• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Pred 3 godine tocno 100tkn manje isti traktor isto sve...malo je popizdilo sve, neće novi traktor tako skoro u moju garažu i to ne jer nemam nego jer nedam...
A koje nastavke si uzeo ne kuzim?
 

luka.silec

Novi član
Tu od
21 Ožu 2023
Poruka
15
Zna mozda netko ima li ovaj moj traktor sinhronizirane brzine? U voznji mogu prebaciti iz 3. u 4. ali drukcije nikako.

Za sad traktor ide super, moram još sredit lijevi zadnji blatobran tandrče dok pogodiš okretaje baš se jako trese.

Evo jedne slike sa atomizerom i nadam se da traktor nece biti preslab ili da se ne naginje na zadnje kotace kada idem u brijeg, imat cu max 150-200L materijala.

 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Za brijeg racunaj da ima 300kg max iza sve skupa znaci atomizer i voda...a mislim da sam ti cak bio i reko da uzmeš zupana...koja je težina praznog atomizera?
Nemaš sinhrone imaš mjenjač ko i moj, na gore ide bez stat na niže brzine moraš stat...
 

luka.silec

Novi član
Tu od
21 Ožu 2023
Poruka
15
Za brijeg racunaj da ima 300kg max iza sve skupa znaci atomizer i voda...a mislim da sam ti cak bio i reko da uzmeš zupana...koja je težina praznog atomizera?
Nemaš sinhrone imaš mjenjač ko i moj, na gore ide bez stat na niže brzine moraš stat...
Hvala ti. Ma ovoga sam dobio najpovoljnije.
E neznam za težinu, budem pogledao pa napišem.
Baš me zanima kak će to ić.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Dobro je šta je ventilator u sredini možda ima dobar raspored težine, piše ti negdje na pločici...najbolje ti je prije špricanja stavit vodu i ić probat...
 

shejta

Novi član
Tu od
22 Lip 2020
Poruka
14
Ekipa, jedno pitanje pa da čujem vaše mišljenje. Traktor je antonio carraro 5800 Supertigre, zlobni, reverzibilni. Ima ručicu za kvačilo kardana za brzo uključivanje i isključivanje. Pitanje se odnosi, sta je normalan položaj ove ručice kada se kardan ne koristi. Naravno, ispod sjedišta ima ručka koja uključuje kardan u zupcanik. Rucica je krajnja lijevo.

20230610_164905.jpg 20230610_164859.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Kad podigneš ručicu kuplunga jel se on vrti ili ne vrti?
Ako se ne vrti, normalan položaj je dolje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Zj ovaj ima dvostepeno...meni je nekako logički da mora bit u položaju isključeno, fino probaj, uključi pod sjedalom i onda uključi na tu ručku sa slike u jednom položaju bi moralo ne vrtit kardan:unsure:
A čak ti i slika pokazuje da mora ručka bit na gore ugašen kardan a kad je povučeš sebi upaljen, to vrijedi za ovaj položaj sjedenja i kut slike, dole ti je naljepnica na dnu...i kad je u tom položaju kardan kora stat, ako se malo vrti probaj rukom zaustavit, možda lamele ne odvajaju do kraja bitno je da ne krči...
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Nakon što sam 2 puta pročitao pitanje čini mi se da ono glasi ovako nekako:
U kojem položaju treba biti ručica za brzo isključivanje kardana dok je kardan isključen na "mjenjaču"?

Naime, kardan se može isključiti na 2 načina:
- ručicom za brzo uključivanje-isključivanje
- ručicom na getribi koja ga potpuno isključi i onda kardan ne radi bez obzira u kojem je položaju ručica za brzo uključivanje-isključivanje

Kod mene je isti slučaj i ja ga 99% slučajeva isključim samo na ovoj za brzo isključivanje i tako ostane... pitanje da li je u tom položaju nešto pod opterećenjem. Nije mi to nikada palo napamet.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne samo da si 2 x pročitao nego i dva puta odgovorio ,cc

ako ručica za brzo isključivanje upravlja s nekim kvačilom ja bi to kvačilo držao uključeno ( kao da vrti kardan) a isključivao kardan "ispod sjedala".
 

shejta

Novi član
Tu od
22 Lip 2020
Poruka
14
Nakon što sam 2 puta pročitao pitanje čini mi se da ono glasi ovako nekako:
U kojem položaju treba biti ručica za brzo isključivanje kardana dok je kardan isključen na "mjenjaču"?

Naime, kardan se može isključiti na 2 načina:
- ručicom za brzo uključivanje-isključivanje
- ručicom na getribi koja ga potpuno isključi i onda kardan ne radi bez obzira u kojem je položaju ručica za brzo uključivanje-isključivanje

Kod mene je isti slučaj i ja ga 99% slučajeva isključim samo na ovoj za brzo isključivanje i tako ostane... pitanje da li je u tom položaju nešto pod opterećenjem. Nije mi to nikada palo napamet.
O tome se I radi, traktor ima dva uslova za uključivanje kardana. Jedan je mehanički, stisnem kvacilo I uključim. Taj malo i teže ide iskreno. Drugi je ova ručica. E sad gdje je problem, sto ne mogu da izadjem na kraj sa ocem i nekim delegatima sta je normalno stanje ovog kuplunga. Npr u autu je normalno stanje uključene lamele, kad pritisnemo kvacilo ono rastavi i data trpi korpa i druklezaj. Jel ista logika i ovdje? Kontam da ne uništim korpu. Hvala na pomoci
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne znam kak je to posloženo na AC-u. Meni bi bilo logično da se kardan na glavnoj ručici (pišeš da ide malo teže) uključuje samo kad se planira posel s upotrebom kardana. Kod vožnje, oranja i drugih operacija bez upotrebe kardana je u isključenom položaju. Brza ručica je po meni predviđena za upotrebu kad se radi operacija koja koristi kardan. Želiš li da dulje traje opruga, nek za vrijeme korištenja operacija bez upotrebe kardana bude u radnom položaju (prenosi okretni moment kad ga ima) jer je glavna u neradnom. Možda je sve dimenzionirano tako da ručica za brzo uključivanje može biti stalno u neradnom položaju, a po potrebi uključena samo kad se želi pokrenuti kardan. Moje razmišljanje ne mora biti ispravno, ali smatram da ne može naškoditi stroju.
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
AC 4400 Country, 2011. godina mislim da je lamela kardana rekla svoje.... da li netko ima kakvu shemu/skicu kaj se sve skida da se dođe do nje ili može ukratko objasniti prije nego se bacimo u taj podhvat da dobijemo barem ideju u kojem smjeru idemo.... jasno nam je načelno, ali ipak dobro dođe kakva informacija....
 

apis

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
11
Koliko je štetno ako na AC 4400 country imam stalno uključen prednji pogon i na asvaltu? To imam zbog boljeg kočenja. U uputama ne piše da se mora gasiti. U zvuku nema razlike kad isključim i uključim.
Mjerio sam koliko se okrene prednji u odnosu na zadnji i ispalo je da za 1 okretaj zadnjeg od 286cm prednji napravi 291cm. Gume su potpuno nove i tlak 1.4bara. Traktor je bio bez opterečenja i mjereno na asvaltu.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,920
Upravo tako, brže će potrošiti gume.
Ja sam lani bio na tehničkom i baš mi je o tome pričao kolega, da je on isto cijelo vrijeme imao uključen prednji pogon, a da uopće nije znao, gume su se brzo trošile i nije mu bilo jasno dok nije shvatio u čemu je problem, nakon toga je koristio prvi pogon samo ako je bilo potrebito.
 

Najnoviji postovi

Na vrh