• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
I

izet

Guest
fala na brzim odgovorima

samo mozeteli to malo pajasniti vezano za mijenjac

recimo kad vucem neki teret i moram sa sporom krenuti kako prebaciti u brzu

kod mene sve drobi
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
fala na brzim odgovorima

samo mozeteli to malo pajasniti vezano za mijenjac

recimo kad vucem neki teret i moram sa sporom krenuti kako prebaciti u brzu

kod mene sve drobi
dali stanes kada saltas?
 
I

izet

Guest
to me interesuje
a nije znaci problem sa nekim vecim teretom krenuti i ako on zadimi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
normalno da ce drobiti ako si saltao u voznji,,,ako hoces sacuvati zupcanike kulturno stani prebaci i nastavi :weedman:

ja mogu šaltat iz niže u višu u vožnji...?? zas nebi mogo meni nista ne krcka možeš šaltat samo brzine ne reduktor pa ti neče krckat...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ja mogu šaltat iz niže u višu u vožnji...?? zas nebi mogo meni nista ne krcka možeš šaltat samo brzine ne reduktor pa ti neče krckat...
ja sam ucen ovako sad neka radi tko kako hoce,,,a mozda ja ipak neznam,,,al ja ipak stanem pa presaltam :gitarist:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Saltanje iz spore u brzu i obrnuto moguce je jedino kad traktor stoji. Saltanje niza u visu brzinu moguce je kad god u voznji i u stajanju, saltanje visa niza moguce u stajanju i kao takvo preporucljivo, moguce je i u voznji al je potrebno drasticno smanjiti brzinu kretnje traktora
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja saltam iz 1 u 2 u 3 bez stat s time da iz 1 u 2 sam stane :D kada šaltam iz 3 u 2 onda stanem...ali iz 2 u 3 samo gurneš ručicu napred i piči...ali u istim brzinama ili brzim ili sporim nažalost nemožeš bez stat prešaltat iz 3 spore u 3 brzu....e onda bi to bilo to..ovako jbg
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Saltanje iz spore u brzu i obrnuto moguce je jedino kad traktor stoji. Saltanje niza u visu brzinu moguce je kad god u voznji i u stajanju, saltanje visa niza moguce u stajanju i kao takvo preporucljivo, moguce je i u voznji al je potrebno drasticno smanjiti brzinu kretnje traktora
ja nekazem da ja nisam to radio al nije preporucljivo ,,,, na minimum smanjiti onda da ,,al baš na minimum :weedman:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Samo vi šaltajte u vožnji pa će ključ brzina uskoro novi a kvaliteta novih ključeva i nosača ključa koda su od repe.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Za šaltanje tomeka u vožnji treba iskustvo kao i kod starih kamiona bez sinhrona. :supz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Sta nebi krcaklo kod saltanja..u slučaju da nes zajebem je meni glatko skoči iz 2 u 3 nema ni krckanja niti ručica zavibrira..??

Nije ko Petrova ali ak zatreba ce poslužit...

 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Sta nebi krcaklo kod saltanja..u slučaju da nes zajebem je meni glatko skoči iz 2 u 3 nema ni krckanja niti ručica zavibrira..??

neće ti ni krčati na brzinama kad šaltaš nikad kako god da si prešaltao .na reduktoru krči radi drugih stvari jer kad dođe na položaj rikverca onda je promjena smjera pa zato zakrči. a kod brzina uzubljuje ključ pa zato ne krči.al kad budeš prvi put raskopao getribu pa će ti biti sve jasno kako i na kom principu radi gitriba.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
neće ti ni krčati na brzinama kad šaltaš nikad kako god da si prešaltao .na reduktoru krči radi drugih stvari jer kad dođe na položaj rikverca onda je promjena smjera pa zato zakrči. a kod brzina uzubljuje ključ pa zato ne krči.al kad budeš prvi put raskopao getribu pa će ti biti sve jasno kako i na kom principu radi gitriba.

Primljeno na znanje kolega...sjetit cu te se kada je budem otvaro :supz: =)
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Primljeno na znanje kolega...sjetit cu te se kada je budem otvaro :supz: =)

nemoj me krivo shvatiti ne želim ti ja da se pokvari iako ti je to neizbježno mjenjat ključ brzina nakon nekoliko godina ako šaltaš tako kako kažeš, a pogotovo ako nije orginal unutra ako je mjenjan već. ovi svi su sad loše kavalitete.

samo pomalo sa traktorom mlad si stigneš sve!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh