• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
Evo uspjeli ste me nagovorit da odem popravit...ne samo da sma popravio nego sam i jos dalje nastavio kosit...



Eh da je i neko stao u moju obranu



bravo :D meni je glupo govorit brza spora....ovako je lakše i logičnije..

Pozdrav Krumpironja :arrow:
Vidim, isprobao si svoju "prinovu", nadam se da si zadovoljan i da će te dugo služiti :finga:.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
pozdrav

tomica je 821
problem uzbrdo mi se počeo gušit-vuko je prikolicu sa 500kg tereta inace to vuce ko beba.
kad sam doso na ravno stao i gledam bacio ulje oko filtera,stavim ga u 1 brzu a on krene u rikverc???stavim ga u rikverc on krene naprjed??i tako 3 puta nakon toga normalno ide naprjed i u rikverc.Ulje hidraulike mi je puno skoro do vrha a nalio sam 2 prsta manje??od kud se vratilo ulje ??Koje ulje da mu stavim u mjenjac i u motor?? i koliko.
Prijatelji Trebam sa njim radit nebi htio da mi crkne pommmagajte


Hvala vam

pozdrav

Verovatno si ga preforsirao uzbrdo, tj. sa malim gasom...pa je motor dobio po pički, i počeo kontra vrtiti i bacati ulje tamo gde netreba...
To se dešava...
Ali kad si ga ugasio, i ponovo upalio...sve je normalno;)
Ako je tako, onda bez brige...
samo šibaj...

pozzz joe!:weedman:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Evo uspjeli ste me nagovorit da odem popravit...ne samo da sma popravio nego sam i jos dalje nastavio kosit...



Eh da je i neko stao u moju obranu



bravo :D meni je glupo govorit brza spora....ovako je lakše i logičnije..

Pozdrav Krumpironja :arrow:
Vidim, isprobao si svoju "prinovu", nadam se da si zadovoljan i da će te dugo služiti :finga:.

Hehhe nadajmo se

evo video od mene...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4MD709NLg30[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

cesmina

Guest
821 tv

Hvala vam na pomoći
Di se nalazi prednji i straznji trap-nemam pojma,di ispustam ulje i di ga doljevam.jel promjenim filter i dolijem u donji poklopac 0,3l ulja ili??Isto ulje ko i za motor ili?

Hvala vam na pomoci

pozdrav
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Hvala vam na pomoći
Di se nalazi prednji i straznji trap-nemam pojma,di ispustam ulje i di ga doljevam.jel promjenim filter i dolijem u donji poklopac 0,3l ulja ili??Isto ulje ko i za motor ili?

Hvala vam na pomoci

pozdrav

prednji trap iliti prednji kotači seljački rečeno.
Čep za dolijevanje ulja sa nivokazom se nalazi na prednjem i zadnjem rukavcu a ispušta se sa donje strane traktora posebno na prednjem trapu i posebno na zadnjem(normalno).
Ulje u filteru ti je isto ko i u motoru,a sam filter povremeno očistiš,opereš u benzinu i dobro ispušeš i nazad s njim
Evo i komplet upute za njega pošto očito nemaš, tu sve piše gdje i kako
https://www.box.com/shared/d9bhrp9mo7
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., pozitivan savjet, daje se.-

Hvala vam na pomoći
Di se nalazi prednji i straznji trap-nemam pojma,di ispustam ulje i di ga doljevam.jel promjenim filter i dolijem u donji poklopac 0,3l ulja ili??Isto ulje ko i za motor ili?

Hvala vam na pomoci

pozdrav

., lip TI pozdrav stari članu i dugogodišnji korisniče traktora tome!; cesmina!

., moj savje tebi i svim novim forumašima, posebice NOVIM vlasnicima - posjednicima - korisnicima ti i takovi mali traktorića tome vinkovića!., lipo pročitajte temu o tomi vinkoviću na vom našem poljoprivrednom-forumu com., sve ili 99,99% mudrosti - saznanja - spoznaja - dobri i loši sitnic znat će te o svemu i svačemu A vezano za traktorić tomu! ...

., ovo je pozitivna kritika i savjet!., jer ispada ovako, svaki nekoliko miseci pišemo i odgovaramo jedno te isto., forum se zatrpava i opterećuje nepotrebno jednim te istim materijalom.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
pozdrav

poštovanje forumaši. ja sam ovdje novi od prije par dana, vveč sam sa nekim forumašima kontaktirao a sad pitanje za sve koji mogu pomoć. imam dva TV-418 i problem kod gasa, kod prvog se gas ne vrača kako se spada, a kod drugog se stalno vrača na minimum tako da se neda radit kao se spada jer stalno treba držat i regulirat gas. koji je ovdje problem u kutiji gasa ili nešto drugo?
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
poštovanje forumaši. ja sam ovdje novi od prije par dana, vveč sam sa nekim forumašima kontaktirao a sad pitanje za sve koji mogu pomoć. imam dva TV-418 i problem kod gasa, kod prvog se gas ne vrača kako se spada, a kod drugog se stalno vrača na minimum tako da se neda radit kao se spada jer stalno treba držat i regulirat gas. koji je ovdje problem u kutiji gasa ili nešto drugo?

Poštovanje novi forumski kolega,tvoj problem i nije baš neki veliki,jednostavno imaš dve kontra matice skros ispod ručice od gasa,te dvije matice kod prvog tome malo ćeš morati odpuštiti dok ćeš iste te matice kod drugog tome morat malo dotegnuti i to je to,nadam se da sam ti pomogao.lp
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
danas se plagiranje najbolje isplati
nije samo od tebe slike pokupio, nego i od @haris25.......ili ce ovo na kraju biti; "pomozi sirotu na svoju sramotu"



da ne pisem ponovo, evo ti ga odgovor[/

kad si tako mudar onda si mogao barem reči stranicu na kojoj je to raspravljano a ne drugoga citirat. da imam vremena čitati cca 1500 stranica onda ne bi tražio savjet ili da je imao tko sa time problem

Poštovanje novi forumski kolega,tvoj problem i nije baš neki veliki,jednostavno imaš dve kontra matice skros ispod ručice od gasa,te dvije matice kod prvog tome malo ćeš morati odpuštiti dok ćeš iste te matice kod drugog tome morat malo dotegnuti i to je to,nadam se da sam ti pomogao.lp

hvala na savjetu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kad si tako mudar onda si mogao barem reči stranicu na kojoj je to raspravljano a ne drugoga citirat. da imam vremena čitati cca 1500 stranica onda ne bi tražio savjet ili da je imao tko sa time problem

mogu, ali necu :finga:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
mali radovi i rjesenja na neke probleme ! :finga:
 

Prilozi

  • Fotografija0458.jpg
    Fotografija0458.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 344
  • Fotografija0460.jpg
    Fotografija0460.jpg
    64.9 KB · Pregleda: 349
  • Fotografija0495.jpg
    Fotografija0495.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 391
M

MrJura

Guest
Pitanje????
Kako da ja pripašem frezu za noviji model TomoVinković-a na Tomo Vinković 18????
(moj prvi post.heheheh)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pitanje????
Kako da ja pripašem frezu za noviji model TomoVinković-a na Tomo Vinković 18????
(moj prvi post.heheheh)

za pocetak kupis inverziju za kardan i pripases kopcanje u 3 T :weedman:
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Danas se pripremala kosa za tomeka izmijenjen lezaj i ustiman noz evo par slika

21052012094.jpg


21052012095.jpg


21052012096.jpg


21052012097.jpg


21052012099.jpg


21052012098.jpg


Pozdrav :weedman:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

... kad si tako mudar onda si mogao barem reči stranicu na kojoj je to raspravljano a ne drugoga citirat. da imam vremena čitati cca 1500 stranica onda ne bi tražio savjet ili da je imao tko sa time problem

., lip TI pozdrav novi forumašu nilede! ...

., eh DA, svi smo mi malo ili više mudri., sve zavisi od vremena i raspoloženja., eto, sam pišeš da imaš vremena ti bi čitao?., a eto, i ja da imam vremena, volje ,to takovo, slično pisat ili citirat ili ponavljat ko papiga već nekoliko puti., eh DA, onda bi ja i dosta drugi ljudi nadasve vridni sa ovoga foruma to i takovo ponovo po Bog! zna?, kaj put??? ponovo ponavljali i pisali., ali eto neda mi se jer nemam vremena.- ...
., tebi se neda to čitat?, a tebi treba?., a ja bi to trebal pisat jer imam vremena?, meni se da?, da se ostalim forumašima?, ...

., molim bez ljutnje pozitivna sugestija - replika - kritika.- ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav!

Postoji jedna dilema kod izrade visokotlačnih crijeva od servo pumpe do glave volana. Htio bih ušparati mjesta, odnosno ne želim da mi holenderi strše naveliko (komadić lajtunga od 15 cm, pa razmišljam da uprešam holender tipa očice s kanalom kroz koji ide šuplji šeraf. Ima to kakvog utjecaja na rad pumpe, ili neće biti problema?

Hvala unaprijed i lijepi pozdrav!
 
B

BAGERISTA

Guest
Montiraj si šipku,,,koja dođe da ti travu baca ne preko cijelog mehanizma,,,več na pokošeno,,,i da ujedno ne pušta da ti zatvara kosu,,,,di su prvi zubi...(ako očeš dat čemo sliku,,,di dođe to stavljeno.)...tako isto i na kraju dođe dali drvena ili željezna lako,,koja isto otkos prebaci na čisto,,,,dok kosiš,,a ne da pušta sve po pokošenom i nepokošenom..mora odvojit..kako i sama daska na kojoj stoji sve to..,,,i ispod noža obavezno,,klizače,,ili pete kuda klizi,,da je moreš štimat po visini,i da klize po njima a ne po kučištu,,,ispod,,...

Ostalo za pet,,,,vidim dobila i nove ležajeve..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh