• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
A kaj onda 2.0 300+ konja? Audi S3, Golf R, BMW M135i… Ili A45 AMG 2.0 i 421 ks
@plus Meni su za Octaviu nedavno rekli 180-330 dana rok isporuke…
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Moj prijatelj išel prošli tjedan u Švedsku po auto, jer ga tu trebalo čekat, tam ga imali na lageru i još je sve zajedno jeftinije ispalo nek tu, skoro 200000 kuna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Vozil sam Tucson T-GDI 1,6 170ks (+60ks ekektromotor).
Ide to, momenta ne fali, samo je apetit od ~9, 4 litri meni prevelik (po AC do 130 1/2 litre manje) 20230824_161335.jpg
Kolega @plus, jel ovaj tvoj čisri benzinac ili hibrid?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
A kaj onda 2.0 300+ konja? Audi S3, Golf R, BMW M135i… Ili A45 AMG 2.0 i 421 ks
I sto brzina ko kamion da bi uvijek bil u optimalnom broju okretaja gde isporučuje najviše momenta. Konji su tu samo za ukras.
Meni se to ne dopada.
Ima jedna interesantna stvar kod tih + konja, nijedan nema kuku 🤭

Vozil sam Tucson T-GDI 1,6 170ks (+60ks ekektromotor).
Ide to, momenta ne fali, samo je apetit od ~9, 4 litri meni prevelik (po AC do 130 1/2 litre manje)
Po autoputu ide i dobri stari Tomos kad se zalaufa.......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
... Po autoputu ide i dobri stari Tomos kad se zalaufa.......
Ne kudi konja kojeg nisi jahal...
Ide to solidno, nije dizel da vleče od 1000, ali iznad 2t ide ko ludo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ne kudi konja kojeg nisi jahal...
Ide to solidno, nije dizel da vleče od 1000, ali iznad 2t ide ko ludo.
Ti si jahal od igle do aviona, ko marica.... Moj dizel vleče od 2 na dalje, ali zakaj da ja to tebi objašnjavam kad ti po svemu sudeči imaš iskustva i sa tim....

Mene to ne čini sretnim i točka, a i nikad ne bude....

Aaaaa, ti imaš kuku?:unsure:
Imam, jednu napred i jednu otraga, ali ju ne koristim.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Kad vas čitam dođe mi se rasplačem. A nijedan od vas nije danas zagrio svoje djete i reko da je upravo ono sav njegov svijet a ne limena kutija.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Znam da bude, ali takvo je moje razmišljanje o tim današnjim zvrkovima od motoriča.
Svi ljudi imaju pravo imati svoje mišljenje, ti si svoje samo i napisao, nemam ništa protiv.

Ja sam zajedno sa suprugom, za potrebe obitelji imao i vozio jako puno automobila, neke kratko, neke duže. Da ovdje napišem približno točnu brojku izazvao bi sablazan, pa neću. Jako dugo smo koristili po dva automobila istovremeno.
Zadnja smo 4 kupili nova, ganc nova, te vozili ih godinama.
Dosadašnji cee'd je napunio 11 godina - bez kvara motora, mjenjača, kočnica, volana itd. Dok smo kupili taj auto mnogima smo bili bijele vrane. Dok smo se osvrnuli iza sebe, možemo se samo s poštovanjem mu nakloniti i reči hvala, za svu udobnost, ljepotu putovanja, za optimalnu rastrošnost, ili potrošnju. Još uvijek je imao svježi izgled, mamio pogled prolaznika ali i znalca. Ima li boljih preporuka od ovakvog prelijepog iskustva, ako ima rado bi da se podružimo s tom obitelji.
A motor, ako sam se dobro informirao, počeli su ga proizvoditi u veljači ove godine. Koliko smo se do sad s njim družili i vozili, veoma je zanimljiv, jak, živahan, tih, a potrošnja mu je kakvu nisam mogao sanjati ni u najljepšim snovima. Za sad ga još ne gazim, više ga pazim, ali vidim i jasno mi je da troši s nas dvoje, ili s četvero odraslih, proteklih dana, u lokalnim uvjetima, grad, selske ceste, gorice, od 3,8 lit/100km, do ispod 6 lit/100km. Ali tek se vozimo par dana, malo preko 400 km, usprkos svemu imamo pravo biti optimisti i zadovoljni.
Teško da ima oko nas (mislim pod tim mene i supruge) puno velikih znalaca, s iskustvom na tom novom motoru, koji budu dali kvalitetniju recenziju. Vrijeme bude pokazalo kakav je i koliko vrijedi. Ja sam bio taj koji ga je izabrao i budem glavni krivac.
Za sad samo guštamo i uživamo u vožnji, a nekog vraga i mi o vožnji nakon toliko godina znamo. 🥂
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Jako lijep auto, jos bolji pogon. Cestitke. Ide to dobro. Elektronika jako puno pomaze, oko osjecaja i raspodjele snage. Imao sam srece vozit se u slicnom vozilu, dobro je. Za svaki dan auto bi mi bio izbor. Medutim, s obzirom da sam mazohist, bila bi neka alfa i jos jedna, dvije za djelove. :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Ti si jahal od igle do aviona, ko marica....
Pa jesam...raznih s raznim motorima i pogonima, vjeroval ili ne.
Motori ko motori...
Ono kaj me više smeta kod novih auta s malim motorima je raspodjela mase.
Za razliku od tvojeg auta s gusanim blokom i motorom ispred prednje osovine, ovim autima se zimi nemreš ni pomaknuti z mjesta jer nemaju gripa. Pogotovo hibridi, koji imaju baterjje ispod zadnbih sjedala...trebali bi imati utege na prednjim kotačima
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Noviji motori, manje tolerance i na 300.000 do 400.000km lagano već generalna hellou, a stari dizelaš se tu tek razradi.
Čvrsto vjerujem da su to sve automobili koji što se tiče dugotrajnosti, motorom ne mogu parirati starijim automobilima, pogotovo ciglama koje podnose koje kakve torture.

Mada ovi mali dripci od 1.3 do 1.6 što benzin, što dizel, puno puno bokje reagiraju na gas i vuku kao da imaju više snage, samo, sve so jednom, dok elektronika ne veli, fakju 🙈🤣
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Auto industriji danas nije cilj raditi aute i motore koji će trajati milju km. Nakon desetak godina ti motori će tak i tak proći u zaborav i izmisliti će nešto drugo.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
210
Danas je cilo auto nakon 20ak godina za bacit ili se počne kvarit da ga se ne isplati popravljat pa nema smisla da ni motor traje duže. Zanima me koliko će trajat ovaj 1.0 benzin od 115 ks šta ga VW grupacija stavlja u aute od 1,5 tonu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh