• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

B

branko

Guest
ak nazicam necaka slike za forum da vidite jednu 615 kod nas totalno obnovljenu i tip je stavil ili kromirani auspuh ili od inoxa pa dobro ispoliran , e traktor izgleda fenomenalno.
 
R

robert

Guest
ja bi vise volio pare koje taj fendolino vrijedi :wink:
i kod mene je jedan na 615 radio auspuf
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
EEEEEE, tko ga nebi htio imati, turbo dobro izgleda...onako, opako, cool! I onaj 936 black edition mi je mrakič :lol:
 
B

branko

Guest
da, al ovo je stara 615-ica negdje 9x godina inace vlasnik je iz kc ivanca.
 
R

robert

Guest
ova kod mene je iz '89 615lsa
taj na slici 936 stvarno opako izgleda,ali nazalost to je sve.....citao sam njegov test u auto klubu,da u auto klubu,sve je bilo ok,dok nisam pogledao okretni moment,za 360 ks, 1480NM,a case od 325 ks ima 1560,a 0d 375ks,1870,a to je prevelika razlika,cak 400 nm vise od fendta,a traktori od 110ks imaju 400nm...drugim rijecima to znaci slabiji case za 40 ks,lakse ce vuci iste strojeve negoli fendt.fendt nema mnogo iskustva u proizvodnji velikih traktora....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
robert kaže:
ova kod mene je iz '89 615lsa
taj na slici 936 stvarno opako izgleda,ali nazalost to je sve.....citao sam njegov test u auto klubu,da u auto klubu,sve je bilo ok,dok nisam pogledao okretni moment,za 360 ks, 1480NM,a case od 325 ks ima 1560,a 0d 375ks,1870,a to je prevelika razlika,cak 400 nm vise od fendta,a traktori od 110ks imaju 400nm...drugim rijecima to znaci slabiji case za 40 ks,lakse ce vuci iste strojeve negoli fendt.fendt nema mnogo iskustva u proizvodnji velikih traktora....

Da, o tome smo več pričali, ja mislim da je tu najviše kriv motor od samo 7.2 litre, Barem 8, Jd ima 9 litreni motor pri istoj snazi!
 
R

Ratarko

Guest
Ja se ne bih složio sa vama dvojicom , Fendt je dominantan ( uz JD 8530 ) i u toj klasi traktora bez obzira na manji okretni moment jer on tu nije bitan . Kod tih traktora je bitna njihova težina a ne moment . Radi se o tome da nijedan nije dovoljno težak , imaju težinu tek preko 10 tona a pogotovo to ne može iskoristiti Case Magnum 310 koji nema niti 9.5 tona . Traktor od 350 KS bi trebao imati minimalno 15-16 tona za kvalitetan rad a tek onda se osjeti taj okretni moment kada je traktor full opterečen tegovima .
 
B

bajki

Guest
Ratarko dali je prednost prednje gibljive osovine samo u tome da točak uvijek stoji na tlu sa cijelom svojom površinom, pa traktor ima veču vučnu silu ili ima još neke prednosti? Vjerovatno je i udobniji traktor prilikom transporta.
 
R

Ratarko

Guest
Bajki , u pravu si za te dvije stvari . Bilo bi još prednosti , dosta...
Evo nekih , prednja gibljiva osovina ti čuva traktor . Primjer ti je moj Massey koji nema šasije a ipak je to traktor od 200 KS koji bi ju trebao imati . Radi se o tome da prednja osovina upija dosta udaraca koji se ne prenose dalje na traktor , tokom vijeka jednog traktora dosta to pomogne .
Još neka od prednosti prednje gibljive osovine bi bila ta da ju možeš koristiti kao svojevrsni uteg kada ju isključiš .
Ono što si rekao za udobnost u transportu stoji ali tu bi u prvom redu trebalo reči sigurnost u prometu. Traktori koji idu 50 km/h bi svi trebali imati prednju gibljivu osovinu. Taj zakon ako nije izglasan več danas , samo malo sačekaj i to če biti .

Sada sam malo zatečen pitanjem pa mi na pamet ne pada ništo drugo ali znam da ima još prednosti ...
Ne pomaže mi ni činjenica da sam se upravo smorio koseči travu sa trimerom :roll:
 
R

robert

Guest
magnum nema 360 ks,ali steiger postoji i od 325ks,sto se tice tezine,ne bih se bas slozio da ima 9.5 tona,buduci stari magnum ima 11 tona.u prospektima zna pisati netocno.za moj traktor primjerice svuda pise da je prazan 5 400,a zapravo je 6200.zapravo laksi traktor je u biti i bolji,jer manje sabija tlo u predsjetvenoj pripremi,ako trebas tezinu,tu su utezi.u snazi preko 200 ks tesko sta radi kao case.
 
B

Bobo

Guest
Ako imas prednji hidraulik, i na njega nakacis veliki spremnik sjemena (ako sto to vani i rade), a iza okacis sadilicu koja je teska ko pola traktora. Vozis se po neravnom terenu, a spoj motora i mjenjaca trpi nezamislive sile i prije ili kasnije ce puci. Na farmphotu je covijek kupio neki MF i ih da li ce moci raditi s x tezine naprijed i y tezine nazad bez sasije, na sto su mu potvrdno odgovorili. Nakon 3 godine, traktor je na sred njive u pol sjetve pukao kao cackalica...

Besplatno su mu ga popravili i ugradili sasiju...
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
zato sam ja uzeo sasiju,zbog prednjeg hidraulika

Dobar izbor i ja bih da je bilo na biranje .
 
R

robert

Guest
da ti iskreno kazem,meni su na traktor nabacali kojekakve opreme,a ja mislio da je to sve serijski :oops:
stari je rekao opremi te ga i oni tako napravili,a grijanje sjedala je bila zajebancija,a i to su stavili. :wink:
ja sam trazio prednji hidraulik,a oni su valda sami dodali sasiju ili to ide serijski zajedno.ne znam
 
R

Ratarko

Guest
Po meni je samo normalno da traktor sa prednjim hidraulikom ima šasiju . Govorim naravno o tim malo jačim traktorima tipa moj Massey.
Ono što je Bobo rekao da traktor može puči po pola ako mu se naprijed stavi malo više kila opterečenja a i nazad također , to nisam vidio ali vjerujem da je tako ako traktor nema šasiju .
Ludost je staviti na traktor prednji hidraulik koji diže recimo 5 tona i time se hvaliti po katalozima a ne staviti tome traktoru šasiju a taj podatak nigdje niti ispomenuti . Eto to Massey radi na seriji 7 a možda i na večim traktorima serije 6 jer i ona ima isti izgled kao i 7 .
 
B

bajki

Guest
Nisam znao za te stvari o šasiji. Kako se na traktoru vidi dali ima šasiju ili ne?
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
Nisam znao za te stvari o šasiji. Kako se na traktoru vidi dali ima šasiju ili ne?

Bajki , pa vidi se skoro iz aviona , vidio si to siguran sam samo nisi obračao pažnju jer šasija nije bitna na traktorima do 100 KS nego tek na malo večim mrcinama koje imaju dovoljno snage i mase da same sebe samounište ako je potrebno .

Ajde da pojednostavim , šasija je svojevrsna kolijevka za motor .
Osim što su motor i mjenjač spojeni na klasični način vijcima spojeni su i putem šasije koja ih povezuje , učvrščuje.
Kod mene Ford ima šasiju i to prilično masivnu.
Pogledaj kako je to kod Fendta riješeno .
Koliko ja znam John Deere nema šasiju na taj način nego je motor ujedno i šasija . Neznam kako bih rekao ali blok motora je tako masivan da to ujedino služi kao šasija. Mjenjač isto .
 

Najnoviji postovi

Na vrh