• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cvjećarstvo

  • Temu pokrenuo tomislav jura
  • Datum prvog posta
D

daany

Guest
koliko se ja razmem u to (nije bas moj dio) pelargonija se uzgaja iz reznica sjeme nepostoji za kupiti...a koliko vama uopce treba tegli za tu terasu? za 20ak tegli vam se ne isplati zaj... sa tim jer bez plastenika i grijanja nebudete imali bog zna kaj a na kraju cete opet ici kupit...bolje vam je sa nekim od proizvodjaca kod vas se dogovorit da vam da neki popust jel je to i njegova reklama a ujedno ga mozete i pitati da vam objasni kaj vam treba sve da bi vam cvijece bilo lijepo i veliko i napraviti kombinaciju jeftinijh i malo skupljih vrsta nemora bit sve jednako..;imao sam i ja lokal i ja sam radio kombinaciju surfinije i smilja ili tamjana...smilj i tamjan se jako lijepo razrastu i preko metra znaju se spustit ali ne cvatu a surfinija je prekrasna ali sa njom je malo vise posla ali prekrasno cvate i imate puno boja jedino ona nebi smjela bit na direktnom suncu...jedne godine sam imao i visece begonije i one lijepo cvatu...a tamjan vam ujedno tjera i muhe ako ih ima

Ima za kupiti sjeme pelargonije ali vam je jako skupo. 1000sjemenki oko 1000kn.
 
M

mojca

Guest
Sijala sam pelargonije iz sjemena,moram biti iskrena da je to najljepša biljka koju sam imala jer vam ona već iz korjena raste na gusto nejde samo jedna grana,ima za kupiti u Austriji u Austrosatu i to ima i po 250 sjemenki i sortno i miješane boje.Sigurno vam neće izaći svih 250 sjemenki posebno ako nemate kvalitetno klijalište ali eto možete probati ako nađete računicu u tome.

Što se tiče ove planirane proizvodnje reda treba napraviti,ako se nas par entuzijasta nađe i dogovori strategiju i sa time ide prema ministarstvu uz pomoć recimo savjetodavne službe koja ima pametnih i zainteresiranih ljudi,mislim da se može puno napraviti posebno sad dok traje vrijeme prilagodbe EU propisima i načinu rada.Ako se sami ne organiziramo ne pokrenemo inicijativu nitko to neće učiniti za nas ,ni jedno ministarstvo ni itko od državnih činovnika,oni su suport za nas,i oni su tu za sprovođenje naših ideja ako su dobre i kvalitetne,te također ako služe večini,a ne pojedincu.Da bi se sustav mijenjao moramo se i mi mijenjati i tek onda će biti bolje.To je spor i težak put ali njime treba ići.Na kraju krajeva dali itko zna što radi i čemu služi poljoprivredna komora?

Ja trebam ići sad na konferenciju u Brissel sa temom žene u poljoprivredi,u svakom slučaju obavjestit ću vas o tome,a pogotovu smjernicama koje su zadane od EU o daljnjem razvoju Hr u poljoprivredi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Ima za kupiti sjeme pelargonije ali vam je jako skupo. 1000sjemenki oko 1000kn.

eto super sad znam vise :) nisam stvarno znao da se moze i iz sjemena uzgojit...doduse nije me ni zanimalo pa se nisam interesirao...a kad smo kod skupoce jel tko dobio od kadma cjenik za ovu godinu i vidio koliko kosta sjeme coctail rajcice??? 1000sjemenki je 10.390,00kn sa pdv-om
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Sijala sam pelargonije iz sjemena,moram biti iskrena da je to najljepša biljka koju sam imala jer vam ona već iz korjena raste na gusto nejde samo jedna grana,ima za kupiti u Austriji u Austrosatu i to ima i po 250 sjemenki i sortno i miješane boje.Sigurno vam neće izaći svih 250 sjemenki posebno ako nemate kvalitetno klijalište ali eto možete probati ako nađete računicu u tome.

Što se tiče ove planirane proizvodnje reda treba napraviti,ako se nas par entuzijasta nađe i dogovori strategiju i sa time ide prema ministarstvu uz pomoć recimo savjetodavne službe koja ima pametnih i zainteresiranih ljudi,mislim da se može puno napraviti posebno sad dok traje vrijeme prilagodbe EU propisima i načinu rada.Ako se sami ne organiziramo ne pokrenemo inicijativu nitko to neće učiniti za nas ,ni jedno ministarstvo ni itko od državnih činovnika,oni su suport za nas,i oni su tu za sprovođenje naših ideja ako su dobre i kvalitetne,te također ako služe večini,a ne pojedincu.Da bi se sustav mijenjao moramo se i mi mijenjati i tek onda će biti bolje.To je spor i težak put ali njime treba ići.Na kraju krajeva dali itko zna što radi i čemu služi poljoprivredna komora?

Ja trebam ići sad na konferenciju u Brissel sa temom žene u poljoprivredi,u svakom slučaju obavjestit ću vas o tome,a pogotovu smjernicama koje su zadane od EU o daljnjem razvoju Hr u poljoprivredi.

vi ste stvarno entuzijast ja sam uvjerenja da se nemoze nista napravit...vi mozda imate srece da u savjetodavnoj sluzbi imate dobre ljude ali drugdje nije takav slucaj a i drzavni sluzbenici bi trebali biti tamo zbog nas ali ni to nije bas tako a i najveca stvar je sta u najvise mjesta kod nas oni svi sluze lokalnom pojedincu a ne vecini i to je nazalost ziva istina koju mogu argumentirat na svojem slucaju samo bi li trebalo pol dana da to sve napisem
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Sijala sam pelargonije iz sjemena,moram biti iskrena da je to najljepša biljka koju sam imala jer vam ona već iz korjena raste na gusto nejde samo jedna grana,ima za kupiti u Austriji u Austrosatu i to ima i po 250 sjemenki i sortno i miješane boje.Sigurno vam neće izaći svih 250 sjemenki posebno ako nemate kvalitetno klijalište ali eto možete probati ako nađete računicu u tome.

Što se tiče ove planirane proizvodnje reda treba napraviti,ako se nas par entuzijasta nađe i dogovori strategiju i sa time ide prema ministarstvu uz pomoć recimo savjetodavne službe koja ima pametnih i zainteresiranih ljudi,mislim da se može puno napraviti posebno sad dok traje vrijeme prilagodbe EU propisima i načinu rada.Ako se sami ne organiziramo ne pokrenemo inicijativu nitko to neće učiniti za nas ,ni jedno ministarstvo ni itko od državnih činovnika,oni su suport za nas,i oni su tu za sprovođenje naših ideja ako su dobre i kvalitetne,te također ako služe večini,a ne pojedincu.Da bi se sustav mijenjao moramo se i mi mijenjati i tek onda će biti bolje.To je spor i težak put ali njime treba ići.Na kraju krajeva dali itko zna što radi i čemu služi poljoprivredna komora?

Ja trebam ići sad na konferenciju u Brissel sa temom žene u poljoprivredi,u svakom slučaju obavjestit ću vas o tome,a pogotovu smjernicama koje su zadane od EU o daljnjem razvoju Hr u poljoprivredi.

Eto da se i ja malo uključim u ovu raspravu!
mojca.
Savjetodavna služba ti vi še ne postoji-spada u poljoprivrednu komoru
Poljoprivredna komora,u službi je poljoprivrednika-i financira se od naših poticaja.
Svaka čast na hrabrosti da se ide prema ,ministarstvu sa idejama/kritikama-novi ministar možda ima sluha,ali u nekoliko navrata sam, sa istomišljenicima pokušao sa bivšim isto i da neduljim krajnji rezultat o bodova.....a slažem se da se ima šta rješavat.
A rješavat bi trebali od polj. komore,ministarstva poljoprivrede.udruge...a jel tko rekao od njih išta o prilagodbi,propisa o Eu(pisao sam o tome,u rubrici"financije,propisi....o povrću/ima sličnosti)
pozz!
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Fermi ZG

Zanima me jel itko radio sa ovom kućom i kakav ima utisak od iste!
Naime još u 9 mj.prošle god., sam narućio sjeme cvijeća i povrća u istoj.
Obečava,g Toni stiže za Božić-nema,Stiže za N. godinu-nema....prije tri tjedna,evo poslao sam-čekam tri dana-nema,zovem-pa moralo je doći,zovem drugi dan-esad sam pronašao odrezak od poslane pošte i vidim da sam poslao na krivi poštanski broj,čekamo povratak pošiljke,nakon par dana opet zovem,g.TONI se kune u djecu ,ženu da je poslao i da će ići na poštu(da ju rasturi),prođe par dana i ništa,ja više ne zovem jer mi je.....,u utorak,ovaj tjedan u 8 sati u jutro, zvoni moj mob.i ono ja sam TOni,evo upravo sam sad poslao ponovu pošiljku za vas-ja se lijepo zahvalim,čekam dva dana-ništa,čekam i treći-opet ništa,zovem g TONIJA "FERMI" ZG-mobitel iskljućen.

Ako čitaš ovo:
TONI daj se g...,u moj ku..,da ne buš na muki!
 
M

mojca

Guest
znala sam uzimati od njih lukovice gladiola i bili su okej.Znam da ljudi dosta uzimaju od njih sjeme povrća i do sad je bilo sve ok.Ah ko zna u ova luda vremena može čovjek propast preko noći pa da nema isporuke,neznam šta ti reć
 
M

mojca

Guest
Znam gospođu iz savjetodavne ili kako god se to sad zove Ines Pohajda.Njen dio je baš cviječe.Zbilja si je dala truda oko svih,imala je ispočetka i ona svog favorita,ali čovjek ako je imalo pametan i obrazovan procijeni ljude kad ih upozna ipromijeni stav,tako je i ona shvatila da ulizice nisu baš dobri i zauzela je stav jednakosti prema svima.To je moje iskustvo.Slažem se tako i za državne službenike u ministarstvu,ali ne smijemo se prepustiti stihiji,nego trebamo djelovati polako ali ciljano i promjene će doći.Možda sam veliki optimista ,šta mogu,ali ja vjerujem u to_Okružimo se pravim ljudima,onima koji shvačaju da ako je zajednici dobro i ako zajednica napreduje,automatski napreduju i svi pojedinci,i vidjet ćete doći će promjene.Kod svih promjena je bilo otpora u većoj ili manjoj mjeri ali kad ljudi osjete jednakost za sve bez pogodovanja i kad osjete konkretne pozitivne pomake doći će do uzleta.

Ajme postajem ko propovjednik:D
 
D

daany

Guest
Zanima me jel itko radio sa ovom kućom i kakav ima utisak od iste!
Naime još u 9 mj.prošle god., sam narućio sjeme cvijeća i povrća u istoj.
Obečava,g Toni stiže za Božić-nema,Stiže za N. godinu-nema....prije tri tjedna,evo poslao sam-čekam tri dana-nema,zovem-pa moralo je doći,zovem drugi dan-esad sam pronašao odrezak od poslane pošte i vidim da sam poslao na krivi poštanski broj,čekamo povratak pošiljke,nakon par dana opet zovem,g.TONI se kune u djecu ,ženu da je poslao i da će ići na poštu(da ju rasturi),prođe par dana i ništa,ja više ne zovem jer mi je.....,u utorak,ovaj tjedan u 8 sati u jutro, zvoni moj mob.i ono ja sam TOni,evo upravo sam sad poslao ponovu pošiljku za vas-ja se lijepo zahvalim,čekam dva dana-ništa,čekam i treći-opet ništa,zovem g TONIJA "FERMI" ZG-mobitel iskljućen.

Ako čitaš ovo:
TONI daj se g...,u moj ku..,da ne buš na muki!

Mislim da je ovo jako dobra informacija jer sam i ja gledala njihovu stranicu pa dobro da ste napisali svoje iskustvo s njima jer bi nas druge vjerojatno nasamarili. Hvala.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
koliko se ja razmem u to (nije bas moj dio) pelargonija se uzgaja iz reznica sjeme nepostoji za kupiti...a koliko vama uopce treba tegli za tu terasu? za 20ak tegli vam se ne isplati zaj... sa tim jer bez plastenika i grijanja nebudete imali bog zna kaj a na kraju cete opet ici kupit...bolje vam je sa nekim od proizvodjaca kod vas se dogovorit da vam da neki popust jel je to i njegova reklama a ujedno ga mozete i pitati da vam objasni kaj vam treba sve da bi vam cvijece bilo lijepo i veliko i napraviti kombinaciju jeftinijh i malo skupljih vrsta nemora bit sve jednako..;imao sam i ja lokal i ja sam radio kombinaciju surfinije i smilja ili tamjana...smilj i tamjan se jako lijepo razrastu i preko metra znaju se spustit ali ne cvatu a surfinija je prekrasna ali sa njom je malo vise posla ali prekrasno cvate i imate puno boja jedino ona nebi smjela bit na direktnom suncu...jedne godine sam imao i visece begonije i one lijepo cvatu...a tamjan vam ujedno tjera i muhe ako ih ima

imam terasu od 20metara ispred lokala i na kući oko 40metara. e sad koliko bi mi trebalo neznam,treba računati. i cvjetnjaci nisu baš jeftini,ima toga kad čovjek kreće otpočetka. a nešto ću smisliti. imam ja plastenik,sa povrćem se bavim pomalo pa nije problem mjesto. mislio sam onako laički,kupim vrećicu sjemena za neku sitnu lovu da tako kažm,i onda probam uzgojiti nešto od toga. kao i povrće,sjeme jeftino a za flanac traže bogatstvo.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Zanima me jel itko radio sa ovom kućom i kakav ima utisak od iste!

Utisak jako loš. Slao sam X mailova i nikad dobio odgovor. Htio sam kupit lukovice narcisa ali ništa od toga. Zvao sam na broj mobitela i pričao sa likom i reko mi je pošalji mail. Ja kažem da sam mu već poslao brdo mailova a on kaže da pošaljem opet. I tako opet ništa :madmana: I na telefonu mi je djelovao čudan, ja sam mu govorio o narcisama a on meni nudio tulipane. :scratch Uglavnom katatstrofa. Ne znam šta se dešava sa tom firmom ali mene nisu oduševili.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
imam terasu od 20metara ispred lokala i na kući oko 40metara. e sad koliko bi mi trebalo neznam,treba računati. i cvjetnjaci nisu baš jeftini,ima toga kad čovjek kreće otpočetka. a nešto ću smisliti. imam ja plastenik,sa povrćem se bavim pomalo pa nije problem mjesto. mislio sam onako laički,kupim vrećicu sjemena za neku sitnu lovu da tako kažm,i onda probam uzgojiti nešto od toga. kao i povrće,sjeme jeftino a za flanac traže bogatstvo.


Gledam cjenik cvijeća i vidim da nema u ponudi sjemenki visećih pelargonija. Eventualno biš mogo probat sijat hibride petunija međutim kao biljka su dosta osjetljive na pepelnicu i treba ih ljeti zaljevat svaki dan, vole puno papat tako da ih treba 2 puta tjedno prihranjivat i jednom mjesečno trebaju i željezno. Uglavnom nisu biljke "posadi i zaboravi". Ne opraštaju nemar. Pelargonije su druga priča. U zadnje 2 godine na tržištu su dostupne i nove hibridne pelargonije iz serije "Calliope" i "Caliente" koje su stvarno nevjerovatne biljke. Više o njima imaš ovdje: http://bloomsallsummer.com/about.html

Što se petunija tiće cijene su sljedeće:
Petunia hybrida Ramblin F1, Goldsmith; viseca petunija, dužina 85 cm, veliki
cvijet 1000 ns 1.150,00kn-a

Petunia hybrida Avalanche F1,Benary; viseca velikocvjetna petunija, 1
m dužine, vrlo rana; PREPORUCUJEMO PROBATI!!! 250 sp 210,00kn-a

To je samo jedan mali dio ponude petunija.

Sjemenke možeš naručit preko Kadma.
 
M

mojca

Guest
Nordycom zašto ne uzmeš narcise od Anite iz Juriflora iz Kutine.Ja sam uzela jesenas i narcise i 6 boja zumbula sve za tegle,a ima u ponudi i drugih lukovica.Poveži se s njom pa da te obavijesti kad ima šta,a cijene su iste kao i kod ovih,ćak mislim da su zumbuli bili 10 lipa jeftiniji
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Nordycom zašto ne uzmeš narcise od Anite iz Juriflora iz Kutine.Ja sam uzela jesenas i narcise i 6 boja zumbula sve za tegle,a ima u ponudi i drugih lukovica.Poveži se s njom pa da te obavijesti kad ima šta,a cijene su iste kao i kod ovih,ćak mislim da su zumbuli bili 10 lipa jeftiniji

Hvala mojca! Nisam znao za tu gospođu. Na žalost kad tražim po internetu nailazim na jako mršave informacije. Ovo je već treća godina da tražim te lukovice. Malo je falilo da nisam iz Nizozemske naručivao :rolleyess: Kontaktirat ču Jurifloru.
 
Posljednje uređivanje:

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
pozdrav ekipi cvijećarima...

imam jedno pitanje gdje nabavljate lončiče za saditi najeftinije. 9,10 i 12 cm.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Gledam cjenik cvijeća i vidim da nema u ponudi sjemenki visećih pelargonija. Eventualno biš mogo probat sijat hibride petunija međutim kao biljka su dosta osjetljive na pepelnicu i treba ih ljeti zaljevat svaki dan, vole puno papat tako da ih treba 2 puta tjedno prihranjivat i jednom mjesečno trebaju i željezno. Uglavnom nisu biljke "posadi i zaboravi". Ne opraštaju nemar. Pelargonije su druga priča. U zadnje 2 godine na tržištu su dostupne i nove hibridne pelargonije iz serije "Calliope" i "Caliente" koje su stvarno nevjerovatne biljke. Više o njima imaš ovdje: http://bloomsallsummer.com/about.html

Što se petunija tiće cijene su sljedeće:
Petunia hybrida Ramblin F1, Goldsmith; viseca petunija, dužina 85 cm, veliki
cvijet 1000 ns 1.150,00kn-a

Petunia hybrida Avalanche F1,Benary; viseca velikocvjetna petunija, 1
m dužine, vrlo rana; PREPORUCUJEMO PROBATI!!! 250 sp 210,00kn-a

To je samo jedan mali dio ponude petunija.

Sjemenke možeš naručit preko Kadma.
hvala kolega. budem nešto iskemijao kad dođe vrijeme.
 

Najnoviji postovi

Na vrh