• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
u garaži je.ali nikad nije bila ni spojena (kod nas) a nije ni služila svrsi.samo je tako stajala a pošto je djed htio napravit ovo što je ju je maknuo.a tu bi ja sad trebao staviti 2 šine i kutiju željeznu koja isto već stoji u garaži koju godinu i onda da se može vadit van i gurat unutra sa tim šinama (nešto slično kao u sica od auta) ali eto. nikad to nije realizirao. možda budem ja.tko zna
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kad nemaš drugog posla, živciraš grafičke programe.:icon_hang:
Evo jedna lovačka.:icon_pai:
Dok sam popio kafu...
20603354.jpg

došla dva medvjeda...
20603353.jpg

i voze traktor (TV)
20603370.jpg

http://www.mojalbum.com/ssucur/moj/2
 
O

oseloth

Guest
Imam Problem sa frezom. Freza je proizvedena U bjelovaru ako vam to što zna?i.

Probao sam je danas malo, ali je ipak mokra zemlja no ta freza je uvijek bila prelagana. Znam da sam kod klinac starom stajalo na njoj da uhvati.

Imate li kakvih ideja kako je ote
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam Problem sa frezom. Freza je proizvedena U bjelovaru ako vam to što znači.

Probao sam je danas malo, ali je ipak mokra zemlja no ta freza je uvijek bila prelagana. Znam da sam kod klinac starom stajalo na njoj da uhvati.

Imate li kakvih ideja kako je otežati. Imam utege od tome koje ne koristim pa gledam da njih nekako na slažem a da se ništa ne polomi.
Freza nemože biti lagana... postavi sliku, moguće da je lanac prekratak... Regulacija dubine...
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Freza nemože biti lagana... postavi sliku, moguće da je lanac prekratak... Regulacija dubine...

Može može...to ti ovisi o zemlji nije svaka zemlja ko tvoja kod mene nema regulatora dubine lanca za izvoz lopatice pravilno složene ali mošež je jebat ako je zemlja takva da freza neče nutra ja nekoga posjednem na nju i idemo
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Može može...to ti ovisi o zemlji nije svaka zemlja ko tvoja kod mene nema regulatora dubine lanca za izvoz lopatice pravilno složene ali mošež je jebat ako je zemlja takva da freza neče nutra ja nekoga posjednem na nju i idemo

ehh krumpironja ak nece iz prve onda ide iz druge ili trece ! :icon_weed:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Može može...to ti ovisi o zemlji nije svaka zemlja ko tvoja kod mene nema regulatora dubine lanca za izvoz lopatice pravilno složene ali mošež je jebat ako je zemlja takva da freza neče nutra ja nekoga posjednem na nju i idemo

Hehe i kod mene se nađe koji tvrđi komadić zemlje..:icon_confused:
Imao sam ja davno P-18, kao što kaže brane-1 brza, jednom drugi ako treba i tri puta.
Ne smiješ dozvolit da ti se zemlja ispeče...
 
O

oseloth

Guest
Idem prvom sporohodnom i prvoj prvi ina diffa. Zemlja je takva. Nema druge nego utege staviti. Ma pitao, mislio sam da je netko imao neko prinudno riješenje. No bit ?e da mislimo isto.
 
M

mjic.micko

Guest
Idem prvom sporohodnom i prvoj prvi ina diffa. Zemlja je takva. Nema druge nego utege staviti. Ma pitao, mislio sam da je netko imao neko prinudno riješenje. No bit će da mislimo isto.

bil mogo izbacit sliku od te tvoje kosacice imam nesto slicno pa da vidim kako si je pripasovo za tomicu a sto se tice freze ako je zemlja oke nema razloga da nece da freza
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozdrav dečki,
teflonom bi se mogla ispiksati sredina i to teflonskom folijom debljine od 1 do 1,5 mm jer se takva folija može nabaviti .
Tada se u ženski dio sredine ureže utor i u njega se ubaci teflonska folija a kasnije se trn potokari na mjeru.
Ali po meni je teflon daleko premekan a to znam iz iskustva jer radimo sa raznim vrstama teflona već 25 godina.
Daleko bolje rješenje je novilon oillon.
To je novilon sa mikro granulama ulja.
Klizna svojstva su mu do 7 puta bolja od najbolje bronce a i daleko je tvrđi od teflona.
Vjerojatno se i novilon može nabaviti u foliji.
Pravi bi posao bio kada bi se trn metalizirao da se dobije tvrdoča oko 55 Rc
i tada ubaciti novilon u ženski dio.
Kada bi došlo do lufta samo bi se promjenila folija i deri dalje a do zaribavanja nebi moglo doći.
Ja mislim da agt ima ugrađen novilon i to se je jako dobro pokazalo.

Lp.

@dbolfek1 što veliš na ovu sredinu?:

Ima dosta unapređenja u odnosu na klasičnu od TV
-pikse na čahuri koje se mijenjaju
-aksijalne klizne ploče koje na boclinima
-ploču oko trna da se veže za čahuru,
umjesto onih dvije pločica

Evo slike:



sredina800kvalitetna.jpg
 
M

mjic.micko

Guest
Ima slika ovdje na forumu, potraži preko mog niska. Mislim da je tema mtd kosilica prerada. Ali klikni na mene pa vidi mije postove. Nisam na komp u sada pa mi teško poslati link ili kasnije okačim link.

naso sam na otpadu istu ovaku kutiju sa nozevima i ramenicama pa hocu da je napravim na tomicu,pregledo sam link sa jutuba bice slika u toku rada pozdrav
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
evo za gorskoga ( i ekipu) jer mi se čini da nije vidio
dsc00003abq.jpg

Nešto mi govori da ti nemaš hidraulike na traktoru pošto nije sve kako treba. Može biti da su ti slomljene uši na ljevom rukavcu. Ne vidi se to baš dobro na sliki. Izgleda ni da je zbog toga djed napravijo ovu donju ploču na koju se može kačiti donje ruke hidraulike. Možda se varam a možda ne, reci mi ti.


Sad pitanje za sve znalce koji znaju ponešto oko mjenjača.
Koji ležajevi u mjenjaču so najviše puta uzrok buke, hehe :(wasntme):, muzike koja se čuje u vožnji iz mjenjača? Da pitam drugačije, koji su ležajevi najčešče potrošeni?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Hehehe sta se tiče haube...i ja sam imo nezgodu


I zadnje sta je moj radio hahha dobar teret mu je bila...

Nije li težište ove prikolice prviše napred?:icon_question:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh