• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza - vučeni

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
to je ta serija i godina proizvodnje :D
tak moj sused veli kad nekaj zaboravi il ne vidi :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
čuj dobro kažeš,mislim da bi sada trebao početi koristiti ginko :lol:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja imam ZMAJ 224. svakom bi preporucijo taj berac. ima izuzetno veliku propusnu moc obranog klipa preko komusackog stola , tako da gotovo nema sanse da ga zatrpas i moze dosta brzo da bere. Ja berem NA 1000 O/min PTO sa traktorom od 60 KS. Mnogo brze bere od TORNADA 80 mada je malo veci od njega, odnosno samo visociji a tezi samo 80 KG ali zato dosta konstrukciono jaci dosta bolje sitni masu i nize sijece. ima visociju tacku praznjenja spremnika. za odrzavanje dosta prost. uz dobro odrzavanje i pripremu za sezonu nema nekih vecih kvarova, uobicajeno neki lezaj,osigurac,lanac.uglavnom sica i to rijetko.


jel berač može podnijeti 1000 okretaja kardana?????

što mislite o beraču zmaj 2KM????
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ja sam vozio sip eko 3500 na 1000 obrtaj,i tad berac leti ali i lupa na sve strane
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a koji je optimalni broj obrtaja kardana????

negdje 600-700, za npr dvoredni zmaj 222-224????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
a koji je optimalni broj obrtaja kardana????

negdje 600-700, za npr dvoredni zmaj 222-224????
Ne pretjeruj. 540 je optimalna brzina 600...650 max.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
vidio sam da ljudi sa 539 rade na 1900 obrtaja motora,a on ima na 1600obrtaja 540 kardana......znači, to je tu negdje kako navodiš.......čudno mi je bilo, što je napisano da ide na 1000 obrtaja........
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
bok
jel ima možda neko berač dvoredni đuro đaković,zanima me kako bere(peruša),kako s djelovima jesu li skuplji od sip i zasto su im koševi tako visoko(koliko stane u njih - kila)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vidio sam da ljudi sa 539 rade na 1900 obrtaja motora,a on ima na 1600obrtaja 540 kardana......znači, to je tu negdje kako navodiš.......čudno mi je bilo, što je napisano da ide na 1000 obrtaja........

zar 539 na 1600 okr motora ima 540 na karadnu, ja mislio posto mu je za te okretaje potrebno bar 2100, ili gdje mu je najboljiokretni momenat, mozda tu ima 540.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Evo skladištar, sve slike koje tenutno imam :mrgreen:

aNaNa288.jpg
aNaNa010.jpg



malo da nadopunim.....

http://www.box.net/shared/il98dmnl3l
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pozdrav , jedno pitanje ,jel možda netko ima dimenzije sipovih berača 40 eol(stariji tip kojem se ne može skidati raketa) i 80,znači zanima me dužina s rudom,visina i širina(naravno da budu točne),unaprijed hvala
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da li stane sip tornado 40 na vucnu sluzbu???Imam u planu kupit jednog al neznam kako da ga dovezem kuci?Da li se on moze zakvaciti za vucnu slizbu i vozit po cesti?da li je moguce?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
da li stane sip tornado 40 na vucnu sluzbu???Imam u planu kupit jednog al neznam kako da ga dovezem kuci?Da li se on moze zakvaciti za vucnu slizbu i vozit po cesti?da li je moguce?

Balirke su većinom sire od berača pa stanu na kamion.
 
B

Bobo

Guest
da li stane sip tornado 40 na vucnu sluzbu???Imam u planu kupit jednog al neznam kako da ga dovezem kuci?Da li se on moze zakvaciti za vucnu slizbu i vozit po cesti?da li je moguce?

Zakopcas ga za traktor i dovuces kuci... Bar to nije nikakav problem.

Isao sam (do sad) po tri prkljucka i svaki je bio preko 100km u jednom pravcu, a zadnja avantura preko 130km tamo i isto toliko nazad ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Dovezli smo berac sa vucnom zakacili za kuku i gas! eto ako ima netko da mi malo kaze na sta da pripatim kod beraca i sta da promjenim prije sezone?poz slike kasnije cu stavit !
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
onda ste jako sporo vozili......jer to nebi radio......tako sam jednom vidio da torpedo traktor vuku s kamionom, sigurno nekih 70-80km/h.......a to nikako nije dobro....
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
Dovezli smo berac sa vucnom zakacili za kuku i gas! eto ako ima netko da mi malo kaze na sta da pripatim kod beraca i sta da promjenim prije sezone?poz slike kasnije cu stavit !

pa promjeni ono kaj ne valja na njemu. potrošeno remenje,lanci i lageri.ak cujes da ti lageri zuje ili ima lokera onda ga promjeni..ispucano remnje zamijeniš sa novim.ak ti fale nozi na frezi, onda kupi jos one koji su ti potrebni i nabrusi ih ak su tupi jer ti nece lijepo sjeckati.lanci ti moraju biti zategnuti ali ne "krvnički" Uglavnom,vodi brigu da ga prije branja dobro podmažeš.najbolje bi ti bilo da ti netko tko je radio sa beracom uzivom objasni i pokaže
 

Najnoviji postovi

Na vrh