• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Bok
Ja imam Foton 254.
Dogodilo mi se da su mi pukla 2 filtera nafte u roku mjesec dana prvi je propišao nakon 15min od paljenja s cca ukupno 230 sati rada a drugi nakon nekih 5 sati kontinuranog rada ukupno nekih 3o sati rada (taj je star mjesec dana ).Neznam može li ovo imati veze s trakotorom jer su filteri potrošna roba .Prvog se nesjećam a na ovom drugom piše UFI .Dali je netko imao sličnih iskustava.
Pozdrav
Nikica
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bok
Ja imam Foton 254.
Dogodilo mi se da su mi pukla 2 filtera nafte u roku mjesec dana prvi je propišao nakon 15min od paljenja s cca ukupno 230 sati rada a drugi nakon nekih 5 sati kontinuranog rada ukupno nekih 3o sati rada (taj je star mjesec dana ).Neznam može li ovo imati veze s trakotorom jer su filteri potrošna roba .Prvog se nesjećam a na ovom drugom piše UFI .Dali je netko imao sličnih iskustava.
Pozdrav
Nikica

Nikica, možeš li podijeliti neke informacije o traktoru?
Koliko konja u stvari ima? Po nekim informacijama 25a a po drugima 28.
Koliko je širok kada je sužen na najmanju širinu?
Koje priključke imaš i koje veličine? Kako se traktor nosi sa njima?
Koje je godine proizveden i koliko sati si odradio do sada?
Koji kvarovi (osim filtera)?
Tvoj ukupni dojam?
 

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Nikica, možeš li podijeliti neke informacije o traktoru?
Koliko konja u stvari ima? Po nekim informacijama 25a a po drugima 28.
Koliko je širok kada je sužen na najmanju širinu?
Koje priključke imaš i koje veličine? Kako se traktor nosi sa njima?
Koje je godine proizveden i koliko sati si odradio do sada?
Koji kvarovi (osim filtera)?
Tvoj ukupni dojam?

bok
Traktor sad ima 4 godine i kupljen je u Čakovcu pošto neživim tamo gdje je traktor tek preko vikenda mogu provjeriti godinu proizvodnje.Uzeo sam voćarsko vinogradarsku varijantu tako da je širok 1,2m,intezivnije sam ga počeo koristiti prije nepunu godinu dana a do tada je služio za prjevoz ogrjeva, žala,kamena i druge transportne aktivnosti.
Sad u vinogradu koristim Pačije noge s 7 elemenata ,širine 1.2m i tu nema nikakvih problema,frezu Hinter 1.3m širine također nema tragova mučenja na traktoru (osim kad naleti veći kamen ali to je druga vrst problema),još sam u početku koristio i strižnu kosu od gramipa i nije bilo problema sad mi ta kosa samo smeta jer više nemam šta kositi ,također nosim špricu od 330l ali s neovisnim motorom (ručni rad),još sam ovo ljeto orao s posuđenim plugom imt neki veliki čini mi se 14 cola tu je bilo problema s proklizavanjem ali uspio sam obaviti posao.
Meni piše da ima 25ks i neznam kako bi to provjerio.
Od kvarova sam imao samo jedan koji ni danas nije rješen a odnosi se na ispadanje nekakve piksne i tada traktor ostane bez veze s motorom što je i opasno jer se uobičajeno događa kod kočenja motorom na nizbrdicama.Dolazio je serviser ali njegovo znanje je bilo stvarno oskudno.Koliko sam ja skužio u upustvima tamo se trebao nalaziti nekakav mjenjač za "puzanje" a kod mene toga nema a kosooki koji je to zamjenio s tom piksnom nije dovoljno razmislio o svojim postupcima.Ostale stavri još uvjek funkcioniraju.
Općenito se vidi da je to stroj iz sredine 20.stoljeća samo maskiran u nešto noviji dizajn.
Meni je i ovo svemirski brod u odnosu na TV418 kojeg sam koristio prije.A modernije traktore iz 21.stoljeća neću ni gledat da nepadnem u depresiju.
Pozdrav
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Najljepše zahvaljujem prijatelju. :partyman:
Iscrpno i bez šminkanja.
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
pozdrav zamolio bih vas ako ima neko katalog za eurovolf 454 bio bih zahvalan ili upute kako podesiti lamelu naštelovati pozdrav
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
pozdrav zamolio bih vas ako ima neko katalog za eurovolf 454 bio bih zahvalan ili upute kako podesiti lamelu naštelovati pozdrav

imam ja uputstvo da se toga traktora riješiš dok još vrijedi jer što dalje vrijeme odmiče sve ćeš više problema imati s njim, iz ti iskustva govorim kao prijatelju da to prodaš i kupi bilo šta drugo :?
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
pozdrav nisam ja vlasnik traktora nego i ja sam neki majstor pa sam se zadesiop tu kad je covjek rasklopio traktor jer je lamela klizala stvarno nisam vidio onakav sistem korpe kvacila interesuje me sta je konstruktor napisao o stelovanju a i da li sam ja dobro zamislio stelovanje jer po meni ona tri vijka treba stezati do kraja da vuce kljuc 22 da li grijesim ili ne ako neko ima da objasni bilo bi korisno jer stvarno ovakav sistem je rijedak pozdrav
 

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
optika trapa

Bok imam pitanje za mehaničare.Rječ je o traktoru 254 s pogonom na sve 4 .
Prije pola godine primjetio sam da mi se troše prednje gume s valjske strane te sam napravio podešavanje prema uputama koje sam dobio s traktorom .Nije bilo neke veće razlike ali svakako nije pomoglo tako da sad imam prednju desnu gumu u potpunosti ćelavu s vanjske strane a desna je manje više dobra.
Imaju li jos nekakve pojedinosti u "optici" prednjeg trapa.jer mi se čini da je ljevo kolo malo nakošeno u odnosu na desno a koliko vidim to se nemože namještati.
 

Moslavac

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
32
Bok
Ja imam Foton 254.
Dogodilo mi se da su mi pukla 2 filtera nafte u roku mjesec dana prvi je propišao nakon 15min od paljenja s cca ukupno 230 sati rada a drugi nakon nekih 5 sati kontinuranog rada ukupno nekih 3o sati rada (taj je star mjesec dana ).Neznam može li ovo imati veze s trakotorom jer su filteri potrošna roba .Prvog se nesjećam a na ovom drugom piše UFI .Dali je netko imao sličnih iskustava.
Pozdrav
Nikica
I meni se to dogodilo na eurowolfu, loši filteri.Kupiš novi kvalitetniji filter koji paše
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Sto se tice trosenja prvih guma najbolje bi ti bilo zamijeniti lijevu i desnu gumu i miran si jos neko vrijeme. Moj 554 ima 1900rs, a pred nekih 600rs smo zamijenili gume i sad su otprilike isto potrosene, a imaju nekih 1 cm ripne,mozda izdrze jos iducu sezonu i kupujem nove.
Cudno ali zadnje gume kao da se nisu nista potrosile do sad...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Sto se tice trosenja prvih guma najbolje bi ti bilo zamijeniti lijevu i desnu gumu i miran si jos neko vrijeme. Moj 554 ima 1900rs, a pred nekih 600rs smo zamijenili gume i sad su otprilike isto potrosene, a imaju nekih 1 cm ripne,mozda izdrze jos iducu sezonu i kupujem nove.
Cudno ali zadnje gume kao da se nisu nista potrosile do sad...

jako loše napravljen prednji most i kotači su stalno u ausvinklu
 

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
jako loše napravljen prednji most i kotači su stalno u ausvinklu

To se i meni čini jer sam ponovo gledao kako to ispraviti i čini mi se nemoguće jednostavno neznam šta ponaknuti da bi stali uspravnije.Pokušat ću povećat raspon u prednjem djelu kotača tako mi se čini da bi trebao početi jesti unutarnji kraj gume.
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
na mom je filter ok,jedino sam dao napraviti standardni navoj za filter ulja,sad pase svaki standardni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako Bog da sutra stiže jedan skoro novi Eurowolf 454, ima svega oko 45rh, vlasnik je umro, pa je traktor dobila njegova kčer, odnosno moja strina. Sutra bi ga trebal dotjerati doma, pa bude svakakvih pitanja i nejasnoća.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ako Bog da sutra stiže jedan skoro novi Eurowolf 454, ima svega oko 45rh, vlasnik je umro, pa je traktor dobila njegova kčer, odnosno moja strina. Sutra bi ga trebal dotjerati doma, pa bude svakakvih pitanja i nejasnoća.

kad stigne uslikaj i stavi da vidimo o čemu se radi. Nemoj se ljutiti ali mislim da se nećeš jako usrećiti, vidio sam kako se kod eura 254 kardanska osovina rascijepila popola uz cijelu dužinu kao metrica kad je cijepaš, eto toliko o kvaliteti:lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nije to traktor za mene, to si nebi poželio nikad u drvoru, ali eto, strina ga je dobila, a oni su odmah kuća do mene, tak da ga se budem na popravljao i na vozio, ali iskreno se nadam da nebude baš tako loš kao što sam pročitao u ovoj cijeloj temi.
Inače nam stric puno zemlje, oko 6-7 jutara oranja godišnje, par puta u šumu i tako, sve sitno, a ima i IMT 540 za kojeg se nadam da ga nebude prodal, jer ak ovaj stane da ima doma traktor. ;)
 

Eurowolf

Član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
90
Ja sam sa svojim cjepao drva na pužni kalač,znalo se desiti da kladu od 40-ak kg zarotira i ugasi se pod njom kad se puž zacvika i niš nije puklo..
Što se tiče kvarova to je priča za sebe..prolazim kroz slavoniju često i vidio sam kako su na pola raskopani bili traktori od john deera-do fergusona,svakome se pokvari nesto,stvar je jedino u cijeni rezervih djelova,na staroj ruskoj 82-ci napraviš generalku za plaču i ganjaš ga opet 10 godina,dok novijem john deeru ako se pregrije teško da se može blok poravnati,tak da je to sve relativno..

Šanana nemoj se začuditi ako ti se svidi,pa se nasjediš u wolfu više nego u imt-u.;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dovezo je danas stric traktor doma, ja sam oral cjeli dan na polju, videl sam ge tek navečer, tak da nema slika, ako stignem budem ga sutra poslikal...
Uglavnom neče upalit bez dekompresora, pol instalacije nevalja i ima toga, onaj vosoki sigurnosni ram s krovom, nemre mu ni u jednu garažu...

E da, nema gorenje poteznice za dvoosovinske prikolice, znam da u JURVALU ima za kupiti, jel netko zna koliko košta tamo??
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
E da, nema gorenje poteznice za dvoosovinske prikolice, znam da u JURVALU ima za kupiti, jel netko zna koliko košta tamo??
Kad sam ja kupovao traktor EuroWolf 454 , 2006 g bila je 1,400.00 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh