• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A pazi pojasa na suvozačevom sjedalu hehe :) baš mi crvena boja u kabini baš nepaše nikak
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
pojas na suvozačevom sjedalu prava stvar ,ja ga isto imam kad vozim neko dijete obavezno ga zakopčam i nemam brige
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
meni pase crvena! da mi je potreban takav traktor,nek kaze tko sto hoce,ali nikakva druga marka ne dolazi u obzir! (osim Kubote)
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
e ovako imamo tako rec problem na zetoru,al mozda i nije problem nikakav samo nas malo nervira
eo i sta
kad orem i kad je zemlja tvrda toplink mi trza non stop
ustvari cima na onom gornjem bolcnu sto drzi onaj djavo neznam kako da ga nazovem sto se toplink kaca na njega
malo je tesko za objasnit sta je al nadam se da cete me skontat sta sam mislio pitat
imali ovo kakve veze sa onom trecom rucicom od hidraulike
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zakopči toplink poteznicu za jednu rupu niže,i pomakni ručicu za brzinu reakcije fine hidraulike na minimum ili ljevo,ta ručica je plastična i kod večine je strgana (nova je 12kn),nalazi se iznad papučice nožnog gasa.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Gogo kod mene dolazi u obzir isto Fortera da mi te snage treba traktor, možda jednoga dana i dođe! Ako je 80% kvaliteta kao na mome Zetoru sada, ja bi bio prezadovoljan.. Kad gledam neke druge marke koje su navodno bolje od Zetora, a kvarova svakakvih, a ja kojeg god znam Zetora u svome kraju to samo ide i ide, ima ih dosta, a ima i onih koje loše održavaju, ali Zetor ne pita, on samo ide.. Što se tiče crvene u kabini, meni bi se više sviđalo da je crna, a sjedala takva crvena..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja dosta putujem,i vjeruj mi,nagledao sam se novih zapadnjaka po servisima,ili u garažama i šupama u dijelovima. od banalnih,do ozbiljnih kvarova,sa malo radnih sati. motori su najmanji problem,sve ostalo je šrot. ja sam mislio i za,recimo, steyr da je top traktor,vrhunac tehnike,ali covjek iz ovlastenog servisa kaze da imaju puno problema,i da kupci nisu zadovoljni. pogotovo je to problem,kod svih marki, na traktorima do 100ks, oni uopce nisu za tesku eksploataciju, vani se oni koriste za lakse poslove na imanju,a kod nas se kaze- "pa to je 100 konja,to mora ici!" nekad da,ali danas ne. odrzavanje je kljuc isplativosti,i jednostavnost,i mislim da je tu zekan u plusu,s tim da se uvijek moze dobro prodati,dok,gledajuci cijene, zapadnjaci u 5-6 godina izgube 50% vrijednosti. meni bi bilo koja forterra bila zasad prevelika, ali ako se ostvari plan,i sakupim onoliko zemlje koliko mi je potrebno, onda bi mi super traktor bio 7441 ili 8441,najljepsi zetorov proizvod ikad! vidjet cemo kaj bude.

do tad,6340 ore i ore,a Bog zna da su ove godine uvjeti sve samo ne idealni...

l7ff.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tak i ja kad sam kupovao svoju proximu malo sam prosao po servisima i od svih ovih novih serija moja proxima 90,clasic ima najmanje kvarova i nema puno elektronike. Kad sam bio u df- ovom servisu kad god dodjem u poljonovu neki veci kvar na getribi ili traktor rastavljen popola, itd. Nije da kazem da se zetor ne kvari, ali kad nesto ode na njemu biti ce puno jeftinije nego na nekom zapadnom traktoru.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Zakopči toplink poteznicu za jednu rupu niže,i pomakni ručicu za brzinu reakcije fine hidraulike na minimum ili ljevo,ta ručica je plastična i kod večine je strgana (nova je 12kn),nalazi se iznad papučice nožnog gasa.

kaco sam toplink u rupu nize al isto bude i jos vise cak,ali tu rucicu nisam diro,znam na koju mislis onu sto kad se okrene lijevo skroz sporo dize

Vjerovatno ti je pukla torziona opruga.

gdje bude ta torziona opruga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To nije regulator brzine dizanja nego jačina ili brzina reakcije ticala toplinka.
Opruga se nalazi odma unutra iza kopčanja najgornje rupe toplinka,a i ako je opruga pukla trebao bi rukama moč klimat toplink nutra van.

Za raskopat nije komplicirano al treba vidjet kel pukla.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Opruga se nalazi tu unutra.Moze se izvuci kad se skine poklopac sa strane oznacen crvenom strelicom.Prvo provjeris da li se dio gdje kacis toplink lako mrda rukom kako ti je rekao @Oficir.

Torziona opruga ozgleda ovako.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo još jedne slike posudio sam ju,nadam se da če pomoči i da se kolega muha nebu ljutil.:(handshake):
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Poz. Dugo se nisam javio ali pregledao sam taj traktor (7340) sto smo pricali cini se sasvim ok. Ali jako veliku cijenu drze Zetori kazu svi ljudi da se nabavi nesto zapadnije i bolje. Jel tko od vas cuo za seriju 6340 tzv. njemacku sa motorima od 70 kw?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
drzi cijenu sad,a i za 10 godina ces dobiti za njega jebacke novce,a za zapadnjaka nist. Odluka je na tebi,ali ako je traktor dobar,ja ne bih razmisljao. Gdje je na kraju bio taj traktor? I kakve imas informacije o tim njemackim zetorima?! Ja prvi put cujem!
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
hvala vam momci,skonto sam sta ste rekli sutra cu otic vidit dal se moze rukom pomjerat ;)

a ova rucica sto sam ja mislio da je brzo-sporo dizanje,i dalje nokontam za sta sluzi :icon_rolleyes:
ja je npr koristim kad sijem kukuruz,i kad je velik gas u traktora,pa onda nju stavim nekako na pola i onda lagano digne sijacicu ni brzo ni polako
 

Najnoviji postovi

Na vrh