• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Ja ga imam već 11 godina, i sad sam uzeo Valtru, ali ne može se okrenuti to me uvijek živciralo jer sam morao upaliti ga da odvrti malo da se zubci pomaknu, jer na malceru ne mogu isto okrenuti preteško je..
Kuzim da, meni je zbog vitla, pošto si radim vitlo bez lamela. Pa ako se zelim odmaknuti malo dalje pa vitlati, nemogu da mi se odmotava sajla u tom slucaju. Moram sići s traktora i vaditi klin
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Vidio sam već to s vitlom bez lamela, ali nisam siguran bas koliko ti je to dobra investicija, radije bi ti preporučio neko rabljeno s lamelom nekakvom,...
zvuci jednostavno ali i nije bas u praksi
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Vidio sam već to s vitlom bez lamela, ali nisam siguran bas koliko ti je to dobra investicija, radije bi ti preporučio neko rabljeno s lamelom nekakvom,...
zvuci jednostavno ali i nije bas u praksi
A vec sam pri kraju sa izradom, to ovako uz posao usput si radim. Budem vidio kako ce se ponasati. Imao sam takvo vitlo prije na Cormicku, bilo je ok
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Kardan se mora okretati ručno ako je u srednjem položaju ručka , pričamo o 52ki.
Jednostavno ispod sjedišta ispod onog poklopčića otpusti kočnicu.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
To da, ali onda moraš stalno ugasiti traktor, dole ga isključiti u srednji položaj, izvuci sajlu uključiti opet kardan na toj ručici upaliti traktor i tek onda kardan..
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
To da, ali onda moraš stalno ugasiti traktor, dole ga isključiti u srednji položaj, izvuci sajlu uključiti opet kardan na toj ručici upaliti traktor i tek onda kardan..
Imam klin koji se izvadi i onda se bubanj moze slobodno okretati i odmotavati sajla. Samo treba sići s traktora
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Možeš li mi objasniti malo na sta misliš, jer ga imam već dugo godina a iskreno još nisam uspio sigurno i bez krčenja upaliti to Dok je traktor uključen, kao ni ona ručica kompresora naprijed kod hladnjaka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Rekel bi da ti ne valja nekaj s "kuplungom" za kardan.
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Aha ok.. ovdje mi pocelo ulje curiti i dolje valjda na glavčini isto jer je curilo s vanjske strane kotača. Što ovdje treba raskopati?
 

Prilozi

  • IMG_20190315_153739.jpg
    IMG_20190315_153739.jpg
    148.2 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20190315_153743.jpg
    IMG_20190315_153743.jpg
    155.3 KB · Pregleda: 27
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Moraš svući čizmu na dole pa zamijeniti dvije gumice unutra , pod uslovom da se čizma nije razlokala onda gumice ne pomažu mnogo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ma nije to razlokana čizma, viš da je tek počelo curit...do razlokane čizme ima još 12 godina eksplatacije bez ulja...;)
 

Nikola59

Novi član
Tu od
8 Ruj 2017
Poruka
14
Postovani forumasi ,molio bih vas da mi odgovotite gdje je cep za sipanje ulja u mjenjac u mtz 52 69.god. skoro sam to kupio pa neznam
Oozdrav
 

filipyamaha

Član
Tu od
4 Stu 2017
Poruka
47
Moraš svući čizmu na dole pa zamijeniti dvije gumice unutra , pod uslovom da se čizma nije razlokala onda gumice ne pomažu mnogo.
Da li se kompresor pali kad traktor radi ili kad je ugašen?
 

Najnoviji postovi

Na vrh