• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Može i ovo.:icon_rolleyes:
Zavorni-ventil-za-prikolice-_512008f061816.jpg

19543116.jpg

http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/ostalo/zavorni-ventil-za-prikolice-1285382822.html
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
E upravo to mi treba!
29qazo8.gif

Kolega iz Mađarske ima TV826, pa nezna kako da reši kočenje prikolice, pa me zamolio za koju fotku, jer rečima se nikako nemožemo sporazumeti, kao da ja pričam latinski a on mađarski, mislim što se tiče stručnih izraza...
Hvala ti puno.

Inače samo da te spomenem, heheheh,,, juče sam bio kod prijatelja, da mi naštampa radionički priručnik, jer treba ujaku da odnesem, jer se jebe nešto oko TV-a al on se oko kompa nerazume ništa, njemu je zakon "papir"...i pita me ovaj lik : dal da skine tvoj podpis ono crveno"ARNO"...ma reko nemoj ni slučajno...to je zasluženo...:icon_pray:

Hvala i pozzz joe!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Inače samo da te spomenem, heheheh,,, juče sam bio kod prijatelja, da mi naštampa radionički priručnik, jer treba ujaku da odnesem, jer se jebe nešto oko TV-a al on se oko kompa nerazume ništa, njemu je zakon "papir"...i pita me ovaj lik : dal da skine tvoj podpis ono crveno"ARNO"...ma reko nemoj ni slučajno...to je zasluženo...:icon_pray:

Hvala i pozzz joe![/QUOTE]

Da da, sjećam se te noći (26-02-11, 01:45) kad sam prvi skinuo RP i zahvalio se onima koji su doprinijeli tome.:(handshake):
http://www.mojalbum.com/ssucur/tv-rp-tomo-vinkovic
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21424&page=10
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21424&page=11


Ljepo j kada te se neko sjeti :cool2: po dodrome ,,, iako sada ima prirurčnika na sve strane , čak i prerađenih , po oglasnicima , ,,,,, ali meni nije bitno , vjerujem da ga niko ne traži za JOHN DEERA , već za ova mala čuda a kako god da je raširen služi samo jednoj svrsi za popravak i održavanje TV -a što mu je i bio sam cilj ,,,,,, NEKA SE ŠIRI NA SVE NAČINE , dok je TOMEKA i njih če trebati :(rofl):
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav svima, ja sam Ivan iz Sapca. Nedavno sam postao vlasnig tomice PE 18 iz 74 godine. Maltene sam ga kupio u kantama, polakosmo ga braca i ja pakovali i remontovali i naravno osposobili za rad. Posedujem odredjenu kolicinu polja pod malinom pa mi je za obradu savrsen. Takodje smo pravili i frezu za njega, od Mute gorenje radno telo a ostatak improvizacija. Kardan od poluosovine od yuga i tako te sitnice.
Ono sto me zanima jesu dimenzije blatobrana za tomu. Nisam ih dobio kad sam ih kupio pa bih sad da ih napravim. Ako neko moze da mi da priblizne mere. Hvala unapred
 

Prilozi

  • Fotografija0012.jpg
    Fotografija0012.jpg
    78.1 KB · Pregleda: 818
  • Fotografija0019.jpg
    Fotografija0019.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 767
  • Fotografija0023.jpg
    Fotografija0023.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 335
  • Fotografija0022.jpg
    Fotografija0022.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 247

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Zanima me jos i da li postoji atomizer za mog tomicu?Hvala
 

Prilozi

  • Fotografija0024.jpg
    Fotografija0024.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 244
  • Fotografija0020.jpg
    Fotografija0020.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 224
  • Fotografija0021.jpg
    Fotografija0021.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 170

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobrodošo ExtermoIvan.: Icon_razz:
Postoji atomizer za tv. na 4 šarafa.
tomo-vinkovic-atomizer-slika-20334633.jpg

Za ovog moraš imai vratilo (inverziju) za standardni izlaz kardana.
vueniat.jpg
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Utezi

Bok, dali bi mi netko mogao reci dimenzije utega od tv73x verzije... vanjski i unutrasnji promjer.

I ako ima netko blizu Krapine da ih prodaje, slobodno nek se javi.

Hvala.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Vanjski 42,5 unutarnji 23,5 ne kuzim to sta si napisao 73X verzija?


znam da je vanjski promjer kod svih verzija isti jer su kotači 16 cola, no nisam bio siguran dali je unutarnji promjer kod verzija 73X (730,731,732) i verzija 4,5 jednak...
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
evo par slika

Šta još nije ofarban:mur: Još malo pa će oranje.

znam da je vanjski promjer kod svih verzija isti jer su kotači 16 cola, no nisam bio siguran dali je unutarnji promjer kod verzija 73X (730,731,732) i verzija 4,5 jednak...

Jednak je samo je debljina u pitanju.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Dobre slike,ovaj ima hidro volan i hidro instalaciju za prikolicu.Ta instalacija ima dvije prioritete volan i kočnice.Gledam prvu kocku sa varnostnim,druga razvod ali ne kopčam baš preusmerivanje ulja.Taj sistem bi moro i ja napravit jer na tomi je hidro volan.Ako hočem da radi i volan i kočnice trebo bi napravit kako je na tom da bi to radilo kako treba.Oba sistema morata imat istovremeno pritisak ulja da izvršuju svoju funkciju.Moram još malo razmozgat kako idu vodovi.Poslikano je super svaka čast.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Dobre slike,ovaj ima hidro volan i hidro instalaciju za prikolicu.Ta instalacija ima dvije prioritete volan i kočnice.Gledam prvu kocku sa varnostnim,druga razvod ali ne kopčam baš preusmerivanje ulja.Taj sistem bi moro i ja napravit jer na tomi je hidro volan.Ako hočem da radi i volan i kočnice trebo bi napravit kako je na tom da bi to radilo kako treba.Oba sistema morata imat istovremeno pritisak ulja da izvršuju svoju funkciju.Moram još malo razmozgat kako idu vodovi.Poslikano je super svaka čast.
Poštovanje samo da ti kažem da ne mozgaš NEMOŽE se u isto vreme motati volan i dizati hidraulika.imam već tjedan dana muke sa tom hidraulikom vozio sam jedan klip od volana na reparaciju pa sam malo pričao sa majstorom o tome,kao ako motaš volanom sav se pritisak koncetrira na tu radnju ili obratno---------------------------OVO JE BILO PRIJE
obnovasica.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
p1010054pc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
p1010053yq.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]-------------A SAD JE OVO,JEL DOBAR ?????
p1010016t.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
p1010017hu.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
----------------Nov košta 500-600 kuna i napravljen je od tanjeg lima i sav je nekakav slab,ja sa svojih 100 i kusur kila brzo bi ga satra govorim iz iskustva jer sam takvog bio stavio na svoga 523 prije nego šta sam ga prodao,,ovaj tvornički poslje pjeskarenja,farbanja i tapiciranja izgleda kao nov.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Nisi me razumio tačno.Izvod za hidro kočnicu i volan to radi ali zadnje poluge ne rade,možda polako se podižu.Meni bi važno bilo da mi volan i kočenje prikolice radi istovremeno jer med vožnjom mi zadnja hidraulika ne treba.Po tvojoj instalaciji mi se čini da upravo tako i radi.Ova dva potrošača oduzmeta prioritetu razvodniku za zadnje poluge.Samo mi kaži dali ova dva rade istovremeno.L.P.:icon_thumright:
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Nisi me razumio tačno.Izvod za hidro kočnicu i volan to radi ali zadnje poluge ne rade,možda polako se podižu.Meni bi važno bilo da mi volan i kočenje prikolice radi istovremeno jer med vožnjom mi zadnja hidraulika ne treba.Po tvojoj instalaciji mi se čini da upravo tako i radi.Ova dva potrošača oduzmeta prioritetu razvodniku za zadnje poluge.Samo mi kaži dali ova dva rade istovremeno.L.P.:icon_thumright:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA tako volan i kočenje prikolice radi istovremeno,al motanje volana i dizanje npr.cijepača u isto vrijeme ne.ma nema problema možeš kočiti i motati bez problema.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!

@fireman - koliko sam ja uspeo zaključiti, i koliko se razumem u medicinu(a nerazumem se), što se tiče menjača i tog zvuka zujanja,i hujanja iz nje...da to tako mora biti, al bitno da ide na živce.
Ipak je to hrpa uzubljenih zubčanika, i svi se okreću u gustom ulju, bili u funkciji ili ne. Pa kako je naštelano uzubljenje konusnog, pa difa, onda još razlika obima kotača koje dodatno naprežu konusne i tanjuraste itd...

Meni se raspala 9 kugličnih ležajeva, a ništa čuo nisam, od zujanja getribe i od buke auspuha, sve dok nisu počeli zubčanici preskakati i krljati po zubima.
Posle zamene svih tih ležajeva, i drugih stvari...ista priča, huji i zuji dalje!

Jedino što bih mogao izdvojiti, kao poboljšanje i smanjenje povećanog zujanja u sporohodnoj!
Ona dva dupla zubčanika(sporohodna i rikverc) što nemaju klasične ležajeve, nego valjčice koje trče po osovini koja je cementirana...e kod mene se pohabao cementirani sloj na osovini promene smera(rikverc), i to samo pola kruga? Malo mi je bilo čudno, zašto samo pola...počeo ja da razmišljam o nekim silama naprezanja, blabla...tralala,i batalio razmišljanje. Reko, ako se posle 18 godina(3000rh) pohabala samo polovina cementiranog sloja, ja ga zarotirao za 180 stepeni...pa nek se i druga strana haba 3000rh ja ću biti zadovoljan! I uglavnom to dodatno zujanje u sporohodnoj, je nestalo. Što mislim da je problem i kod tebe @gorski!

Evo slike gde se vidi oštećenje cementiranog sloja, i druge slike gde sam je samo rotirao za 180...


Par puta sam pomislio...šta bi bilo kad bi u menjač sipao ređe ulje??? Dali bi se zujanje smanjilo? A dali bi podmazivanje bilo dobro?
Jer ovi valjčići na gornjim zubčanicima i ovako imaju jadno podmazivanje, vidi se sa slike da je sredina osovine zarđala, ipak ona nepliva u ulju, nego mora sebi navući do gore...:icon_scratch:

pozzz joe!

Prvo hvala svima na odgovorima oko zujanja menjača. Iskustva onih koji su mjenjali ležajeve su ipak ona iskustva koja piju vodu 100%.

Uz pitanje koji su ležajevi uzrok zujanja menjača pitao sam i koji je uzrok da se sporohodne više čuju.
Eto ti odgovora od Joekiki iz prve ruke za kojeg sam isto siguran da je čisti pogodak. He he, i on još predstavi rješenje problema koje košta 0€ :icon_thumright: i potvrdi da je rješenje isprobano dobro.

Takva iskustva od vas i Joekikia su garancija da je forum na dobrom putu u budučnost. Hvala :(hi):
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nemam iskustva sa nekom takvom preradom ali več vidim preradu kako to goni toma preko dif oa lade :icon_lol:

Inače ovo tvoje na slike je od Gorenje Muta i imao sam jednom priliku radit sa time. Rezultati obrade tla su me oduševili.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh