• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
navodno onda slabo hidraulika diže i spušta....!!!

neznam to, meni diže normalno jedino kad motam i dižem istodobno prvo ulje uzima volan a onda hidraulika pa malo sporije diže.al vjerujem da sa tom jačom pumpom se to isto dešava zato jer prioritet ventil uzme ulje u volan kako bi mogao motati.

ta pumpa ti je kod orginal volana koji su se u tvornici ugrađivali jedno 2l jača pitaj Zbaliju on zna koliko je jer on ima orginal.

neznam zašto bi radi pumpe slabo spuštala jer za spuštanje ti netrba pumpe ide kroz povrat slobodno.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma nema sanse da ispravan servo ima udare ko i mehanicki.........imam je servo na dzipu dakle ganja se svugdje po svakakvim terenim i dosad sam zapinjo gumama svugdje pogotovo kad se namota pun pa udari od kamen ili ivicnjak,ili ce smotati ili polomiti sve trece nema,dakle nema sanse da ti trgne volan iz ruke,a tomo nema sanse da se vraca sam kad izlazis iz krivine posto je zglobni.....ja imam u daljem planu da napravim nesto sl na mom tv,ali samo servo od nekog dzipa jer ipak je to traktor i mora da izdrzi razne udare,suma njiva i sl
 
G

GROF

Guest
., komentar! ...


., traktorić lipo izgljeda, barem na sličici!., ALI!, nekako malo novčićev košta?, predpostavka da nima dokumenta!?., ... ili je ona, vara slika, vara oko,???.- :rolfer: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

., p.s., forumski prijatelju ssucur!., fala TI na pojašnjenju u svezi slikice., zato je na njuškalu mutna slikica., a ovde je bistra slikica., sada vidim da je i meni ovaj traktorić odnekuda poznat., a ima slikica i na onom mom Ličkom forumu ista ovakova!!! ...
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ta slika se vuče u SLO godinama
product_thumb.php

http://www.oglasi.si/Tomo-Vinkovic-oo-1996-pid9-chid1982-2.php
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
hmmm, možda se ipak javi netko tko ima dotični volan i rasvijetli nas cijele sumnja....

@aco...da je para (kojih ni ovako nema) ne bi se niti razmišljalo već bi se uzimalo hidro, al ovako se već razmišlja o kombinacijama kad je i riječ o ovom za 2600 :(

najbolje bi bilo da se javi netko ko ga ima pa da vidimo vijesti iz prve ruke...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Orao sam nekoliko brazdi i frezao ponešto s traktorom od kolege koji ima takav volan, moram reći da je predivan, i nema nikakvih udara. osobno ga nemam na svojem tv 732 (problem love), ali ako imate lovu super je stvar i profesionalno je odrađena... ma volan je kao pero... svi zagorci imaju te volane, kak vi to nemate? :D:finga:

u našoj je županiji ova cijena i za montažu na traktor... probal je kad je bio kod kolege taj majstor isključiti pumpu na remenici (olabavio remen) i volan se može zakretati, ali malo teže tako da nema bojazni da rikne i ubiješ se kao kod čiste hidraulike preko cilindara, orbitola. dijeljenja ulja iz iste pume hidraulike itd....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Orao sam nekoliko brazdi i frezao ponešto s traktorom od kolege koji ima takav volan, moram reći da je predivan, i nema nikakvih udara. osobno ga nemam na svojem tv 732 (problem love), ali ako imate lovu super je stvar i profesionalno je odrađena... ma volan je kao pero... svi zagorci imaju te volane, kak vi to nemate? :D:finga:

u našoj je županiji ova cijena i za montažu na traktor... probal je kad je bio kod kolege taj majstor isključiti pumpu na remenici (olabavio remen) i volan se može zakretati, ali malo teže tako da nema bojazni da rikne i ubiješ se kao kod čiste hidraulike preko cilindara, orbitola. dijeljenja ulja iz iste pume hidraulike itd....

Tu se varaš jer radi hidro ako ostaneš bez pumpe/pritiska ulja. Samo što je onda tvrđi ali radi. Moj je takav.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tu se varaš jer radi hidro ako ostaneš bez pumpe/pritiska ulja. Samo što je onda tvrđi ali radi. Moj je takav.

Mašala Peter-Ja dok sam bio mlađi i moj je bio takav, he he (šala):p
Na Tomi se malo više osjeti u pozitivnom smislu nego na avtu koji ima servo i koji nema. Lagan koo pero.:drinkers:
 
B

box826

Guest
Pozdrav cjeloj ekipi na forumu,a posebno mom prijatelju Mladenu,javljam vam se u vezi ovog servo volana,vjerujte mi to je fantazija ja ga imam Ako negog zanimaju detalji nek mi se javi ako mogu kome pomoć,tu sam,uostalom Grof vam je sve reko njegova rječ je više nego dovoljna. Pozdrav i živili.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tu se varaš jer radi hidro ako ostaneš bez pumpe/pritiska ulja. Samo što je onda tvrđi ali radi. Moj je takav.


Mašala Peter-Ja dok sam bio mlađi i moj je bio takav, he he (šala):p

:shock: Ej, a jesi me našao. Ja to govorim za traktor:rolfer: .Kako je u nekom drugom smislu, to bi trebali iči na neki drugi forum :lol:

Što se tiče ovog servo volana o kojem se vodi priča, Ako on udara, da prenosi neke jake udarce na vozača zbog neravnina i slično onda to nije to. Ali vjerovatno da se prenose samo neki lagani trzaji pa to onda nije ništa strašno i možda za TV sasvim odgovara.

Inače ako bi htijo usporediti servo i hidro onda mislim da pare ne lažu. Za manje je manje a za više je više. Barem u ovom slučaju.
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Posto sam i ja poceo radit takav volan od mercedesovove servo glave vec prije dosta vremena i imam sve potrebne djelove za njega al ga nikako ne mogu dovrsit posto sam cijele dane na poslu...
Za taj volan sam se dosta raspitivao,cak sam imao prilike isprobati 730 sa tom merc glavom a i par min poslije 732 s pravim hidro volanom i dva cilindra i ako idemo u nekim postocima onda je ovaj mercedesov na nekih 70 posto od pravog hidro volana! Sto se trzaja tice na ovom mercedesovom se lagano osjete trzaji na preprekama i neravninama al to su sitnice prema tome koliki je on + ,A sto se tice cijene mislim da i nije tolko strasna s obzirom na original jer je to na pola jeftinije nego original al da ga je moguce i doma odradit za manje novaca to je sigurno,mene su djelovi kostali nekih 50 eura ukupno!
Sto se tice bmw-ovih il merc glava one se sve vrte u istom smjeru tj kontra kak bi trebale na tomicama pa i za jednu i drugu treba inverzija!
Mala prednost kod mercedesa je ta sto na se servo glava moze fiksirati na ravnu plocu a kod bmw-a su rupe razbacane i zamaknute pa ju je dosta teze fiksirat tj napravit nosac! Jos jedna prednost kod mercedesa je da na pumpi ima i posudu s uljem a bmw nema,slicne pumpe s posudama imaju peugeot i citroen!
Pozdrav Firemanpetru,Grofu,Danotu i svim ostalim forumasima!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo sva tehnika. ( sa nagibom volana upravljača)
19255124.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
poz svima .

vidim (čitam) volani a toje dobra stvar evo malo slikica

dobra stvar
 

Prilozi

  • 19079142.jpg
    19079142.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 1,831
  • 19079147.jpg
    19079147.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 798
  • 19079152.jpg
    19079152.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 1,321
  • 19079161.jpg
    19079161.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 1,366
  • 19079190.jpg
    19079190.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 861
  • getimagevariationdfgv.jpg
    getimagevariationdfgv.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 2,660
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo ako nekoga zanima kako je to bit na cesti na tomici kada je mrak...
http://www.youtube.com/watch?v=3eYY6EQAW5w

onu gljivu ili ti ga kuglu na volanu si skini ako želiš imat cjele prste i ruke (pričam ti iz vlastitog izkustva jer sam ju imao prije pa mi je okrenulo volan naglo i lupila me po šaci nisam 2 tjedna mogao ništa sa tom rukom) to ti je dobro za hidro volane na kojima ti nemože kad lupiš sa točkom u kamen ili nešto slično naglo smotat volan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
onu gljivu ili ti ga kuglu na volanu si skini ako želiš imat cjele prste i ruke (pričam ti iz vlastitog izkustva jer sam ju imao prije pa mi je okrenulo volan naglo i lupila me po šaci nisam 2 tjedna mogao ništa sa tom rukom) to ti je dobro za hidro volane na kojima ti nemože kad lupiš sa točkom u kamen ili nešto slično naglo smotat volan.
Misliš da će ti klinac to vjerovati?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh