• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako se dobro sjećam jednog podatka je to da onaj DKO-5500 ima 160 i neki ležaj na sebi , pa ti sam procijeni dali je to komplikovano.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Ma ajde ni T40 neradi nešto kod tebe, 70-80 ne bi imao gdje ni parkirati hehe.

Kak ne, čekaj sad da bude gotov novi projekt s viljuškarom, pa bude na kat :D: a ono, šta ja znam, bolji berač za sitnu nadoplatu, zato sam u nekoj neduomici...

Tolko ležaja i kilometar lanca.. :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Možda je bolji ali i dosta teži. Pazi kad bude blato kao 2014. god da nebuš plačal berbu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ma ništa od tog tako je jedan kod mene zamijenio jednorednog za dvorednog Sipa mislim da je dko ili taj T70, al čim je malo blato muči se sa Univerzalom 70-80ks.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Iako nisam ljubitelj zmaja moram priznati da sam ovaj kolegin 224 vukao u veliko brdo a bilo je mokro , rus je dostojan pogon za njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
T80 je relativno jednostavan i dosta lakši od DKO ili T70.
Mana su mu premali kotači, ne voli blato i bočne nagibe. Inače je prilično okretan za 2-rednoga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Na komušačkom stolu Z-222 , koji je raspored gumenih i metalnih valjaka ?
Ako gledamo jednu sekciju od 4 valjka , dal' su okolo gumeni valjci a unutra metalni ili obratno?

I može li neko malo detalja i utisaka vezano za Z-222 ?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Stao poslje posla da vidim to kino od berača... ne bi ga dal za 2 svoja :D: Tu 70-icu da čovjek sam rastavi, bilo bi djelova za 3 berača sastaviti :D:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kažeš ZJ? Ma i tak bude vjerojatno, ja tu vidim sam hrpu problema i kvarova, ali budem baš otišao pogledati da vidim kak je i šta.. .... t-80 je preskup za ovolko kolko ja delam, ali ipak je dobro podjeliti iskustva s nekim tko je radio s njim :)

Meni jedan bere s t 80 par godina ga ima oko 5 ili 6 godina bere za novce kvari se sad ko lud.
Sad veli još dve godine i da će novog kupovat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
A kaj posebno mu se kvari?
Ja nisam imal kvarova, ali sam ga priredil i pojačal nakon kupovine (rabljenog).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Nosače kljunova hedera (one koji nose rakete i iznad kojih idu lanci).
Dugački su i cijeli je heder težak, a cilindar je daleko iza.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
A u kakvom je opcenitom stanju berac?Covjek ga prodaje?

Ovak na prvu djeluje ok, mislim da ga je čak i novog uzeo. Kaže da je dosta težak, s 6211 ga vuče dok je prikoliko suho.. zadnje 2 godine nije mogao nikud s njime.. kak je kolega dado 6340 napisao.. to i je razlog.. zato bi ga zamjenio za manji.
Nisam bio zaintersiran, pa se nisam baš ni obazirao na druge stvari.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A kaj posebno mu se kvari?
Ja nisam imal kvarova, ali sam ga priredil i pojačal nakon kupovine (rabljenog).

A joj već sam zaboravio pričao mi kod nas mu puknuo neki mali lanac mrak bio.
Jednom mu se felge popustila sve uništila.
Frezu je sad radio komplet, sad vec malko slabije čisti .
Nije on loš ali ipak je to brdo novaca i brzo i bere pa možda ga i sili.
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
ja imas sip tornado 35,dobar je sve sam servisirao kad se potrgalo,kupio bi možda noviju liniju ali nemam para
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Drž' se ti 35-ice. Okretniji je to stroj i bolje (i od boljeg materijala) napravljen od T40.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ja bih ti preporučio 40-tku.. Nešto brži berač i samim tim bolje čisti ako ga tjeras jednako brzo kao T35.

Hidraulični heder ne bi mjenjao nizašto, kakve sve medje prelazim i neravnine katastrofa.
Koliko sam ja vidio 35-ticu ona je još slabija od 40-tke, imam dojam da je sva od lima. Možda griješim, ali mi tako djeluje. Pred 20 godina smo i mi imali 35, al stari kaže da je 0 bodova za 40-tku.

Al pošto velis da nemaš para dobar je i T35 :).
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Moze se i eko 3500 utegnuti i malo doraditi(ubrzati i pojacati)ali naj veca mana je fiksni eder,, ne uporedivo je mjerenje 35-ice i 40-ke.. t 40 izuzetan stroj.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Ovak na prvu djeluje ok, mislim da ga je čak i novog uzeo. Kaže da je dosta težak, s 6211 ga vuče dok je prikoliko suho.. zadnje 2 godine nije mogao nikud s njime.. kak je kolega dado 6340 napisao.. to i je razlog.. zato bi ga zamjenio za manji.
Nisam bio zaintersiran, pa se nisam baš ni obazirao na druge stvari.

Trebao bi vidjet berac da je u kolko tolko dobrom stanju ja bi se mjenjal za svoj T40...
 

Najnoviji postovi

Na vrh