• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
brza

Kako se kreću cijene brzih spojki za hidrauliku za naše tomeke i muški i ženski,ako je tko nedavno kupovao nek napiše da se zna (bojim se da je cijena paprena izgleda da će biti direkt spojeno)
 

zoran2212

Novi član
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
3
prednji utovarivac za tv

za deva i grofa
zahvaljujem na iscrpnim informacijama,pozdrav i ostalim vlasnicima tome sirom bivse nam drzave
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Kako se kreću cijene brzih spojki za hidrauliku za naše tomeke i muški i ženski,ako je tko nedavno kupovao nek napiše da se zna (bojim se da je cijena paprena izgleda da će biti direkt spojeno)

Onoh starih krizastih vise nema, sad su tockaste samo, u hidrauliki gote u ogulinu talijanske manuli koje su odlicne par oko 120 kn, imz I ostali, losije kvalitete I to vidno, par oko 70-80 kn
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Onoh starih krizastih vise nema, sad su tockaste samo, u hidrauliki gote u ogulinu talijanske manuli koje su odlicne par oko 120 kn, imz I ostali, losije kvalitete I to vidno, par oko 70-80 kn

Tako nekako.. U Zg u Hansaflexu, Tehnoflexu, ... je nekakva kvaliteta, ali je cijena barem tri puta veća.. Ja sam kupio svoje u trgovini za traktorske dijelove, cca 100 kn i rade dobro..
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Evo! nalepka spremna.:icon_rolleyes:
20590946.jpg

20593295.jpg

Jel, Ssucur, može i jedan napis tv-418 ?? Pa da ga stavim na moga oldtajmera... Bio bi ti mnogo zahvalan. Nisam neki majstor za kompjuter :(doh):
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Onoh starih krizastih vise nema, sad su tockaste samo, u hidrauliki gote u ogulinu talijanske manuli koje su odlicne par oko 120 kn, imz I ostali, losije kvalitete I to vidno, par oko 70-80 kn

Ove su dobre i ja sam kupio sebi na Sv.petru kod Igora zadovoljan sam mislim da je bio par 100kn kad sam ja kupovao.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
lk

Bećari hvala vam na informacijama,sve kontam da stavim direkt bez spojnice svedno nemam kipericu a i onaj ventil za kočenje prikolice ću prodati
p1010035da.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]jer ću ulaz i izlaz koristiti za utovarivač pa ako nekog zanima nek se javi.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Jel, Ssucur, može i jedan napis tv-418 ?? Pa da ga stavim na moga oldtajmera... Bio bi ti mnogo zahvalan. Nisam neki majstor za kompjuter :(doh):

:cool2:
20632531.jpg

20632530.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Zanima me okvirna cijena kvačila za tv 523 te ako može koji broj tel od neke trgovine koja šalje poštom? Kod nas u istri su cijene dijelova preskupe.
 
G

GROF

Guest
., zujanje u mjenjaču tome???

Uz pitanje koji su ležajevi uzrok zujanja menjača pitao sam i koji je uzrok da se sporohodne više čuju. Hvala :(hi):

., lip pozdrav svim starim ALI svakako i Novim forumašima, poseban pozdrav forumskim prijateljima! - ljubiteljima traktora tome! ... :icon_super: ...

., sve ovo ča je do sada napisano oko zujanja iz tomine getribe - mjenjača - prenosnika., sve TO je točno., ALI moram samo još dodat jednu sitnicu ka je i te kako jako bitna!?, radi se o količni ulja u getribi - znači getriba sa svim svojim prenosnicima snage i sitnicama ke se vrtidu - okrićedu potpoljeni su u ulju SAMO oko 30 - 40 %, dok je kod svih "normalni" strojeva skoro sva getriba u ulju.-

., prvi tomice iliti paskavliji imali su istu ili sličnu getribu ko ovi dan - danas, ALI, ulje je bilo jakooo gušće, skoro pa duplo gušće u odnosu na ovo ko se koristi dan - danas! ...

., napominjem, već je bilo napravljeno - predvidjeno u starome tomi da ulje u getribu dojde fulll - maksimum., rezultat pozitivni bil je; nema zujanja, šalta se ko od šale, negativan rezultat bil je; ulje se jako grije, piči vani iz getribe na sve moguće i nemoguće rupice, ... = rezultat, ODUSTALO se od daljenj proizvodnje, istraživanja, uskladjivanja, poboljšanja - izboljšanja, ...

., polemika o većoj količini ulja u getribi, ALI ulja ko je i za prenosnike i za hidrauliku, recimo ko na velikoj većini veliki traktora., znači?, zajedničko ulje iz getribe bi se koristilo i za podmazivanje prenosnika i za opsluživanje hidrauličnog sistema, ... ALI nažalost, ponovo se odustalo, ... ., uglavnom su takovo nešto ljudi poput nas - zaljubljenici u traktora tomu kemijali sve i svašta ALI sami., zamislite, to i takovo je delalo - radilo je perfektno!!! ...

., moram još i ovo dodat., na moje divljenje našal sam neki dan NOVOGA tomu ALI sa punim mjenjačem ulja ko se koristi i za hidrauliku., znači napravljeno tvornički, provjerno??? - rekli su mi da je istestirano i provjereno, u funkciji, radi odlično!?., e sada, vjerujem da je!, ovo me raduje!., izmedju ostalog, produžit će se vijek prenosnika - zubčanika, ležajeva, samog kućišta getribe - mjenjača, olakšat će se mjenjanje brzina, ... ., budedu uskoro i slikice!!! ...

., Narode moj!, lip VAM pozdrav, čitamo - pišemo se ., Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nama vlasnicima starih tomica onda ne preostaje ništa drugo nego stavljati šo gušće ulje ULJE HIPENOL GTL140 INA mislim da bi to bilo rješenje od 90 jer bi onaj plastični župčanik koji ima zadatak dizati ulje primao na sebe veću količinu ulja.
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

Nama vlasnicima starih tomica onda ne preostaje ništa drugo nego stavljati šo gušće ulje ULJE HIPENOL GTL140 INA mislim da bi to bilo rješenje od 90 jer bi onaj plastični župčanik koji ima zadatak dizati ulje primao na sebe veću količinu ulja.


., izmedju ostalog DA!, ALI, onda se javlja problem zime - hladnoće, pogotovo u ovim našim krajevima Like i Gorskog kotara., hehehehe., teško ga pokrenut ili ga držat u toploj - grijanoj prostoriji - garaži.- ... :icon_eyes: ... ., l.p., Bog! ...
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Lijep pozdrav Grofe :)
Dugo te nije bilo,drago mi da si se vratio,kad sam se uclanio na ovaj forum dosta sam citao tvoje postove,jos pamtim tvoj post-pricu kad si pisao o tome kad usao prvi tomica u tvoje dvoriste,tad si bio vrlo mladji,toliko mi se svidela prica da sam je podelio sa nekoliko prijatelja :)
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
., izmedju ostalog DA!, ALI, onda se javlja problem zime - hladnoće, pogotovo u ovim našim krajevima Like i Gorskog kotara., hehehehe., teško ga pokrenut ili ga držat u toploj - grijanoj prostoriji - garaži.- ... :icon_eyes: ... ., l.p., Bog! ...

Pozdrav Grofe drago mi je da si se pojavio,jel te zatrpa snig tamo gori da dođem ja sa mojom GRTALICOM

Kad već kiša pada,a ja lutam po netu zamolio bih forumaše ako netko ima radionički priručnik za vladimireca T25 da mi pošalje (brat ima taj traktor,al ima nekih problema sa mjenjačem pa bi ga provali raskopati) unaprid hvala!
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh