• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
210
Danas se auto vozi max 3godine,i kupuje novi.
Ali mi se ne držimo toga već vozimo 5,čak i 7 godina i onda govorimo da auti nevaljaju.
Pa moram imat novije od susjeda, će neko mislit da sam sirotinja. realno sve ovisi koliko dobro održavaš i kakve si sriće. To je sad postalo potrošna roba zato jer mogu, nećeš pješke ić 50km na posa nego kupit novije ili krpat staro. Njima dobro u svakom slučaju. Audi, svaka im čast na rješenju za KOMPOST u a4 b8.5 di je ona mreža šofer šajbe ispod koje se nalazi rezervar s tekućinom za brisače i usis za zrak u kabini. Zaokruženo u crveno 2.0-tdi-edited.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Svi ljudi imaju pravo imati svoje mišljenje, ti si svoje samo i napisao, nemam ništa protiv.

Ja sam zajedno sa suprugom, za potrebe obitelji imao i vozio jako puno automobila, neke kratko, neke duže. Da ovdje napišem približno točnu brojku izazvao bi sablazan, pa neću. Jako dugo smo koristili po dva automobila istovremeno.
Zadnja smo 4 kupili nova, ganc nova, te vozili ih godinama.
Dosadašnji cee'd je napunio 11 godina - bez kvara motora, mjenjača, kočnica, volana itd. Dok smo kupili taj auto mnogima smo bili bijele vrane. Dok smo se osvrnuli iza sebe, možemo se samo s poštovanjem mu nakloniti i reči hvala, za svu udobnost, ljepotu putovanja, za optimalnu rastrošnost, ili potrošnju. Još uvijek je imao svježi izgled, mamio pogled prolaznika ali i znalca. Ima li boljih preporuka od ovakvog prelijepog iskustva, ako ima rado bi da se podružimo s tom obitelji.
A motor, ako sam se dobro informirao, počeli su ga proizvoditi u veljači ove godine. Koliko smo se do sad s njim družili i vozili, veoma je zanimljiv, jak, živahan, tih, a potrošnja mu je kakvu nisam mogao sanjati ni u najljepšim snovima. Za sad ga još ne gazim, više ga pazim, ali vidim i jasno mi je da troši s nas dvoje, ili s četvero odraslih, proteklih dana, u lokalnim uvjetima, grad, selske ceste, gorice, od 3,8 lit/100km, do ispod 6 lit/100km. Ali tek se vozimo par dana, malo preko 400 km, usprkos svemu imamo pravo biti optimisti i zadovoljni.
Teško da ima oko nas (mislim pod tim mene i supruge) puno velikih znalaca, s iskustvom na tom novom motoru, koji budu dali kvalitetniju recenziju. Vrijeme bude pokazalo kakav je i koliko vrijedi. Ja sam bio taj koji ga je izabrao i budem glavni krivac.
Za sad samo guštamo i uživamo u vožnji, a nekog vraga i mi o vožnji nakon toliko godina znamo. 🥂
Ja ne razmišljam u pravcu kvarova ili dugovječnosti samog motora ili dijelova ovjesa ili kompletnog auta, udobnosti vožnje....

Ima tome par dan. Kolega se počastil sa novešim autom karavanom, 1.4 turbo dizlom sa 120 konja.
Do sad je vozil karavana 1.9 turbo dizla sa 90 konja.
Veli da je prezadovoljan autom samo se mora malo priučiti jer mora više raditi sa mjenjačem, tam gde je onaj 1.9 savladal uzbrdicu bez brige ovome jačem treba brzina (ili ako na vrijeme ne prešalta) ili dvije niže.
Inače ide ko vjetar, a sad kroz koji dan ide kuku ugraditi na njega pa jedva čekam dojmove o 30 kobila više.

Pa jesam...raznih s raznim motorima i pogonima, vjeroval ili ne.
Motori ko motori...
Ono kaj me više smeta kod novih auta s malim motorima je raspodjela mase.
Za razliku od tvojeg auta s gusanim blokom i motorom ispred prednje osovine, ovim autima se zimi nemreš ni pomaknuti z mjesta jer nemaju gripa. Pogotovo hibridi, koji imaju baterjje ispod zadnbih sjedala...trebali bi imati utege na prednjim kotačima
Vjerujem, ustvari i provozal si me sa nekima od njih.
Nikad nebum zaboravil onu pokaznu terensku vožnju sa tobom za volanom.....

Vjerujem da si upoznat sa riješenjem inžinjera oko tih problema da bi se dobil bolji raspored mase kod nekih novijih auta i na koji način su pomaknuli motor nazad da bi kotači ostali tam gde su i bili.

Kaj se tiče mojeg krampa sa gusnatim blokom i gripa.
Moram biti iskren i priznati da on se jedva pomakne s mjesta kad se žaba popiša. Bolje je po zimi išel svaki drugi kojeg sam imal.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
pokrimo ili zaštitimo , to je ogromna razlika ?

ovaj put je debelo u pravo ako govorimo o zadnjem postu , ni cipele više nitko ne nosi šusteru , hlače šnajderu , tko danas krpa čarape , mjenja gumu na gačama ?

malo zagledajte ispod površine , pogledajte lance trgovina rezervnih dijelova , u kiču i veličini prestigli su auto salone , pogledajte radione automehaničara , izgledaju bolje od nekih domova zdravlja , nekad su automehaničari radili u masnoj garaži , danas apoteka ,
Tko sve to plača ako ne Ti koji voziš stara auta ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Da,da a saloni novih auta masni i prljavi, paučina posvuda. Baš smo mi "glupi"što ne mjenjamo nove aute svake dvije tri godine, hehe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Nemoj gledati nas koji sami vrtimo gedore..metni se u položaj onih koji 5 dana idu "pješice" jer cekaju zamjene osigurača ili releja pumpe..

Osim toga trpaju nas s jeftinim djelovima koji su ljepo pakirani ali očajne kvalitete.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Ja mjenjam svake 2-3 godine, ne vozim 7-8 godina isti. Jednostavno mi dop...i nakon godine dana jedan te isti auto.




E da, moji su prosječno stari 15-18 godina🤭 i sa što manje elektronike.
Mi smo bili kupili novog Golfa 3 benzinca i vozili ga 7 god, 7 mjeseci i 14 dana - bez kvara, osim zamjena zupčastog i natezača nakon godinu dana vožnje, fučkali su... Dali smo ga "staro za novo" radi neimanja klime i uzeli Škodu Fabiju combi 1,9 diesel, s klimom. Vozili ju 10 god i 2 mjeseca, bez kvara, jedna zamjena selena, guma i akumulatora. Kupili KIA cee'd benzinca, sa svom opremom i prodali ga nakon 11 god. Da su samo stajali u garaži bilo bi dugo vrijeme.
Imali smo prije njih i uz njih više desetaka automobila, svih vrsta i fela, da ne nabrajam, mnoge bi siguran sam zasmetao taj popis.

Nabrojio sam sve ovo samo da ne brinete za našu odluku, što smo i zašto smo kupili baš ovaj i ovakav automobil. Ne strahujem za naše odluke, više me brinu nadobudni i neznalice u prometu, s kojima se moramo koturati. Oni tipa Audi na parkingu kod VŽ stadiona, koji ti potegne crtu s retrovizorom od tvojeg retrovizora do zadnje haube. Važno da je marka a vol za volanom, no da ne maltretiram.
Mi imamo razlog i pravo uživati u našem novom ljubimcu, a svi drugi neka voze, tko što voli ili može. ☕.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
To je odličan izbor. Eventualno je trebalo uzeti onu 1.6 T-gdi sa 204 ks… 😉
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Mi smo bili kupili novog Golfa 3 benzinca i vozili ga 7 god, 7 mjeseci i 14 dana - bez kvara, osim zamjena zupčastog i natezača nakon godinu dana vožnje, fučkali su... Dali smo ga "staro za novo" radi neimanja klime i uzeli Škodu Fabiju combi 1,9 diesel, s klimom. Vozili ju 10 god i 2 mjeseca, bez kvara, jedna zamjena selena, guma i akumulatora. Kupili KIA cee'd benzinca, sa svom opremom i prodali ga nakon 11 god. Da su samo stajali u garaži bilo bi dugo vrijeme.
Imali smo prije njih i uz njih više desetaka automobila, svih vrsta i fela, da ne nabrajam, mnoge bi siguran sam zasmetao taj popis.

Nabrojio sam sve ovo samo da ne brinete za našu odluku, što smo i zašto smo kupili baš ovaj i ovakav automobil. Ne strahujem za naše odluke, više me brinu nadobudni i neznalice u prometu, s kojima se moramo koturati. Oni tipa Audi na parkingu kod VŽ stadiona, koji ti potegne crtu s retrovizorom od tvojeg retrovizora do zadnje haube. Važno da je marka a vol za volanom, no da ne maltretiram.
Mi imamo razlog i pravo uživati u našem novom ljubimcu, a svi drugi neka voze, tko što voli ili može. ☕.
Jednom sam kupio novi auto i mislim da nikad više. Vozio ga 3.5 godine i prodao. Ne zbog cijene ili kvalitete, jednostavno mi auto dojadi nakon kratkog vremena i želim probat nešto drugo. Promijenio sam ih 30-tak kom. do sad, možda i više. I sad nakon godinu i pol kak vozim ovog Tucsona htjel bi neš drugo. Čim ga prodam dolazi nešto drugo, imam već viziju ali dok je on u dvorištu nemam kuda sa još jednim.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,977
Baš kako je i prije netko napisao, svatko zna za sebe sa čime raspolaže i kakve su mu mugućnosti. Moj otac je 2008. kupio novog Ford Focusa, redoviti servisi, osim potrošnog materijala ništa drugo nije mijenjano. Danas ga vozi sestra i uglavnom je zadovoljna. Ja sam također kupio novog Ford Focusa 2013. Danas ima 108000KM, očuvan i nikad sa njim problema, imam kupaca, ali ga ne želim prodati jer znam što imam. Bio novi, ili polovni auto, izbor je svakog čovjeka što će kupiti. Najvažnije u svome tome je da se što manje kvari, bez obzira koja je marka i da on mene doveze od točke A do točke B. Sve dok je tako ja sretan i zadovoljan i ako budem imao mogućnosti opet ću kupiti novi auto, to je samo moje razmišljanje, opet ponavljam, svatko za najbolje za sebe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Na moj dvor novi auto ne.
Meni se ne vozi uokolo tražeči mjesto gde nebu blizu mene nikog i ne vrti mi se film u glavi na kojem parkingu mi je neko ogrebal ili stisnul vrata ili čošak.
Šteta mi je i stare rage ali to nekak pregutnem jer u svakom autu kojeg sam imal u rubriku vlasnik ja dam upisati posljednji.
Možda nekad ali za sad dok auto služi meni i nije me strah sjesti u radnom odijelu u njega ne
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
I popodneva i vikendi provedeni u birtiji… I sve je to ok. Svatko zna za sebe kaj mu najviše paše. Al onda treba biti svjestan da ono kaj imaš ovisi o tvojim radnim navikama a ne o horoskopu i onda cviliti kak je teško.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
I popodneva i vikendi provedeni u birtiji… I sve je to ok. Svatko zna za sebe kaj mu najviše paše. Al onda treba biti svjestan da ono kaj imaš ovisi o tvojim radnim navikama a ne o horoskopu i onda cviliti kak je teško.
Alooo, nemoj tako 😂😂 U zadnje vrijeme sam proveo više popodneva u birtiji, vikendom također, zašto? Pa ne znam... Bogmater... Ah da, sad sam se sjetio, zato sam i propao 😰😱🤣

Šalim se naravno, takvih ima na pretek, kod mene u selu, birtija kao ne posluje dobro, a stalno ima naroda unutra, i to se pije - loče kao da će sutra smak svijeta.

Ja sad proveo par dana uzastopce s poslovnim partnerima, svi bi u birtiju na nešto hladno, a mene sramota kakvih sve ima tamo, a općenito i birtija je katastrofica 🙈😅
 

Najnoviji postovi

Na vrh