• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
meni je ta ručka odpojena a ona sa desne strane sjedala dignuta skroz gore i tako zablokirana.ustvari neko je stavio vijak pod nju i zategnuo ga.a kardanska osovina zablokirana.di mu je vijak za nivo ulja u getribi već sam ga obišo desetak puta i nikako da skužim,već sam skidao čep di se toči ulje reko možda ima štangicu na sebi ali ništa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tamo gdje izlazi prednja vuča iz menjača , iza prvog krsta kardana ima jedan šarafić uvrnut direktno u blok mjenjača , njega izvrneš i on ti je nivo ulja.
Čini mi se da je ključ 12 (ili 14) , iskreno ne sjećam se tačno.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
a jesu ga smjestili.gledam ovi noviji imaju na ljevoj strani na onom deklu.tak da nisam desnu stranu puno ni gledao.zahvaljujem savo.pivo i čevapi zasluženi.:icon_kidra:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lijeva ispod sjedišta napred normalni natrag preko brzina ispod getribe ima mislin napred 540 natrag 1000 o/min . Ispod sredine sica ona kao flah i ona okrugla i ona desno od sica su za regulažu visine hidraulika zaboravil sem laka rade vezane su na kocku ispod sica a mislim da ju zovu križni ventili.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Pa biraš hoćeš li da radi preko mjenjača ili preko motora najjednostavnije rečeno.
Aha, onda za vitlo za šumu koje koristim? Da li mogu vitlati iz kabine sa onom polugom desno pošto mi je vitlo bez lamela?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa koristit ćeš preko motora jer režim preko mjenjača se nemože koristiti dok traktor stoji , vratilo je u tom slučaju zavisno od kretanja točkova.
A možeš uključivati na tu sa strane , to ti ustvari i jeste kvačilo.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Pa koristit ćeš preko motora jer režim preko mjenjača se nemože koristiti dok traktor stoji , vratilo je u tom slučaju zavisno od kretanja točkova.
A možeš uključivati na tu sa strane , to ti ustvari i jeste kvačilo.
Aha, hvala
Pa koristit ćeš preko motora jer režim preko mjenjača se nemože koristiti dok traktor stoji , vratilo je u tom slučaju zavisno od kretanja točkova.
A možeš uključivati na tu sa strane , to ti ustvari i jeste kvačilo.
Aha sad mi je jasnije. Koliko kg utega bi smio staviti na prednji kraj?
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
200tinjak kila , toliko je i fabrički.
Ok, jos pitanje u vezi one cijevi kraj lijevog kotača ispod sjedala? To je navodno za hidrauliku? Treba li to otvarati prilikom zamjene ulja u hidraulici? Na čelu ima neki mali sarafic
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
može vitlat i preko mjenjača, digne zadnje kotače u zrak...;)
Kuzim da.. pitanje u vezi flaha ispod sjedala za uključivanje kardana, malo mi krci kad probam uključiti, pa onda moram naglije da bi uzubio. Kvacilo naravno stisnem pri uključivanju
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
pitanje u vezi flaha ispod sjedala za uključivanje kardana, malo mi krci kad probam uključiti, pa onda moram naglije da bi uzubio. Kvacilo naravno stisnem pri uključivanju
To se obavezno pali kad je traktor ugašen...
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ja ga imam već 11 godina, i sad sam uzeo Valtru, ali ne može se okrenuti to me uvijek živciralo jer sam morao upaliti ga da odvrti malo da se zubci pomaknu, jer na malceru ne mogu isto okrenuti preteško je..
 

Najnoviji postovi

Na vrh