• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Phu, tek sada se vidi, da je Goldoni dosta veči. Ima izgleda 18" kotače i vodeno je hlađen virojatno, pa je dukši na haubi od AC-ja.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
A neznam baš puknuti...ac je ipak malo naprednija firma od goldonija...
Šta se tiče veličine, izmjerio sam oba dva i maxter je 17cm duži 13cm širi i 200 kila teži...da moj je zrak ovaj je vodeno hladenje i zato je duži,drugo nema neke velike razlike, sta se guma tiče baš sam bio iznenađen, jedva da se vidi razlika i to su moje jos potrošene, nešto sitno je,a za to mi se ne isplati stavljat 18 na ac...

A jučer sam imo priliku radit sa AC 3700, sasija ko reiderov, samo slabiji motor, dva cilindra 32 ks...traktor je čisti promašaj, premalo konja za taj mjenjač po cesti u najbržoj jedva sebe vuče ima kod mene uzbrdica di treba saltat u nizu, loše je izbalansiran stalno se ljulja napred nazad, i kod manje brzine kretanja, iskreno ne mogu nać jednu dobru stvar za istaknut kod tog traktora, i uopće nije okretan...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    48 KB · Pregleda: 73

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ak bi ja mogao na brzino pronači nekvu najosijetljiviju razliku između firme AC i Goldoni, mogu bi kazati to, da Goldoni radi obadvije različice šasije traktora, tako sa OCTIO zglobom(kao AC), i standardno opcijo, što mu pripisujem veliki +. Izabor kod Goldonija jeste veči zbog toga.
Iskustva i historija obadvije su jim nešto slični, sumnjam, da tako i kvaliteta.

A što se tiče usporedbe u modelima na dvoru kod Krompija, vidi se na oko, da je kod Goldonija i međuosovinska razdalja veča, pa i kotači. Međuosovinska može dosta igrati ulogu kod lastnosti tekom vožnje. Uzdužnog ljuljanja kod Goldonija virojatno je manje. Kotači imaju premer veči najviše 5 cm, od toga ovisi i kakve ima stavljene gume. Dal su nizkog il visokog profila. Klirens mu je zato možda najviše 2,5 cm veči. Kao što je sam Krompi kazao, nije baš nešto dosta, da bi bilo vrijedno stavljati-mijenjavati na polovnom traktoru to stvar. Osim, ak kupuješ novog, bi bar tada bilo smiselno razmisliti.
Duži je Goldoni tako zbog veče međuosovinske i tako i vodenog hlađenja. A i 200kg različne težine jeste dosta . Pored toga koliko čitam, ima AC mogučnost na ovakvoj snagi i šasiji nuditi 8+4 i 12+12 mijenjač, al Goldoni ima 12+4 i 16+16. Nema ovdje što uspoređivati.

Teoretski bi trebao ta maleni 3700 se manje ljuljati naprijed -nazad nego veči 3 klipac, jer 3 cilindrski motor stoji izpred prednje osi i više zaljulja kompletno šasiju, a drugoga osim stavljenog zgloba kod Krompijevog na ovih traktorih nije nekvih razlika osijetljivih, koji bi uticali na ljuljanje uzdužno. No, možno da na to uticaju malene na oko nevidljive razlike, za koje mi ni ne znamo. Par kila tamo-ovamo i evoga.

Ovaj Goldoni sa slike ima 12+4 mijenjač?
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Meni bi odgovaralo radi vinograda da je maxter dimenazija od ac ali jbg...a ljulja se i goldoni kada idem brzo ko i ac, nema neke velike razlike osim sta maxter ima mjenjac ko auto,drugo nisam primjetio, ac ima vise mjesta za noge i goldoni se drugacije lomi od ac...al sve su to sitnice koje se u radu ne osjete toliko, 5cm nije sigurno razlika u gumama, neznam ako je ni 2cm... Sta se tice 3700 ista stvar je ako je iza pretezak tj ako nije dobro rasporedena tezina i ako motor nije dosta tezat...sve u svemu traktor je los, da ga dobijem na poklon odmah bi iso na prodaju pa neka se drugi pate sa njime
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
Nebi ja rekel da je taj traktor loš, već da možda tebi ne odgovara.
Možda samo nije pogođen onak kak bi se tebi sviđalo.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Krompi pa, bar sa tvoju zadnju riječenico se ja sa tobom potpuno slažem hehehe. Ni ja ga ne bi imao. No za nekoga je sasvim dobar i mu odgovara. A najviše puta vidiš, kakav je traktor, tek kad ga kupiš, i malo povozikaš se okolo, al tada je več prekasno za kajanje.
A najljepše je i najbolje, da je kupac zadovoljan sa onim što kupi.

Pa virojatno se Goldoni može zožiti, u to ne sumnjam. Al dužina je kakva je, pa virojatno u radu toliko ne radi problemova.
Mislijo sam, da ak je veča međuosovinska razdalja, da je i više prostora za noge...Pa ti praviš, da nije tako. JEr meni to dosta znači, jer koljeno mi delno uništeno, pa treba mi više prostora za desno nogu kao kojem drugom čovijeku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
Reider, pa tu bolesnu nogu onda voziš v prikolici :)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Problem je, da je ne mogu imati dugo skrčene. Tu i tamo trebam ju izravnati, a ak nema prostora...Problem mi je dugo nožni gas pritiskati. A dosta traktora ima ga jako nazad pomaknutoga.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Meni def ne odgovara ali zj problem je u samom traktoru, on ima isti mjenjač ko moj, i lakši je samo za razliku u težini motora...i jednostavno on je sam sebi po cesti tezak ima uzbrdica di jednostavno moras saltat u nižu jer ne može proć prazan bez icega...i lose je balansiran, na pol gasa on ljulja napred nazad, moj to radi kada ga navijem...rad sa frezom je još i ok jer 30 ks može radit sa metar freze ne duboko ko moj al ide...
Maxter se ne moze više suzit, trenutno je 115 i ne ide uže i to nas malo zeza...ubiti 113 je krajevi guma,plastika od blatobrana je bila 115 to smo skinuli...i to je široko dok je moj ac 100-103 cm i to je idealno za vinograd...cak i dužina malo zeza baš zato šta se drugačije lomi,nije ko ac, on se na sredini lomi dok je maxteru zglob pomaknut malo prema nazad tako da je prednji dio duži i kada smotaš ne mozeš ni izac na tu stranu,ima manje prostora za noge od ac, papučice su u nekim položajima jako nedostupne pogotovo kad puni skrenem...al to ja klasični goldoni, takav je i stari, ja neznam kako muški sa velikim nogama mogu to vozit, ja nosim 41 i taman mi je da je veća nebi znao di sa njom hehe, reider ja noge stavim na blatobran i onda je izravnam to i mene zna zezat ako sam dugo na traktoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
Pa kaj misliš da i svi veliki traktori mogu i najvećoj brzini i brijeg? Isti primjer ti je IMT533-546. 15KS razlike na istoj transmisija. Manja snaga = manja brzina.
Ovo ljuljanje se da smiriti dodavanjem utega s prednje strane.

Goldonija možete suziti postavljanjem užih kotača.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja u potpunosti razumijem Krumpija. Neke stvari uvijek smetaju, odnosno mogle bi biti bolje. No, većini problema je uzrok loš izbor traktora u odnosu na potrebe. Problemi kao što su najmanja širina, skućen prostor za noge ili nemogućnost silaska s traktora na unutrašnju stranu kad je okrenut puni ajnšlag su vidljive prije kupnje. Prevelika težina traktora (AC3700) s obzirom na snagu nije problem, pogotovo ako ima sinkro brzine. Težina puno puta jako dobro dođe, osim ako se traktor upotrebljava uglavnom za frezanje. Za te poslove su dušu dali mali japanski traktori (Yanmar, Iseki, Kubota i sl.)

Poanta je da kod kupovine traktora (novog) treba jako dobro proučiti koliko pojedini traktor odgovara većini poslova koji se buju s njim obavljali. Idealnog nema.
Ja sam kod izbora za seba prvo prekrižil zglobne, i odmah za tim i ove fiksne s dugim prednjim nosom jer jednostavno nisu za moje potrebe. Slijedeći važan kriterij mi je bio sinkro mjenjač s čim više brzina. Moj goldoni je od Krumpijevog ili Reiderovog AC-a teži oko 600 kg a ima jednaki motor. Normalno je da se kod odabira brzine uz brijeg ponaša kao da vozim toliko teži teret, ali zato ima bolji grip i u nižoj brzini više potegne.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
Slažem se, maxter nije kupljen nov al vec kad se kupilo znao sam da bi moglo bit problema al u tom trenutku to je bilo najbolje šta se nudilo tj najviše je odgovaralo, bila je prilika...nije sada da je to veliki problem ali tu i tamo skine koji pup...e 3700 nema sinkro mjenjac...to je isto problem jer moras svaki put stat, sta će ti težina ako nema snage, volio bi probat orat sa njime pa da vidim kako vuće al vjerujem da se nebi pokazo nešto posebno.... A te kubote neznam...ima par komada kod nas, vise igracka nego traktor a jedna je nova isla za djelove, freza ju unistila skroz, a dif je oso kad je lik iso orat sa njom...
Znam ja sve to, al nije mi jasno kome može odgovarat takav traktor, mislim na 3700, valjda nekome ko nije probo bolje...al ne mislim sada na malo konja nego kao cijelinu
Vjerujem da i ti moraš na uzbrdicama mjenjat u nižu jer i 3070 mora negdje saltat..
Jos nes...ja sam imo vodu u gumama i utege na kotačima, i sve sam poskido dole, u oranju mi ne fali ni zera,vučem jednu brazdu di god zelim, a po cesti ga je uzasno gušilo,bio je sigirno 300kila teži mozda i više,bas se osjetila razlika prije i poslje...traktor treba bit tezak al opet ne treba pretjerivat sa težinom, ja neznam kako oni zetori od 45 idu koliko su veci od ac i tezi a ista konjaža
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Što se tiče zglobaša, vijerujem da Krompi najbolje od nas zna razliko, al vijerujem, da ako tamo kojem nešto smeta, je problem. Imao sam Ferari, pa se ponašao čisto drugačije od TV i smetalo mi.
Zglobaše najviše vinogradari izabru, al drugi uskoro niko više, možda vočari. Kod nas potpunu su nestali. Izbijegavaju se ih svi u obični poljuprivredbi.

Problem največi i moje največe pljuvanje preko ovih serija Normal je upravo zbog tog nesinhronskog mijenjača. No na gore mijenjava ko u priči, al na dole bože nedaj. I Zetor tamo se bolje ponaša bez sinhrona. A ko zna, tih je malo. JA ne znam pa se sa AC ustavim na dole za mijenjati. A Zetor ide nekako za silo-ni problema velikog.
Ak napomenja Krompi, kako se ponaša Zetor sa više od jedan put večo težo i isto snago, bolje da ni nezna hehehe-tuga božja hehe. Al sve ove sitnice, koje napomenjate oko ovih osnovnih modelova traktora jesu zanemarive, ak se rade u jako maloj količini znate. Ak imaš dovesti na mijesec od daleko jedno prikolico drva, možeš sa ovimi bez kajanja, al kad u primer veliki radniki voze mrvo za siloz svaki traktor po 20-30 prikolic dnevno sa ovakvim napomenutim traktorom, onda ide u prodaju odmah tekom siliranja hehehe.

Zato za nas to je sve dobro, samo ak se ništa ne ošteti na njime i da nam služi duge, duge godine bez popravka.

Hehe , zanimivo bi bilo voziti meni nakon dugo vrijemena ovako ozki traktor, kao je Krompijev. Nemam ni predstave hehe.

Krompi još je jedan AC došao u moju okolino-polovan serije 5000, al točne serije neznam. Vlasnik imao prije njega dva TV-ja. Jednog malog PE 18, onda prodao i kupijo TV jednoklipac. Onda mijenjao motor i nabavijo od 30 ks. Sad ga mijenjao za AC polovan-stariji od našeg.

Meni stvara probleme koljenu več u dosta kračem vrijemenu rada i trebam izravnati ga tu i tamo. Kod Zetora nema problemova hehe. Ni kod TV, jer tamo je rupa pored kotača, al AC mal ome zeza.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,902
Pa pri nas je većina traktora s mehaničkim mjenjačima. I, ak se sjećate, FAP (Saurer) i TAM kamioni su imali nesinkronizirane mjenjače, pa su neki i na njima zaradili penziju :)
Teško ga je šaltati u vožnji na polju, ali na cesti se da uz malo vježbe.
Kak imam i nesinkro i sinkro mjenjač na traktorima, moj bi izbor jedino bil powershift mjenjač, jer i jednog i drugog se mora šaltati z međugasom na velikim okretajima motora.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
KAkav među gas kod sinhronog traktora? Vozijo sam jih više sa sinhro mijenjači il dilimičnog sinhronizovanog, pa nikad međugasa i ide bez problema. Osim isto kao nesinhronizovani, ponaša se prije davanja u brzino. Ak zadeneš na zub, onda ne ide u brzino, pa malu pustiš kvačilo i onda ide. A opet niša ne zahrći, ili uskoro nikada. Slično se mi događalo najviše na nesinhronizovanom inverterju kod NH-ja. Dosta puta nikako, da mijenjam smer, a ak sam pogodijo, malo zahrčao. Neču blatiti teme, jer tema nam je AC, al to sam napisao, jer sam siguran, da se i drugi mijenjači i tako i AC-jev tako ponaša. Osim Poweršift hehe. I njega sam vozijo sa elektro inverterjem. A to su opet druge priče, daleko od AC Normal 3700 heh, gdje smo počeli. Sve u svemu- cijena nam kaže uskoro u svemu o čemu se ide.

Kako se več glasi ovaj nasvet životan moga unaca, kad sam bijo ja maleni i uspoređivao sve prek i prek, kojeg neču zaboraviti nikad- Sa strojem za 15 hiljade, ne možeš raditi tako, kako sa ovim za 35 hiljade.
(al za stajanje u šupi, jesu dobri svi-i moji hehe).
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
EEE to so ti vojne tajne izgleda. Ni jednog ne poznajem ,koj bi to imao i ne dugo toga smo i drugi to tražili, jer nas zanimalo, kako prođe skroz mijenjač osovina kardana. Svu strečo sa potrago.
 

xdss

Član
Tu od
14 Velj 2016
Poruka
46
Zna li neko koliko je i da li se uopce placa carina na rezervne dijelove od traktora.
U pitanju je set kvacila koji sam narucio u Pavin-u i trebam ga uvesti u BIH.
Ja imam katalog dijelova i cijeli nacrt mjenjaca za tigrone 5500.

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 
Na vrh