam gdje se spaja sonda indikatora temperature (ako uspiješ skinuti postoječu jer obično kombinacija aluminij, željezo, voda, suha montaža, stvara velike poteškoče).
Ako nemožeš skinuti, a nema čepa, zaboravi grijanje jer ta grana nova košta oko 1200 KN. Zato pripazi i ako ima, a upuštaš se u skidanje čepova ili preinaku.
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
Ja vas kužim ali kako se meće cijev od zraka što ide iz donjeg dijela kabine prema naprijed.
Na mom fiatu je tako kako ste pokazali sa crijevom i ide gore u kabinu , ali na 5711 mi nije nikako jasno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ja vas kužim ali kako se meće cijev od zraka što ide iz donjeg dijela kabine prema naprijed.
Na mom fiatu je tako kako ste pokazali sa crijevom i ide gore u kabinu , ali na 5711 mi nije nikako jasno.
Ako ja tebe dobro kužim ti nebi vodeno grijanje, nego zračno :scratch Tj. ti bi koristil ventilator koji hladi veliki hladnjak i taj topli zrak upuhival u kabinu?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
starji zetori su tak imali,nije loše ako ti je kabina dobro zatvorena,a u zimi zatvori kiler il inače počne mrzlo puhat.
ima mi to prijatelj ajd bolje je nego nikakvo.
 
I

ihorzic

Guest
E to ,
kabina je generalno uređena i sad mi fale ovi spojevi napred i nemam pojma kako izgleda.
ajde ako itko zna objasnite ili ako znate da netko ima to javite.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bok
-oprostit što tako upadam,trebao bi i ja to što ide na kiler i crijevo do kabine radi grijanja,pa ako nađete da napišete gdje ima
-ja se raspito po našim trgovinama pa kažu da nema i da se više tako široko crijevo i neproizvodi
 
I

ihorzic

Guest
Ma crijevo nije problem ima ih posvuda od kuhinjskih napa paše i ima ih raznih dimenzija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ma crijevo nije problem ima ih posvuda od kuhinjskih napa paše i ima ih raznih dimenzija
Samo ono plastično se bu otopilo, a ono aluminijsko tanano pa može i malo jači bumbar da ga probuši.
Slike čim bum u mogučnosti, probao al trenutno ne prolazi
 

Najnoviji postovi

Na vrh