• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ama ljudi gdje su noviteti:
Dali je bolji rad 1 ili 2. Koje su prednosti i mane?
18954663.jpg

19296262.jpg

Molim komentare.Sve za tomicu :roll:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
A da izvineš Edo koji je stabilniji kad poguraš.
Što bi rekli moji,( ko porineš).

Onaj koji je deblji(tvrđi):rolfer:
Čini mi se ova druga slika...nekako čvršće izgleda
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ama ljudi gdje su noviteti:
Dali je bolji rad 1 ili 2. Koje su prednosti i mane?

Molim komentare.Sve za tomicu :roll:

Usvakom slućaju moje mišljenje je da je bolji onaj prvi , jer drugi je ionako jednostavna kopija prvoga :roll: ali koliko je to dobro za tomicu , ja se sa time prikljuićkom baš i ne bi previše igrao jer sam rad sa njime nikada nije na idealnoj površini , bojim se da bi se lako prekrenuo a to ne bi bilo ljepo , radio sam sa takvim strojem na IMT 539- , hidroulika jako trpi i ljudi ga izbjegavaju ako mogu , istina ako nema druge lakše je nego na ruke u svakom slućaju
ali pošto si zainteresiran . a možda se spremaš i raditi evo ti jedan primjerak kućne izrade slikano u mojoj okolici :p




 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
sduspara

nije lose,svidja mi see,dobro si to odradio,jedino mi se nesvidja sto si ram zavario direkt za zastitnim ram kartera,to bi moglo vremenom popucati,jer traktor ima velike vibracije...
Kolika je visina dizanja? kakav je odziv hidraulike??
Inace je jako napravljeno,tomo to nemoze polomiti,u moje daske je dosta tanji materijal pa sa malo paznje je nemoze poderat..
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
sduspara

nije lose,svidja mi see,dobro si to odradio,jedino mi se nesvidja sto si ram zavario direkt za zastitnim ram kartera,to bi moglo vremenom popucati,jer traktor ima velike vibracije...
Kolika je visina dizanja? kakav je odziv hidraulike??
Inace je jako napravljeno,tomo to nemoze polomiti,u moje daske je dosta tanji materijal pa sa malo paznje je nemoze poderat..

Nije zavareno, drži ga šaraf, samo se ne vidi na slici. Visina dizanja je oko 30 cm, i testirano je na hrpi zemlje. Vidi se na gumama :) .
Bila je namontirana na velikom traktoru ali je se svašta nešto iskrivljivalo, pa stavljali malo jači materijal.
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav mojim forumašima i forumskim prijateljima!, kako starim?, svakako i NOVIM!...

., pozdrav NOVI forumašu dbolfek1!, generacijo moja!., dobro nam došal, svakako najiskrenije čestitke za vrhunski izgljed traktora tome!, vrhunski izradjen servo volan za istog., moj osobni rešpekt i naklon do poda.-

., pozdrav NOVI forumašu susjed!, dobro nam došal., javi se ča god da TI treba., biće mi čast i zadovoljstvo ako mogu pomoć oko prednje ralice?.-

., pozdrav NOVI forumašu poštar mirko!, dobro nam došal., javi se ča god da TI treba., biće mi čast i zadovoljsto ako TI mogu pomoć oko traktora tome!.-

., forumski priajtelju matrix123456!, ralica skemijana za deset!, moj rešpekt!, služi svrhi, sve bolje od lopatanja! ...

., forumski priajtelju ssucur!, ove poluge ča si kupil u AGT-eu!?, iste su ko i moje - odlične su!., odma da TI odgovorim u svezi ovog zadnjeg utovarača za trakotra tomu!., obadva su dobri i solidni., ALI, nepreporučavam niti jednog., niti jedna verzija ovakovi utovarača za taktorć tomu nisu dobri., odgovor je NE!., tome bi ga spigal., ALI, pojebale bi se sve komponente zadnje hidraulike, /... od polug, do pucanja ušic - prihvata poluga na zadnjim rukavcima, do piganja celindra hidraulike i pucanja creva,... /., opasno za prevrnut do gornje granice.-

., forumski prijatelju sduspara!., pofale - pohvale za dobro odradjenu ralicu!., svaka čast i fala mladiću, neka dugo i dobro služi!!! ...

., forumski priajtelju stefanmkd!, ja se jako veselim snigu!, iako mu sa vremenom na vrime jezem mamicu.- ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:
P

postar mirko

Guest
., lip pozdrav mojim forumašima i forumskim prijateljima!, kako starim?, svakako i NOVIM!...

., pozdrav NOVI forumašu dbolfek1!, generacijo moja!., dobro nam došal, svakako najiskrenije čestitke za vrhunski izgljed traktora tome!, vrhunski izradjen servo volan za istog., moj osobni rešpekt i naklon do poda.-

., pozdrav NOVI forumašu susjed!, dobro nam došal., javi se ča god da TI treba., biće mi čast i zadovoljstvo ako mogu pomoć oko prednje ralice?.-

., pozdrav NOVI forumašu poštar mirko!, dobro nam došal., javi se ča god da TI treba., biće mi čast i zadovoljsto ako TI mogu pomoć oko traktora tome!.-

., forumski priajtelju matrix123456!, ralica skemijana za deset!, moj rešpekt!, služi svrhi, sve bolje od lopatanja! ...

., forumski priajtelju ssucur!, ove poluge ča si kupil u AGT-eu!?, iste su ko i moje - odlične su!., odma da TI odgovorim u svezi ovog zadnjeg utovarača za trakotra tomu!., obadva su dobri i solidni., ALI, nepreporučavam niti jednog., niti jedna verzija ovakovi utovarača za taktorć tomu nisu dobri., odgovor je NE!., tome bi ga spigal., ALI, pojebale bi se sve komponente zadnje hidraulike, /... od polug, do pucanja ušic - prihvata poluga na zadnjim rukavcima, do piganja celindra hidraulike i pucanja creva,... /., opasno za prevrnut do gornje granice.-

., forumski prijatelju sduspara!., pofale - pohvale za dobro odradjenu ralicu!., svaka čast i fala mladiću, neka dugo i dobro služi!!! ...

., forumski priajtelju stefanmkd!, ja se jako veselim snigu!, iako mu sa vremenom na vrime jezem mamicu.- ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

Hvala na lijepim pozdravima i ponuđenom pomoći koju ću sigurno zatrebati čim nabavim mog prvog tomeka...
valjda ne previše:D

Usput vidio sam da imaš prekrasnog 826, pravi je nema šta... pa se možda i vidimo dok riješim nekakve financijske zavrzlame..

Bok i pišemo se....:partyman:
 
A

akywr

Guest
lanci

pozz forumaši.imam jedno pitanje,dali bi za vinkovića pasali lanci od lade nive :?:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
.,

., forumski priajtelju ssucur!, ove poluge ča si kupil u AGT-eu!?, iste su ko i moje - odlične su!., odma da TI odgovorim u svezi ovog zadnjeg utovarača za trakotra tomu!., obadva su dobri i solidni., ALI, nepreporučavam niti jednog., niti jedna verzija ovakovi utovarača za taktorć tomu nisu dobri., odgovor je NE!., tome bi ga spigal., ALI, pojebale bi se sve komponente zadnje hidraulike, /... od polug, do pucanja ušic - prihvata poluga na zadnjim rukavcima, do piganja celindra hidraulike i pucanja creva,... /., opasno za prevrnut do gornje granice.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

Takve odgovore trebam.
Znam ja da je prva slika odrađena profi za takve vrste utovarivača. (Ali posledice za TV.) Moraću osmisliti neki drugi način, pa morao upotrijebit i plan a:
19299113.jpg

:mad:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

@ssucur pa tebi treba nešto ovako, uz blage prepravke...:lol:









@sduspara - dobra konstrukcija ralice, al mi varovi jadno izgledaju :scratch
Mala ti je struja na aparatu, pojačaj malo...
Popravi to malo na mestima gde treba da trpi veća opterećenja, da psle nebude kasno...
Kako rade led farovi? jel služi dobro?

@matrix - ova ralica je extra u odnosu na prvobitnu ideju - hauba od stojadina ili tako nešto...:lol:
Uglavnom krajnji ishod je super, i gledajući slike... lepo gura!
Svaka čast...sve pohvale za uložen trud i rad.:supz:

@postar mirko - dobro nam došao!
Gledajući slike TV818 sa onim zavarom na dekli zadnjeg trapa...boga mi nije veselo, šta je trebalo da se desi da tu pukne...:scratch jest da je zavar extra odrađen, al trebaš staviti prst na čelo zašto se to desilo, i šta se još tu skriva iza svega toga...
Jest da je cena traktora primamljiva, al ja nebi riskiro...

pozzz joe!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav svima!

@ssucur pa tebi treba nešto ovako, uz blage prepravke...:lol:

pozzz joe!
Pozdrav Joe.
Meni treba samo za stajnjak-sitnica da ne lopatam vilama.
Da ne vilenim.;)
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
pozz forumaši.imam jedno pitanje,dali bi za vinkovića pasali lanci od lade nive :?:

lanci će ti pasati al su dosta slabi od lade ipak je to auto, nađi ti od tamića ili zastavice ja neki dan prodao jedne od tamića Buriću grobaru u B.M.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pozdrav Joe.
Meni treba samo za stajnjak-sitnica da ne lopatam vilama.
Da ne vilenim.;)

Ma znam za šta ti treba ;),,,nego cela skalamerija liči na onu tvoju zadnju sliku...pa sam stavio slike čisto ono...
Košaru za visinske radove...nije se našao drugi za vuču, pa je TV priskočio u pomoć...

pozzz joe!
 
A

akywr

Guest
lanci će ti pasati al su dosta slabi od lade ipak je to auto, nađi ti od tamića ili zastavice ja neki dan prodao jedne od tamića Buriću grobaru u B.M.

ok hvala :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh