• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
netko je napisao da jel su svjetla spojena na alternator.

svjetla ne mogu biti spojena na alternator, zapravo mogu ali nece svjetliti, zato jer Alternator ne moze raditi bez akumulatora.


A kako to da na mome(dok sam testira priko alternatora) rade??? :?:?
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
http://www.jakopic.hr/index.php?page...mart&Itemid=64
poslao sam covjeku mail i odgovorio mi da salju pouzecem
ja narucio sad ovo :
cijena 99kn (valjda po komadu)
a za ovo jos razmisljam,al mi se jako dopadaju:

cijena je 290kn kom al su s 2 parabole i 2 zarulje h3
i rotirka mala:

ona je isto 290kn

A ne bi ja uzea ovog drugog iako on ima dvije parabole skup mi je ....radiej uzmi dva ova prva pa na svaki blatobran....:roll:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
svjetla ne mogu biti spojena na alternator, zapravo mogu ali nece svjetliti, zato jer Alternator ne moze raditi bez akumulatora.

I ovo je tocno, recimo za alternator od zastava da pocne da daje struja, njega treba vozbuda 12V od akumulator, ali, ali kad sam imao TV-PE-18, nikad na njega nije imao akumulator, a jedno svetlo napred imao, dve nisu mogli da svetat, samo jedno-jer slab je taj alternator.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
I ovo je tocno, recimo za alternator od zastava da pocne da daje struja, njega treba vozbuda 12V od akumulator, ali, ali kad sam imao TV-PE-18, nikad na njega nije imao akumulator, a jedno svetlo napred imao, dve nisu mogli da svetat, samo jedno-jer slab je taj alternator.

Ok ... Danas sam nesto radio i napravio ...prigleda san koliki mi je najmanji napon na altenatoru uz najmanji br okretaja i to je 11 v i stavija san regulator na 10 v i pojačalo na 13 i toko mi je svitlo radilo na 13 v ..to je bija samo test.... I TO NEBI baš bilo dobro da stalno radi zbog pregrijavanaj tranzistora jedino da se tranzistori koji pojačavaju električni signal stave i neku kutiju i u tu kutiju ventilator od kompa pa da ih ladi ali to je komplicirano .....
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozz svim forumašima... Evo danas iako je nedilja moje ruke ne miruju oprosti mi bože a štaš :mrgreen::mrgreen: :vragek: pa pošta mo otac radi u t-coma ima puuuno ovih kutija za spajanje telefonskih kabela i on je meni nabavija dosta njih imam i z aizvoz ima manjih i večih ..i to meni dobro dođe za stavit osigurače u nju pa nju stavit na tomicu jer nisu mi sigurno nako pored onog drimanja.... pa mislil sam stavit koju sliku ali ..... pa sam stavija video:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7vW_EHxww_4[/YT]



Zna li itko koliko je otprilike metar željeza 40x40, i zna li itk okojom bi piturom mogao piturati lim za držanje nogu i papučicu kunpluga/kočnice tako da mi se ne izdere pitura .....
 
Posljednje uređivanje:
G

goran88

Guest
TV 523 i TV PE 15

Pozdrav!

Imam dva tomeka i to TV 523 i TV PE- 15 koja bi volio zamjeniti za jednog jaceg i veceg tomu od 30 ks. Oba traktora su u solidnom stanju.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Pozdrav!

Imam dva tomeka i to TV 523 i TV PE- 15 koja bi volio zamjeniti za jednog jaceg i veceg tomu od 30 ks. Oba traktora su u solidnom stanju.

:rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:

A dobrodošla bi koja slika ....i opis stanja:x:x
 
G

goran88

Guest
Tomo vinković 523 i TV PE-15

Pozdrav!

Imam dva traktora koja su gore navedena i u solidnom su stanju a zelio bi ih mjenjati za jaceg tomeka od 30 ks s frezom pa ako je netko zainteresiran...
 
S

staffmen

Guest
Pozdrav!

Imam dva traktora koja su gore navedena i u solidnom su stanju a zelio bi ih mjenjati za jaceg tomeka od 30 ks s frezom pa ako je netko zainteresiran...

zasto otvaras novu temu ako si isto pitanje vec stavio u temu "tomo vinkovic"

tak i tak admin ce ti ju prebacit u drugu temu.


stavi slike, i malo ih opisi:finga:
 
G

goran88

Guest
Ne znam postaviti slike trazi me url...s tim nisam radio nikada, gdje upoce napraviti upload slike? ne kuzim...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pozdrav
odi na imageshack.us uploadiraj, i posle kopiraj go forum kode i zalepi ovde...

ocekujemo slike :finga:eek:d traktori,pa i od strojevi koi imas.
 

Belić 0209

Novi član
Tu od
5 Stu 2008
Poruka
12
Tomislav- Potraži u SE-KRA d.o.o na internetu...imaju svega za traktore međuostalom i crijeva goriva...Pozz
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh