• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408

Ovako :Ne mozes stavizi kosu od drugog traktora samo zbog širune veci traktori nemaju širinu ispod 140 cm za tvoj traktor treba max šsrina 120 a može i 140 cm ali samo da kosiš na ravnom jer na strmini ti kosa mora biti gore jer sa donje strane prilikom dizanja traktor bi ti se prevrnuo.ZNAČI KOSA 120CM ZADNJA BOČNA SA PRIHVATOM NA TRI TAČKE TO TRAŽI KUPI I KOSI BEZ BRIGE.:axe::axe:
 
T

TomoZeković

Guest
Imoćanin dobro to u tebe ide samo da ne zapleska kiša večeras, mogu li se ti plugovi preštelat još lijevo.:partyman:

Mogu se proštelat, nego sam ja to danas na brzinu.. :finga:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
najte čoveka plašiti ako pazi more se delati i sa 160cm,ja sam na svojega tv 419 i tv ideal 120 gramip dubrava namontiral greben od gramipa 160cm i išlo je,a ja tu bar imam same brege
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
kosa

najte čoveka plašiti ako pazi more se delati i sa 160cm,ja sam na svojega tv 419 i tv ideal 120 gramip dubrava namontiral greben od gramipa 160cm i išlo je,a ja tu bar imam same brege

nitko ga ne plaši a nemoj ni ti govoriti da ako je kosa sa donje strane na kosini pa još usto na njoj ostane malo trave prilikom dizanja bi prevrnula i 730 ako je duga 160 cm o čemu ti pričaš????? a i sam motor od 18 konja nije za takvu kosu.u katalozima lijepo piše koja dužina ide za koji traktor i tog se treba držati i kositi sigurno to je moje misljenje.a gospodin neka napravi kako misli da mu je najbolje.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Bravo Zekoviću - Svaka čast.
Ne plašimo čovjeka, ja sam napisao da pazi na širinu - ako ima breeege uža,
a ako je ravno može i šira.:cry:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
najmanji problem je kosu tjerati,a samo ako neznaš onda zdižeš kosu punu trave,a ako sam delal s time onda valjda i nekaj znam
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
nezahvalna pozicija za reci da i ne, po prici vidim da je pumpa prosla ko zna koji front :mrgreen:

potrazite knjigu/skriptu; Ivan Filipović - Cestovna vozila 2002. poglavlje 9. ako se ne varam, prica o dobavi goriva kod dizel motora, ima fino objasnjen princip pumpe, dizel elementa, rasteretnog ventila, brizgaljke........

Evo, Edosoko, slike s generatora gdje se potkrada greška s snagom motora..
Na leru daje 48 Hz, a treba dati cca 52-53 Hz, tako da opterećen daje + - 50Hz.
Ler gas i maksimum su tvornički podešeni i označeni. Pretpostavljam da je princip rada isti kao i kod Tome.

DSC_0068.jpg DSC_0069.jpg DSC_0070.jpg
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
nitko ga ne plaši a nemoj ni ti govoriti da ako je kosa sa donje strane na kosini pa još usto na njoj ostane malo trave prilikom dizanja bi prevrnula i 730 ako je duga 160 cm o čemu ti pričaš????? a i sam motor od 18 konja nije za takvu kosu.

slažem se sa gorskim prevrne se lako ja imam gramipovu od 140 cm na 732 pa kad mi je na većoj kosini sa donje strane traktora treba biti oprezan i ruka na ručkici od hidraulike tako ako te digne samo ju spustiš.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
kosa

najmanji problem je kosu tjerati,a samo ako neznaš onda zdižeš kosu punu trave,a ako sam delal s time onda valjda i nekaj znam

ok nitko ne osporava nicije znanje no ruku na srce .čovjek nije znao ni koja mu kosa treba pa kako onda od njega mozes očekivati da zna kositi a iz slika se vidi kakva su brda kod njega ja mu dajem savjete iz čiste preventive da covjek ne nastrada a i takva kosa od 160 bi na tom tomi stajala kao na piletu sise.ja kosim sa gramipovom 120 i dobro moram paziti na jakim kosinama ja se drzim one stare blje sprječiti nego liječiti.:weedman::weedman:
 
Posljednje uređivanje:
A

AlfaZD

Guest
Pozdrav svim forumašim a posebno za AlfuZD uz zamolbu da oko nije problem poslika pokolopac mjenjaća otprilike u ovom položaju tako da se vidi poluga za promjenu brzina jer prilikom rastavljanja nisam mislio da će biti i sastavljanja. Hvala i sretno sa radovima.


Stjepko ako sam dobro shvatio, trebaš vidjeti kako stoji ručica u odnosu na unutrašnju polugu šaltunga, evo slike

dscn6246.jpg


ako trebaš još koju, daj mi svoj mail na pp, pa ću ti poslati
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Stjepko ako sam dobro shvatio, trebaš vidjeti kako stoji ručica u odnosu na unutrašnju polugu šaltunga, evo slike
ako trebaš još koju, daj mi svoj mail na pp, pa ću ti poslati

Hvala lijepa, to je baš ono što mi je trebalo.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
koje sam ja pregovore imao oko prikolice dok sam kupio to.bila je loša skroz ja sam mjenjao pod komplet i stranice krpao ,zadnju sam motao na novo.
imaš u temi pretstavi se nađi moju temu pa pogedaj ima slika.
Vidio sam slike od obnove prikolice svaka čast trud se uvjek na kraju isplati,jučer kada sam išao u noćnu vidio sam tvoga tomu iz vlaka,ljepo je očuvan i još hidra.volan mora da se ljepo vozi.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
u nesto ovakvo nikad nisam zavirio unutra, nebih da mudrujem napamet dok ne vidim sta je unutra, jel ovo KIPOR?
sta se krije ispod ove plocice pored pumpe?

jos me zbunjuje sto kazes na leru daje x a treba y da bi opterecen dao 50......jel sam regulise gas kad ukljucis potrosac ili ga ti zakucas na max.?

Nije kipor, Potenza by L.D.M. Neka skalamerija iz Kine.. Ima jedan na njuškalu, žuti, silent izvedba. Kod paljenja potegneš ručicu u max. položaj i ona se zabravi. Tada dobiješ puni radni gas i možeš opteretiti generator nekim trošilom. Kad je odbraviš, gas pada i na koncu se gasi generator. Sve tvornički podešeno..
Na punom radnom gasu bez trošila bi frekvencija trebala biti cca 50 + još koji Hz, a kad ga opteretiš padne na cca 50 Hz, jer generator teže radi opterećen.
Stvar je u broju okretaja motora. Sad bez trošila imam cca 51 Hz, a opterećen imam 47-48 Hz. Fali mi za nijansu veći radni gas. To se podešava na tom ventilu, ali ne znam princip podešavanja.. Gledao sam nešto ona skripta od Filipovića, no nije mi baš sjelo..:)
Herci su važni jer promjenom frekvencije se mijenja i karakteristika sinusiode, što nije dobro za trošila..
Hvala na trudu, bez obzira na ishod..:prayer:
 
G

GROF

Guest
., OBAVIJEST!, daje se.-

--------------------------------------------------------------------------------

., OBAVJEST u svezi nabave - popravka kardana - kardanskih vratila daj se.-

., dragi moji forumaši, moj forumski Svite - Narode!., ako kome treba bilo kakov kardan - kardansko vratilo za traktora tomu; "tomo vinković" - PRIMA, Hittner, AGT-e., NOVI kardan, križ kardana ili POPRAVAK staroga kardana., neka se javi na adresu firme - proizvodjača i servisera istih;

-----------------------------------------------------------
JASPIS, d.o.o., A. Kovačića, k.br. 22., 10432 Bregana, HR.-

gospodinu; Miroslav Cvetković, dipl.ing.

.,telefon; 01 337 5070, fax; 01 332 5460

., www.jaspis.hr.
------------------------------------------------------------

., sve potrebito može se naručit telefonom - poslati poštom pouzećem, kupit osobno.-

., evo., moja osobna preporuka i rešpekt čoviku, gospodinu, majstoru, dugogodišnjem poznaniku i proizvodjaču opreme za naše male traktoriće!, TRAŽILI STE KARDANE I KARDANSKE SPOJEVE ORGINALNE ZA TRAKTORA TOMU!., evo., ja sam pronašal čovika iz prikrajka i metnul ovde brojeve da VAM pomožem kupit orginalan - kvalitetan i jako povoljan dijel za naše traktoriće.-

., aj Bog!, Vaš grof., čitamo - pišemo se ...
__________________
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Vidio sam slike od obnove prikolice svaka čast trud se uvjek na kraju isplati,jučer kada sam išao u noćnu vidio sam tvoga tomu iz vlaka,ljepo je očuvan i još hidra.volan mora da se ljepo vozi.[/Q

da orao sam jučer pa sam stajao kraj pruge baš kad je išao vlak.pa kad sam ga ja kupio pred 5 godina imao je 600 rs i nije imao ni jedan priključak osim pluga i kola ko nov je bio. a sad ima neznam ni sam koliko sati pošto mi sajla puca stalno pa mi se više neda to mjenjat stalno onda ni neznam koliko ima sati.

a volan nebi imao više traktor bez hidro volana za ništa motaš malim prstom.

vozio sam pred par dana susjedov 830 pa mi čudno volan cuka ljevo desno.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
mali udes danas !
 

Prilozi

  • Fotografija0413.jpg
    Fotografija0413.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 422
  • Fotografija0416.jpg
    Fotografija0416.jpg
    61 KB · Pregleda: 453
  • Fotografija0417.jpg
    Fotografija0417.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 404
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
., OBAVIJEST!, daje se.-

--------------------------------------------------------------------------------

., OBAVJEST u svezi nabave - popravka kardana - kardanskih vratila daj se.-

., dragi moji forumaši, moj forumski Svite - Narode!., ako kome treba bilo kakov kardan - kardansko vratilo za traktora tomu; "tomo vinković" - PRIMA, Hittner, AGT-e., NOVI kardan, križ kardana ili POPRAVAK staroga kardana., neka se javi na adresu firme - proizvodjača i servisera istih;

-----------------------------------------------------------
JASPIS, d.o.o., A. Kovačića, k.br. 22., 10432 Bregana, HR.-

gospodinu; Miroslav Cvetković, dipl.ing.

.,telefon; 01 337 5070, fax; 01 332 5460

., www.jaspis.hr.
------------------------------------------------------------

., sve potrebito može se naručit telefonom - poslati poštom pouzećem, kupit osobno.-

., evo., moja osobna preporuka i rešpekt čoviku, gospodinu, majstoru, dugogodišnjem poznaniku i proizvodjaču opreme za naše male traktoriće!, TRAŽILI STE KARDANE I KARDANSKE SPOJEVE ORGINALNE ZA TRAKTORA TOMU!., evo., ja sam pronašal čovika iz prikrajka i metnul ovde brojeve da VAM pomožem kupit orginalan - kvalitetan i jako povoljan dijel za naše traktoriće.-

., aj Bog!, Vaš grof., čitamo - pišemo se ...
__________________


Čovjek je stvartno ok ja sam kupio već 4 kardana kod njega: sa sigurnosnom spojkom,jednosmjerni i dva obična i baš neki dan mi trebala cjev jedna duža i nazov ga odmah mi je poslao isti dan. stvarno je uslužan i odradi to u najkraćem roku stvarno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh