• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav društvo!!!
Prije svega se želim svima zahvaliti na rječima podrške i lijepim željama!
Ja evo uspio doći kući u rekordnom vremenu,jest da je bilo malo kompliciranije nego što je trebalo biti ali rješilo se i to. Sada samo treba puno strpljenja i sve na minimum da se ne ponovi isto( ne dao Bog nikom) jer baš nije ugodno...pogotovo kad se probudite usred operacije i još popusti lokalna anestezija pred sam kraj....ostalo znate:mad:
Tomica će morati malo odmoriti jer ne smijem mjesec dana sjediti uopće,no u međuvremenu je dobio papirologiju pa je i on sad punopravni član u prometu....
Još jednom hvala svima,pozdrav:supz:

Lijepi pozdrav!

Drago mi je da je sve prošlo u redu, a mjesec dana će brzo proći...
Inače, što reći o našem zdravstvu!?...:axe:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Danas sam išao sa Tomom na tehnički, na registraciju. Prošao bez primjedbe ;).

19694285.jpg

Evo ovo mi se sviđa kod vas u Sloveniji....lijepe male registracijske pločice a ne kod nas cijeli komadi lima da pola traktora prekrije.
I nema ni trokuta kod vas koliko vidim
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Rec je o italijanskoj prskalici Alfa 45,A REC JE O GUMI KOJA DRZI KOMPRESIJU.Mislim da oni koji su rasturali pumpe snaju o cemu se radi

Ja to nisam rastavljao jer je i nemam pa i ne znam kako izgleda zato sam te trazio slike i sve ostale podatke kako bi ti to nasao vjerujem da imaju u ovoj trgovimi nazovi i pitaj objasni im o cemu se radi ljudi znaju svoj posao i lako ces im objasniti ako ima ja cu ti kupiti i poslati.Pula +385 52 556 873.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Evo ovo mi se sviđa kod vas u Sloveniji....lijepe male registracijske pločice a ne kod nas cijeli komadi lima da pola traktora prekrije.
I nema ni trokuta kod vas koliko vidim

Je pa nisu oni imeli Zločinačku organizaciju komunističke partije jugoslavije-KRADEZE.Kod nas se sto put mjenaju dokumenti tablice naljepnice ,i svaki put bez neke logike. E sad kad se sudi smradovima, sad izlazi na vidjelo koja je svrha svih izmjena ,A UVIJEK NA GORJE...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

Pozdrav društvo!!!
Prije svega se želim svima zahvaliti na rječima podrške i lijepim željama!
Ja evo uspio doći kući u rekordnom vremenu,jest da je bilo malo kompliciranije nego što je trebalo biti ali rješilo se i to. Sada samo treba puno strpljenja i sve na minimum da se ne ponovi isto( ne dao Bog nikom) jer baš nije ugodno...pogotovo kad se probudite usred operacije i još popusti lokalna anestezija pred sam kraj....ostalo znate:mad:
Tomica će morati malo odmoriti jer ne smijem mjesec dana sjediti uopće,no u međuvremenu je dobio papirologiju pa je i on sad punopravni član u prometu....
Još jednom hvala svima,pozdrav:supz:
e kolega brz oporavak ti želim i da što prije mogneš ponovo na tomeka uzjahat.:supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Čiji je taj 420?

Taj je od rođaka.

Hehehe... pa najbolje bi bilo :lol:, da tvoj Toma nije prošao tehnički, i da je bilo primedbe... :lol:
Ja bi se valjao od smeha...:rolfer:

pozzz joe!:mrgreen:

To ti lako vjerujem, neki od vas bi umrli od smijeha :lol: a ja bi popiz...jo :scratch :lol:
A čuj, posle na kraju kad smo svi traktoristi iz sela polako bili u pokretu da se ide kuči, neki su došli kod mene pa smo malo pokomentirali moja izboljšanja itd. Bio je tu i onaj radnik od tehničkih koji pregledava traktore. I kaže on meni; mogal sam te dat na homologaciju zbog svih tih tvojih izboljšanja.
Eto vidiš Joe, uvijek ima način na koji te mogu sjebat. Samo neznam ako ja nebi onda njega na moj način :axe:

Pozdrav firemanpeter
Normalno da je tvoj Tomo prošao tehnički bez primjedbe, kad izgleda kao nov :finga:. Mališa također dobro izgleda, a kad ga ti "srevisiraš" mora proći tehnički :supz:.
Mališa je dobar, ne fali mu ništa osim toga da ima koji cm lufta u volanu. Ali to nije strašno pogotovo ako se zna da je to na tim traktorima skoro u svim slučajima.

Pozdrav društvo!!!
Prije svega se želim svima zahvaliti na rječima podrške i lijepim željama!

Pozdrav tebi i brzo se oporavi, čuvaj se pa da bude bolje i sve OK.

Evo ovo mi se sviđa kod vas u Sloveniji....lijepe male registracijske pločice a ne kod nas cijeli komadi lima da pola traktora prekrije.
I nema ni trokuta kod vas koliko vidim

Da, reg. pločice su dosta male pa tako ima mogučnosti da se negde na prigodno mjesti izmontiraju. Na tomi je prostor na sjedalu taman za nju. Istina da su novije koji cm veče, takvu imam na motoru ali nije nešto strašno veča, samo nekoliko cm. Inače mislim da je ovo več barem treča različita varianta pločice do sad, gledajuči boju iliti dimenziju.
Hvala bogu netreba ni tog trokuta, neznam kako vama uspije nabiti na traktor ali kako vidim treba mu puno prostora pa se tako težko nađe neko dobro estecko rješenje. Da ne pričam o tome koliko je nezgodno za rad sa traktorom jer viri na sve strane jer ga ne možeš fino posložit negde na traktor.
Nadam se da se ne domisle i kod nas tog trokuta.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Taj je od rođaka.
Da ne pričam o tome koliko je nezgodno za rad sa traktorom jer viri na sve strane jer ga ne možeš fino posložit negde na traktor.
Nadam se da se ne domisle i kod nas tog trokuta.

Upravo to,u šumi svako malo zapne za kakvu granu i samo gledam kada ću ga strgat di....nadaj se da neće, ja znam da je to u neku ruku i dobro jer pridonosi boljoj uočljivosti traktora pogotovo noću,ali ipak su ga mogli malo manjeg smisliti ili neku sklopivu verziju
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Istina da je njegova namjera, tog trokuta, radi sigurnosti. Sve ok radi sigurnosti ali mogli su nešto drugo smislit, neke oznake koje se dobro vide. Mogli su jih dat i više ali manjih pa da se lakše montiraju. Čak mislim da bi možda bilo bolje da su rekli da je rotirka obavezna.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Istina da je njegova namjera, tog trokuta, radi sigurnosti. Sve ok radi sigurnosti ali mogli su nešto drugo smislit, neke oznake koje se dobro vide. Mogli su jih dat i više ali manjih pa da se lakše montiraju. Čak mislim da bi možda bilo bolje da su rekli da je rotirka obavezna.

Trokut je već poznati simbol, svaki novi simbol bi zbunio prosječnog vozača.
Ovisi o vrsti i trajanju posla van prometnice i trajanju vožnje po prometnici, skine se i opet postavi po potrebi. Postoji zgodan sistem kvačenja, može se uočiti na ADR pločama na cisternama koje često moraju mijenjati brojeve. Cijeli postupak traje manje od minute..
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

ja moj trokut imam na tomi samo kad idem na tehnički inače sam ih ispočetka dosta strgo pa ih više ne nosim:prayer:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
ja moj trokut imam na tomi samo kad idem na tehnički inače sam ih ispočetka dosta strgo pa ih više ne nosim:prayer:

A to je ako si negdje izvan ceste...ja čim iz garaže izađem sam na glavoj cesti a "drugovi" samo čekaju priliku
 
T

tuaregr10

Guest
Evo malo se radilo.:(

Pozdrav ssucur :arrow:
Nije se baš malo radilo, jer lijep je to komad zemlje izoran i pofrezan, treba to sa Tomom odraditi :supz:.

Danas sam bio okopat krumpir...pol sam iskopo a pol san zgazil hehehhe

Pozdrav Krumpironja :arrow:
Kod tebe, u tvom kraju već se "zagrće" krumpir, a kod nas je tek gdje koji nikao :twisted:. Da stvar bude bolja, danas je padao snijeg :mad:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
Sretan oporavak tomo420 i evo malo slika od mog tomice.

Pozdrav tv 732 A :arrow:
Tvoj Tomica je u odličnom stanju, lijepo izglada, samo mu fale arnjevi :finga:.
Vidim, napravljena su neka "izboljšanja", servo volan i nožni gas ;).
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Da vidio sam..mogu mislit kako vam je,a mene sad straj mraza :/
nebi smilo biti mraza al ako se desi kod tebe mraz,,,prati prognozu i ako upućuje na njega,,,uzmi 10tak automobilskih guma i oko polja zapali i 99% da je spašen,,,to je kod tebe mala parcelica mozes obraniti bez problema
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Ja to nisam rastavljao jer je i nemam pa i ne znam kako izgleda zato sam te trazio slike i sve ostale podatke kako bi ti to nasao vjerujem da imaju u ovoj trgovimi nazovi i pitaj objasni im o cemu se radi ljudi znaju svoj posao i lako ces im objasniti ako ima ja cu ti kupiti i poslati.Pula +385 52 556 873.

Neznam dali Zbalija iGrof imaju resenje za moj problem uvezi prskalice.Poz

Rec je o italijanskoj prskalici Alfa 45,A REC JE O GUMI KOJA DRZI KOMPRESIJU.Mislim da oni koji su rasturali pumpe snaju o cemu se radi

Mislio sam na ovu temu,poz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Neznam dali Zbalija iGrof imaju resenje za moj problem uvezi prskalice.Poz

Mislim da govorim u ime svih koji žele pomoći a nemogu jer nemaju na temelju čega.....da imamo sliku te gume kako izgleda ili bar njene dimenzije mogli bi pomoći...ovako možemo samo nagađati o čemu se radi ako nitko nema taj tip prskalice....znači malo više detalja pa će se rješenje naći puno lakše
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh