• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
upravo je to i napisao da vodu ima na 2-3 metra ,i da kako kažeš nema te pumpe koja bi vukla sa veće dubine od 8-10 metara

ma nije to skroz točno, ja probao kod kuma na 11 metara sa svojom kineskom na struju i vuče...ali ne vuče kubik na sat kao kod mene, već vuče 150 litara...dakle, to je nekakva razlika između povlačenja vode sa 4-5 metara i 10-11 metara...ista pumpa, iste cijevi, ista struja...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ma nije to skroz točno, ja probao kod kuma na 11 metara sa svojom kineskom na struju i vuče...ali ne vuče kubik na sat kao kod mene, već vuče 150 litara...dakle, to je nekakva razlika između povlačenja vode sa 4-5 metara i 10-11 metara...ista pumpa, iste cijevi, ista struja...

Kineska pumpa , i svaka potopna normalno da gubi protok svojom dubinom u bunaru , što bi rekli svakih 10 metara mora savladati pritisak 1 BAR , pa nije za čuditi što daje na tu visinu manji pritisak ,,
a FONTANE to su pumpe koliko ja znam za vode do 5 - 6 do 8 metara jer je kod njih u pitanju potlak koji moraju stvoriti da bi digli vodu , kao i stndardne bunarske pumpe , a ako su dubine veće tada se ugrađuju injektori koji negiraju tlakove pa se može voda crpiti iz večih dubina
Kolega ima sreču što mu je voda plitko , te može crpiti sa jednom i drugom :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kineska pumpa , i svaka potopna normalno da gubi protok svojom dubinom u bunaru , što bi rekli svakih 10 metara mora savladati pritisak 1 BAR , pa nije za čuditi što daje na tu visinu manji pritisak ,,
a FONTANE to su pumpe koliko ja znam za vode do 5 - 6 do 8 metara jer je kod njih u pitanju potlak koji moraju stvoriti da bi digli vodu , kao i stndardne bunarske pumpe , a ako su dubine veće tada se ugrađuju injektori koji negiraju tlakove pa se može voda crpiti iz večih dubina
Kolega ima sreču što mu je voda plitko , te može crpiti sa jednom i drugom :)

E ovo bi sve potpisao samo bi dodao da sa injektorom nemožeš dobit količinu vode a kontam može da izračuna koliki podtlak treba fontana da napravi da bi digla vodu sa deset metara po mom treba da ti isčupa ruku iz ramena a opet nebi izvukao vodu.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Kineska pumpa , i svaka potopna normalno da gubi protok svojom dubinom u bunaru , što bi rekli svakih 10 metara mora savladati pritisak 1 BAR , pa nije za čuditi što daje na tu visinu manji pritisak ,,
a FONTANE to su pumpe koliko ja znam za vode do 5 - 6 do 8 metara jer je kod njih u pitanju potlak koji moraju stvoriti da bi digli vodu , kao i stndardne bunarske pumpe , a ako su dubine veće tada se ugrađuju injektori koji negiraju tlakove pa se može voda crpiti iz večih dubina
Kolega ima sreču što mu je voda plitko , te može crpiti sa jednom i drugom :)

Jel ima tko kakvu (pemtnu) ideju jel bi se nešto moglo postaviti na honda benzinsku pumpu da umjesto sa 6-8 m vuče vodu sa recimo 10 m ?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Jel ima tko kakvu (pemtnu) ideju jel bi se nešto moglo postaviti na honda benzinsku pumpu da umjesto sa 6-8 m vuče vodu sa recimo 10 m ?

INJEKTOR :p a možda bi na toj dubini radila i jednofazna muljača , normalno ako je struja problem mali agregat bi rješio slučaj ,,,,,,,,,,, :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

icerepin

Član
Tu od
5 Tra 2009
Poruka
66
Jel ima tko kakvu (pemtnu) ideju jel bi se nešto moglo postaviti na honda benzinsku pumpu da umjesto sa 6-8 m vuče vodu sa recimo 10 m ?

ukopaš se 2-3 metra i vučeš sa 6-8 metara
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
ukopaš se 2-3 metra i vučeš sa 6-8 metara

Razmišljao sam i o tome.
Od gore napraviti par metara cijevi fi 100 cm da se može pumpa spustiti niže na neku konzolu.... jednom smo nešto probali u nekoj grabi pa je završilo neslavno jer smo ju spuštali na štrikove....

A injektor....znam da ga stavljaju za hidroforske pumpe a da ima za nešto ovakvo nisam čuo
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A injektor....znam da ga stavljaju za hidroforske pumpe a da ima za nešto ovakvo nisam čuo

Sve zavisi za što se treba i koliko smo spremni truda uložiti u postavu ,,, kao što kažeš čuo si da su na hidroforu ,,, istina vjerujem da bi tebi uz injektor i povratnu cijev trebao i neki manji spremnik ,,,, a možda i ne ,, za njega nisam siguran ,,,, a ostalo je sve isto samo što onu pumpu pokreče el. motor a tvoj benziski ;)
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
upravo je to i napisao da vodu ima na 2-3 metra ,i da kako kažeš nema te pumpe koja bi vukla sa veće dubine od 8-10 metara

Imaju potopne pumpe koje mogu ići na veće dubine samo su preskupe.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Imaju potopne pumpe koje mogu ići na veće dubine samo su preskupe.

Znao bih složiti idealnu kombinaciju...al to toliko košta da nema smisla.
Dalo bi se sve riještiti da doslovno od doma palim i gasim i nadgledam,no to je suludo.

Na kakvu potopnu pumpu misliš ?
Mislim da ove benzinske nisu za vađanje vode iz bunara osim u nekim slučajevima gdje je voda gotovo na površini.

U kombinaciji sa agregatom da se svašta smisliti.
Za sada mi se čini najlogičnije agregat+Pedrollo koji bi vadio vodu iz bunara i ubaciovao u plastičnu paletu na visini od 3-4 m a dalje od toga slobodnim padom ili iz bunara Pedrollo u akumulaciju pa i akumulacije u ovu posudu Honda benzinskom
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pedrollo je čisto ok. Iznenadio sam se na jednom pokusu gdje su 4 rotora kroz fi 32 mm progurali 6 m3. Utrošak energije manji od večine novih fenova :)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Za tu cijenu ,meni to ne ulijeva povjerenje.
Gledao sam Pedrollo... za njih kažu da su ok...iako vele da su Grundfos bolje...
Pa opet Pedrolo počinju od 1500 kn a da je nešto jače i ozbiljno cijene su preko 2000 kn

u tome i je kvaka što nije loša ( pretpostavljam ) a nije ni skupa ,,, posudio sam einhelovu , isto tako odlična ali cijena cca 1000 kn

http://www.eponuda.com/pumpe-za-vod...bg-dw-900-n-4170960-pumpa-za-vodu-cena-232324

ovu kinesko rusku čovjek ima u bunaru za vodovod i nikakvih problema , ali kaže da je nabavio za 1000 kn tako da dalje nisam razgovarao .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
imaju rusi jednu strašnu pumpu, membransku, koja recimo to tako pulsira i pumpa vodu...može iz kakve oćeš dubine, i ne smeta ju ni pijesak ni krokodili...naravno, isto je potopna, tj. mora biti na dnu bunara...
 

Najnoviji postovi

Na vrh