• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

alati i strojevi domače izrade koji nisu usko vezani za poljoprivredu

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
planiram na svoju napravit haubu da ju štiti od direktnog sunca, jer dosta i kosim preko ljeta , onako na šarke bi napravio da se može preklopit kad se pali i kad se sipa gorivo, normalno sa rupama da se može hladit a i ozbiljnije bi izgledala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa nesmeta to njoj sto je na suncu. moze biti cak lose jer rezervoar ima odusku na cepu auspuh blizu. kad hauba to poklopi mala varnica i bum. ipak je to benzin ,iskreno ja to nebih radio jer meni se palila jednom.presuo sam rezervar i curkao malo i od auspuha varnica .sreca sam imao bluzu i pokrio odmah odozgo i ugasim.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
moraču barem napravit kao zaštitni kavez, jer sam par puta umalo rezervar polomio, kad radim u vinogradu jedan točak recimo propadne u neku rupu a tu se nađe stup recimo , trenutak nepažnje i evo problema.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to vec moze.i ja sam na mojoj hteo kao rolbar uraditi jer je cesto veoma skucen prostor kad friziram.i kosenje je zeznuto meni je upadala trava u mehanizam paljenja .sad neradim sa kosom prodao sam je jer mi je neki idiot udario armaturu 12 u detelini i polomio sam skoro sve .otad trimer i mir.meni su ovi dodatni blatobrani najpotrebniji jer je zemlja i prasina upadala svud po masini a stize i do ociju .malo su izlupani jer sam frizirajuci podigao nekakve opeke od stare zgrade pa kad je to pocelo drobiti po limovima .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
da dobri su ti blatobrani, mogla je i tvornica te blatobrane napravit, možda da zadnja strana ide do zemlje skroz kao na vučnoj frezi da štiti i od eventualnih ozljeda, mislim da nebi ničem smetali da su produženi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nije problem pozadi nego sa strane.mozda si primetio fabricki su ostavljene rupe i matice na blatobranima za dodatne ali ih nigde nisam video da kupim.onda sam u te rupe zasrafio obican pocinkovan lim i sad divota.hteo sam i vucni frezer da napravim od menjaca f600 da ga pogonim preko postojecih remenica, ali covek odusto od prodaje honde bez masine pa sad cekam da naleti nesto povoljno.tu je povoljnost sto brzinu vucne freze mogu regulisati pomocu brzina drugog menjaca
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Hvala na slikama Vica!!

Nadam se da ću uspjeti sastaviti nešto.

Jednoga sam napravio već na struju, ali mi je spor.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Zanima me zna li netko koliko bi mlin čekičar na traktorski pogon trebao imati broj okretaja na maloj remenici, tj na noževima?? Da bi imao kapacitet od barem 500 kg/h.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
evo jedne nove home made makine za ovu temu
 

Prilozi

  • P2270032.jpg
    P2270032.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 353
  • P2270033.jpg
    P2270033.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 338
  • P2270034.jpg
    P2270034.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 308
  • P2270035.jpg
    P2270035.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 319

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Zanima me zna li netko koliko bi mlin čekičar na traktorski pogon trebao imati broj okretaja na maloj remenici, tj na noževima?? Da bi imao kapacitet od barem 500 kg/h.
izmeri one precnike remenica ,sad sam zaboravio tacno mere. daj mi precnike pa cu ti izracunati odnos remenica koji je
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
jesam,možda malo presporo vrti jer je motor 1400 o-min,za brusit noževe je ok .
imam u planu nabaviti frekventni pretvarač koji mi treba i za neke druge stvari pa ću moći regulirati okretaje prema potrebi
 
B

bosniahos

Guest
Dobro jutro Kojot,ako nije problem daj malo više obijasni što si minja na onoj motalici,tj.na prijenosu od Honda freze minjaču.Imam u blizini takav minjač a motalica mi treba uskoro.Hvala.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
ja sam taj mijenjač dobio rastavljen,u dijelovima jer su neki zupčanici bili potrgani.onda sam uspio posložiti zupčanike tako da četiri puta reduciraju okretaje,to znači da četiri puta mali tjera velikoga. nadam se da razumiješ. tako sam dobio reduktor koji ima prijenis 29-1.znači kad ulaznu osovinu okreneš 29 puta izlazna se okrene 1 krug.sve ostale zupčanike,osovine,mjenjače i sve što mi nije trebalo sam izbacio
 
B

bosniahos

Guest
Eh kad bih imal nekih slika sve bi mi bilo lakše obijasnivo.Hvala.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
evo nekih slika.fotić me nešto zeza pa mi slike nisu baš jasne,nadam se da se bude nešto vidlo i da će ti pomoći
 

Prilozi

  • P4270052.jpg
    P4270052.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 398
  • P5110078.jpg
    P5110078.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 363
  • P5110077.jpg
    P5110077.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 353
  • P5110074.jpg
    P5110074.jpg
    52 KB · Pregleda: 334

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
samo se tri puta okretaji reduciraju a ne četiri kako sam napisao prije u postu.dva puta na zupčaniku i jedanput na lančaniku
 

Prilozi

  • P5110073.jpg
    P5110073.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 161
  • P5110072.jpg
    P5110072.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 400
B

bosniahos

Guest
Nešto se vidi još da je slika odgore bilo bi bolje.Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh