• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Nije se spavalo po zimi, radilo se po noci jer cijele sam dane na poslu. Traktor je za mene nema ni 300 sati ovo su prve gume, dobio sam ga vrlo povoljno

E da vas pitam: ne radi mi automat zmigavaca tvornicki cajevec, spoj na dva pina od ukupno četiri koliko ih ima, kupio sam novi automat elektronički a neznam kako spojiti. Ima pinove 49 49a i 31. Kako to spojiti da radi? Znam da je 31 masa koju moram naknadno vući, ali kako ostalo? Direkt ne radi na žice

Samo da nije elektronski ,nema da radi,nabavi recimo za tam,ili zastava starije godine i od tri ili 4 povezi samo dva ,ako je elektronika izgoritce
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Nije se spavalo po zimi, radilo se po noci jer cijele sam dane na poslu. Traktor je za mene nema ni 300 sati ovo su prve gume, dobio sam ga vrlo povoljno

E da vas pitam: ne radi mi automat zmigavaca tvornicki cajevec, spoj na dva pina od ukupno četiri koliko ih ima, kupio sam novi automat elektronički a neznam kako spojiti. Ima pinove 49 49a i 31. Kako to spojiti da radi? Znam da je 31 masa koju moram naknadno vući, ali kako ostalo? Direkt ne radi na žice


mrga gdje je pila u okolice mojeg kraja ili na domovine,
ake je u mojem te složimo za 5 min.

ake ne shema označava sljedeće:

49 ulaz u automat (na nekim je to označeno sa 15)
49a izvod prema prekidaču žmigavaca
C kontrola na traktoru
C2 kontrola prikolice
31 masa

automat ti ne bude radil bez potrošača,
moraš spojiti par žarulja da vidiš dali radi ili ne

predpostavljm da ti imaš gore bimetalnog,
moja preporuka da staviš elektronskoga
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
SScur upravo je takav elektronski žmigavac kao sa slike. neznam kak to spojiti...

Nvalideta reci kakava extra iskustva ti imaš s tim?

Spojio sam na 49 +dovod, na 49a output prema prekidaču žmigavaca i 31 na masu. Ali, kad okrenem prekidač na ručici žmigavaca, relej samo zatvori nešto i ne "škljoca". Kad vratim prekidač, relej otpusti...

Zbalija, upravo izbjegavam bimetalni, jer sam na očevom 732 prije mjesec i pol stavil treći. zanimljivo da je prvi "Čajevec" trajal 25 god, a ostali po godinu
 
Posljednje uređivanje:

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
Ispravno si spojio, a ako ne radi imaš tri mogućnosti:
1. nemaš potrošača, automat radi stabilno u velikom rasponu opterećenja nije kao bimetalni
2. imaš kratak spoj (direktna veza plusa na masu) ili na ručici ili posle ručice
3. neispravan automat (iz mog iskustva mala šansa).
Kod tebe je naverovatnije ovo drugo.
 
Posljednje uređivanje:

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
U vezi automata, ja san na svoga TV 420 stavio od golfa 4 i radi. nema veze koji je automat. Moguće da ti je premali otpor lampica pa ti zato samo jednom škljocne.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
U vezi automata, ja san na svoga TV 420 stavio od golfa 4 i radi. nema veze koji je automat. Moguće da ti je premali otpor lampica pa ti zato samo jednom škljocne.


kad je premali otpor (samo radi jedna žarulja) mora brzo škljocati, to skoro se ne vidi da
prekida rad žarulje,
kod njega je najvjerojatnije problem kratki spoj negdje
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav.

Ali si možda probao vezati brez releja za žmigovce? Ti žmigovci gorijo?

Rele za žmigovec nedela če je slaba masa....
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Imam jos par pitanja vezano za tv. Kao sta sam vec negdje pisao treba mi tv za jednom mjesecno malcat sa roto malcerom sirine 1-1.35m, i spricat sa atomizerom (koliko veliki atomizer mogu tv nosit).
Koje su razlike izmedju serija 4 i 8, osim starosti, potrebe inverzije za starije modele...?
Npr. zanima me razlika izmedju 420 i 821,22,30 izuzev ovoga sto sam gore pisao i toga da su ovi serije 8 jaci? Koja je max brzina tv420 a koja modela serije 8, normalno svi sa tvornickim kotacima?
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@Hele,posto jos nemam TV8xx, ne znam kakav je u voznji,al ono sto znam je da je pozadi maltene ko IMT,tj kardan isti smer,ima poluge-hidraulik,drugim recima kaci se u tri tacke. Koliko znam serija 8nema problem sa sredinom(ako gresim ispravice me neko) Ima nozni gas,lepsi malo izgled.
Za koliku ti povrsinu treba malcirat i prskati? I jel ima nagiba ili ravnica?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Povrsina za malcat i spricat vocnjak 9000m2, i iznad vocnjaka malcat 4000m2 sta je dosta strmo, mene osobno trta za radit sa traktorom ali sam ja totalni pocetnik sta se tice obrade zemlje, pogotovo po uzbrdicama, ali mi kazu ljudi da ide traktor po toj uzbrdici bez problema. I do sad je to malcirao jedan lik al sa nekim velikim traktorom.
Ja sam do sad radio sa traktorom samo transportno. :)
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Zaboravih reci,ako vec imas neki povoljni i dobar 420,kad budes hteo,njemu lako mozes prepraviti kacenje na hidrauliku i promeni ti smer vrtnje kardana. A 4xx i 5xx vece su sanse da nadjes u prodaji sa vise prikljucaka nego 8xx seriju. Jer ipak bolje kad u startu kupis sve zajedno,jer neki prikljucak je skuplji posebno za kupovat.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za nošenje,priklop,pravi smer vrtnje kardana za atomizer je bolji izbor 800-700(700 sa redukcijom kardana).400 je manji ali prolazniji.Koliko znam atomizeri i malčeri se kače u tri tačke i moraju imat pravu smer vrtnje,zbog toga i malo veče nosilnosti je bolji 800.Malo je i udobniji za vožnju,više mjesta za noge pa i izmedju volana i sedala ima veču udaljenost prema 400.Mala razlika je i u hidravliki 400-700 radi do 120 bara,800-160 bara.Prednost 4-7 su 4 brzine kardana dok 8 ima samo dve.Više če dodat ostali člani.L.p.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Otpor nema veze s elektroničkom tipom automata vec je to problem kod bimetalnog sto je jasno ako se pogleda shema. Kod mene je bil problem farbe na stopici pa 49a nije spajala, problem je rijesen, hvala svima.

Inace bacajte ova bimetalna smeća i ugradite od auta jer to je preporod!!!!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo! nalepka spremna.:icon_rolleyes:
20590946.jpg

20593295.jpg
 
Posljednje uređivanje:

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
kad je premali otpor (samo radi jedna žarulja) mora brzo škljocati, to skoro se ne vidi da
prekida rad žarulje,
kod njega je najvjerojatnije problem kratki spoj negdje

Manji otpor???? Sve što je više sijalica to je manji otpor, a što je manje sijalica to je veći otpor! Najmanji otpor je kod kratkog spoja.
Možda si mislio na snagu (opterećenje). Snaga je direktno srazmerna broju sijalica, više sijalica veća snaga, manje sijalica manja snaga.
Elektronski rele migavaca stabilno radi u velikom rasponu opterećenja. I sa jednom sijalicom od 5W i sa četiri sijalice od 21W ima isti interval treptanja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh